İnceleme Sedona 410

alpkoralp

Üye
Tepki
3
İsim
alp
ben de dün itibariyle 2015 model bir sedona 410 kullanıcısı oldum
saolsun Bursa Aydın Bisiklet 1225TL ye 4 taksit yaptı.

Kask için (özellikle sarı - gri) için uyumla tavsiyelerini rica edeceğim

• Beğen
Tepkiler: erkantuc
Scudo

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.317
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
@alpkoralp
Bende bu var çakarlı değil, orta kalite ama memnunum. Zaten sarı her zaman dikkat çeken renktir (uyarı bant ve çizgileri, taksiler vb. daima sarıdır.)
(link)

Sarp X

Aktif Üye
Tepki
136
İstanbul/Kadıköy - Balıkesir/Akçay-Zeytinli
İsim
Sarper Uluoluk
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@MBB

@MBB sanırım @alpkoralp e demek istediniz :)

Bisikleti tanıtırken 10,5 kg diye söylüyordu bazı arkadaşlar ama sonradan 12 kg olduğu ortaya çıktı. Carraro 224 kullanıcısıyım, acaba gerçekten geçiş yapmaya değer mi? 3 kg ve düz maşa elbette etkileyecektir ama sonuçta Carraro'yu satıp Sedona'yı almak cebimden 500-600 TL çıkmasına sebep olacak.

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@Sarper Uluoluk hocam dalgınlığa geldi kusura bakmayın:acpsnr:
Şöyle söyleyeyim bisiklet akıcı, çakır çukurda esniyor yani taş değil aşırı derecede etkilemiyor hatta bir süre sonra alışıyorsunuz problem olmaktan çıkıyor. Tur bisikletinde kg ın bi esprisi yoktur. Şuan benim bisikletin son haliyle tartsam en az 16, 17kg gelir. Çamurlukları da taksaydım 1kg kaba taslak ekleyin. Bu haldeyken bile bana tad veriyor. Ve gayet hızlanabiliyorum yağmurlu hava diye 55km/hız yapmıştım en son. Üstündeki bütün herşeyi çıkartsam uçururum gerçekten :D
İstanbulda iseniz müsait bi zamanda Ümraniye'ye gelirseniz test ettirebilirim size. Yada çevrenizde tanıdığınızda var ise ondan da bakıp sürün derim. Kadroyu kırana kadar yeni bisiklet almayı düşünmüyorum bu benim bisiklet hakkındaki görüşümü ortaya koymuştur umarım. Saygılar :)

Sarp X

Aktif Üye
Tepki
136
İsim
Sarper Uluoluk
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@MBB

Aslında akşam o tarafta olacağım, özel mesaj atıyorum hocam :)

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@tekin.dogukan genellikle vites ayarı bozuk olur veya çapraz vites attırılır, zincir takılır aktarıcı pedala kuvvet uygulandığından gerilir kadro kulağı zortingen olur. Geçmiş olsun. Kadro kulağı aşırı pahalı değil ama aktarıcı da nasibini aldıysa tuzlu olur biraz.

Demir Atlı Adam

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.215
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sarper Uluoluk Bende 224ten geçtim. 850a almıştım sıfır 5 ay kullandım. 550ye sattım. 1000e 410 aldım. Uzun süre kullanırım derseniz bu zarara değer diyebilirim. İlk başta biraz alışma süreci oldu ama kullandıkça daha cok seviyorum.

• Beğen
Tepkiler: olguakbayrak

Sarp X

Aktif Üye
Tepki
136
İsim
Sarper Uluoluk
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@1dost uzun süre kullanırım onda sıkıntı yok. Sadece Carraro'da ağırlık özellikle yokuş çıkarken benim keyfimi biraz kaçırmaya başlamıştı. Daha akıcı olduğuna eminim ama ağırlığının da etkili olmasını istiyorum yeni aldığım bisikletin. 8-9 kilo beklentim yok ama 3 kg için değer mi sizce, performansı nasıl?

• Beğen
Tepkiler: olguakbayrak

AliMurat

Daimi Üye
Tepki
171
İsim
AliMurat
Bisiklet
Sedona
Bunun 2016 modeli alınırmı ve ağırlığı ne kadardır bazı değişiklikler olmuş.
(link)

Kuvars Keraite

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
Kuvarss
Bisiklet
Sedona
Sadona 310 u iki yıldır kullanıyorum 3000 km civarı gittim 410 ile özellikleri aynı aktarıcı kırılması dışında bir sorun yasamadim 410 un fiyatı 1200 lira civarında fakat bu kadar para vermişken 300 lira daha verip scott yada cannondale gibi kadrosu ve özellikleri daha iyi bisiklet almanızı onerebilirim...

kaydogdu

Aktif Üye
Tepki
332
İsim
Kenan Aydoğdu
Bisiklet
Carraro
@Cesmeonu Merhaba, Shimano spd-m520 kilitli pedal kullanıyordum ancak trafikte ve şehir içinde sıkıntı oluyor aslında platformda aldım ama yine de tedirgin olduğumdan kullanmayacağım ve bu sebeple satışa koydum satıyorum. Bunun yerine click'r T420 almayı düşünüyorum, aslında T400 mü, T420 mi karar veremedim ancak sanırım T420 alacağım. Daha kolay çıkarma, düz ayakkabıyla rahat kullanma gibi sebeplerden onu da deneyeceğim, olmazsa klasik pedala devam :)

• Beğen
Tepkiler: Demir Atlı Adam

AliMurat

Daimi Üye
Tepki
171
İsim
AliMurat
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar bende Sedona 410 alara aranıza katılıcam. 165 boyda 48 mi 52mi k0adro almalıyım sanırım 48. Kullananlar cevaplıyabilirmi.

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@AliMurat 44 alırsanız sizin için daha iyi olur. 52 boyu aklınızdan bile geçirmeyin. 48i deneyin ama bacak boyunuz uzun değil ise sorun olacaktır. O yüzden sizin için en iyisi 44cm(bacak boyu uzun ise 48tabi).

• Beğen
Tepkiler: Veysel A.

JealioN

Sosyalist
Tepki
188
İsim
Aytaç
Bisiklet
Dahon
410'umu satıp Yol bisikletine geçeceğim. Market bölümüne ilan açtım, dileyen olursa buradan inceleyebilir.
(link)

kaydogdu

Aktif Üye
Tepki
332
İsim
Kenan Aydoğdu
Bisiklet
Carraro
@AliMurat 44 alın derim, benim boyum 169, 44 kadro kullanıyorum, 48 bile zorlar sizi, 52 ise olmaz. Yine de en iyi çözüm denemek.