İnceleme Sedona 410

Uerakman

Üye
Tepki
65
İsim
Umut Erakman
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
@Gökay Akçay

Teşekkür ederim. Öyle yaptım.

Scudo

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Güle güle kullanın aradaki fark ile güzel bi kask alırsınız

Uerakman

Üye
Tepki
65
İsim
Umut Erakman
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
@Gökay Akçay

teşekkür ederim.tavsiye edeceğiniz bir marka var mı?

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Uerakman
Giro nun foray isimli modeli biraz pahalı gelebilir ama kaskta fazla ucuza kaçmamak lazım, bikeandoutdoorda indirimdeydi, yoksa btwinlere bakmak lazım

• Beğen
Tepkiler: Uerakman

Ankaa

Üye
Tepki
1
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Bmx
Merhabalar bu benim ilk postum, uzun zamandır takip ediyorum ama soru sorma ihtiyacım duymamıştım çünkü aradığım soruların cevabını buluyordum. Lakin bu bisikletin popüler olduğu zamanla şimdiki arasında değişiklikler olmuş sanırım. Biraz kurcaladım mesajları ama net değişiklikler yazılmamış. Genel olarak kompenantlar, jant göbekleri, vidasız ruble takma imkanları olsun fiyatının üzerinde görünüyor. Bir kaç sorum olacak bilgilendirirseniz sevinirim

1) Konuyu açan arkadaş 11kg demiş bisiklet için, en iyi fiyatı veren Nihat Bisiklet satış yapılan bir platformda bisiklet ağırlığı için 14 kg demiş? Şuan almak istesek bu bisikletin kilosu nedir)
2) Krom Alüminyum maşa kullanılmış yeni serilerde, eski seriler de sadece alüminyum imiş bu bilgiler yine net değil tabi ki...
3) Genel olarak eski seri ile şuan ki seri arasındaki net farklar nedir?
4) 1800 tl civarı günlük bol rampalı bozuk asfalt-kaldırım kullanımlı (Kahramanmaraş neredeyse düz yol yok) 15-20 km(işe git-tel, spora git-gel) kullanabileceğim bir bisiklet önerir misiniz?

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: enesdogan

1800210022

Üye
Tepki
2
İsim
M. Hilmi
Ben de kesinlikle buna karar verdim, 170 boy 75 cm iç bacak için 44 kadro yeterli gelir mi

Gündoğarken

Daimi Üye
Tepki
213
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
@1800210022
172 boy ile 48 kadro kullanıyorum. bana göre üst sınır gibi oldu. 44 kadro size normal olacaktır.

1800210022

Üye
Tepki
2
İsim
M. Hilmi
@Eray Gündoğdu
Teşekkür ederim hocam. Normalde kullandığım bir bisiklet var. Fakat onu bisiklet konusunda çok fazla bilgim olmadan aldım. Onun da kadrosu 44 imiş, onu öğrendim bana tam oluyor. Arkadaşın birisinde de 45 kadro var o da tam denk geliyor. Fakat bir taraftan da Carraro 225 bakıyorum, kararsız kaldım yine

emrhyldrm

Aktif Üye
Tepki
103
İsim
Emrah Y.
Bisiklet
Sedona
Merhaba 410 kullanıcıları. Mart 2018'de aldığım ve sadece o senenin yaz aylarında kullandığım ve bu sene de yine yaz aylarında kullanmaya devam ettiğim 2017 model 410'uma eklediğim ekipmanlar ile ilgili bir video oluşturdum. Umarım beğenirsiniz.

Tepki
0
İsim
Can
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar, düz maşalı bisiklet arayışındayım seçeneklerimden biri de sedona 410 (2018) modeli. Bu modele sahip olan arkadaşlar genel olarak memnunlar mı, kronik sorun varmı? Bilgilendirirse sevinirim..

Kaancan

Üye
Tepki
31
İsim
Kaan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sedona 410 un 2018 modelini kullanıyorum 2017 modeline göre komponenetler biraz düşürülmüş mesela arka vites acera dan altus a, ön vites de sram via dan tourney e. Ayrıca rulmanlar (göbek) önceki senekinden farklı olarak shımano. Benim hoşuma gitmeyen yanları frenleri ve lastikleri yani yol tutuşu oldu. Frenler yeterli ama istediğim gibi değillerdi ben de fren bacaklarını shimano alivio ile değiştirdim ve baradine fren pabucu aldım şuan frenler oldukça iyi lastikleri de değiştirince mükemmel olacaktır. Arkadaşlarla günlük turlar yapıyoruz 50 km civarı, sele bir süreden sonra ağrıtıyor ama çok fazla değil, şimdilik değiştirme gereği duymadım. Gayet güzel hafif ve akıcı bir bisiklet, tavsiye ederim :)

Yeşil Mavi

Doğa ve İki Teker Aşığı
Tepki
141
İsim
Hakan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de aynı şekilde fren bacaklarını değiştirdim.

Tepki
0
İsim
Can
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
2018 modele sahip olan arkadaşlar sizlere soruyorum bisikletiniz de herhangi sorun varmı? Almak üzereyim..

Kaancan

Üye
Tepki
31
İsim
Kaan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@timsahcelil
Alırken yanında baradine 3 renk fren pabucu, shimano (tercihen alivio) fren bacağı ve eğer bütçeniz varsa kaliteli yol tutuşu iyi bir lastik. Lastiği sonra da değiştirebilirsiniz üzerinde gelen de uzun süre idare edecektir

Gündoğarken

Daimi Üye
Tepki
213
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
2017 modelini kullanıyorum. ön vites sram via. daha önceki bisikletimde tourney idi. ona göre gayet sessiz, akıcı vites değiştiriyor ve 1 buçuk yıldır kullanmama rağmen hiç vites ayarı gerektirmedi. tourney de 2-3 ayda bir ayar yapılması gerekiyordu. aynı şekilde arka vites de 2017 de acera, hiç ayar gerektirmedi ve vites koluna ben basmasam neredeyse vites değiştirdiğini farketmeyeceğim. sram göbekler gayet akıcı. ben eski bisikletlerime göre frenlerinden de memnunum. sadece ilk alındığında kışa girerken fren ayarı yaptırdım ki ona da gerek yoktu aslında. yağışlı hava da kullandığımda dahi etkisinden önemli bir şey kaybetmemişti. sele kötü. uzun sürüşler yapacakların değiştirmesi gerekir. daha önce 120-130 km yaptığım turlardaki hissiyatı 40-50 km lerde yaşatıyor. aynı şekilde lastikler de pek iyi değil. patlamaya çok müsait ve yol direnci fazla. ağırlık olarak hafif sayılmaz ama yokuşlarda falan problem yaratacak bir ağırlığı da yok. amortisörsüz maşa ağırlık olarak avantaj sağlıyor. ama lastikler biraz kalın olduğundan dağ bayır gidilmediği sürece amortisör aratmıyor. yolda oldukça akıcı ve dengeli giden bir bisiklet. sağa sola yalpalama, titreme vs. hiçbir şey hissedilmiyor. görsel olarak kadro rengi çok güzel. bu konuda kesinlikle fiyatının üzerinde bir görünüşü var.

Sanser

Üye
Tepki
9
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
2018 modelinin özellikleri net olarak söyleyebilecek birileri var mı? Sitesinde arka aktarıcı SHIMANO ACERA RD-M360, ön aktarıcı SRAM VIA diyor. Satıcılar da 2017'den farklı olarak sadece göbekler Shimano ile değişti aktarıcılar aynı diyor. Alıp kullananlar 2018 modelde arka Altus ön Tourney diyor. Faklı farklı 2018 modeller mi var anlamadım.

Kaancan

Üye
Tepki
31
İsim
Kaan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Sanser
Sitesindeki yanlış, tek bir 2018 modele var bende de şuan 2018 var. Özellikleri şöyle : tourney ön aktarici, altus arka aktarici, shimano göbek, compass 700x38 lastik, St-ef51 shimano fren vites kolu, ybn narrow zincir, gidon, gidon boğazı, sele borusu sedona, sele farklı bir marka, xerama sp610 pedal, shimano fc-ty301 tourney aynakol, frenler markasız.

Sanser

Üye
Tepki
9
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Evet
@Kaancan

Evet durum netleşti. Satıcı koliyi açıp kontrol etti ve dediğiniz gibi ön tourney arka altus. Sitesinde de şöyle bir durum var. Google üzerinden gidip 2018 bisikletlere tıklarsanız 2017'nin özelliklerini gösteriyor.

Doğru özellikler:
(link)

200857

• Beğen
Tepkiler: Kaancan

Uerakman

Üye
Tepki
65
İsim
Umut Erakman
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Sedona 410’a kelebek gidon takıp kullanan var mı?