Sedona 331

Buğra SELÇUK

Aktif Üye
Tepki
7
Haziran'da Sedona 331 2013 düşünüyorum fiyat 1100 tl bu fiyata başka (amortisörlü maşa olmak kaydıyla) bir öneriniz var mı ?
birde aranızda kullanan varmı ?

Scudo

mustafa şan

Daimi Üye
Tepki
57
Bisiklet
Sedona
ben kullanıyorum 10 gün kadar oldu 150 km gittim sorunum yok şuan için ancak alırken vites ayarlarını iyi yaptır zincir falan atar sonra benim gibi kadronun boyasını sıyırtma :)

Tepki
1
Bisiklet
Sedona
@mustafa şan

Bisikletin şuanki durumu nedir? Benim en çok merak ettiğim hareketli parçalarında boşluk falan yapma var mı acaba?

Tepki
1
Bisiklet
Sedona
Bugün bu bisikleti 1050TL'ye aldım. Bayiden çıktıktan sonra 10 dakika kadar kullandım, yoğun olarak pazar günü kullanacağım. O zaman görüşlerimi yazarım.

karakartal

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Sedona
ben de yeni 331 aldım.ilk defa bugün 15km kadar yol yaptım.en son 15 sene önce bisiklete binmiştim.bisikletten hiç anlamayan biri olarak önce maşanın açık ve kapalı halinin inanılmaz fark ettiğini söyleyebilirim.maşa açık bir şekilde düz olmayan yollarda çok rahat gidebiliyorum ama hızlanma sorunu çıkıyor.maşa kapalı olunca yerdeki en ufak şekil değişikliği çok rahatsızlık veriyor ama hız yapılabiliyor.tabii bisiklet bilgisi olmayan biri olarak hız dediğim şey düz asfaltta tam karşıdan esen 15km rüzgara karşı 30km.o da 30sn kadar :(
bisikletin ağırlığı 13kg civarında.rengi şekli şemali çok güzel.hidrolik frenler biraz sakatmış eksi tarz frenlere göre.ön freni hızlıca sıkınca bisikleti anında durduruyor da hızlı giderken takla atmak gibi bir durum oluşuyor :)
karşılaştığım sorunlar ise şunlardı.büyük vites (3 tane çark olan) 1 den 2 ye veya 2 den 3 e değiştirdiğimde takılıyor geçmiyor bir müddet bekliyorum.sanırım vites ayarlarını değiştirmem gerekiyor.bir de ön lastik hafif şekilde 8 çiziyor yani bakınca belli oluyor.sanırım onun da ayarının tam yapılması gerekiyor 2. bakımda

Tepki
1
Bisiklet
Sedona
@karakartal

Bayide bisikleti alma aşamasında iken tekerlerini birkaç tur döndermiştim. Dediğiniz gibi sekiz çiziyordu ama bisikleti bana teslim etmeden önce gerekli ayarlamaları yaptılar bir yamukluk kalmadı.

karakartal

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Sedona
@serkan akgül
siz galiba mağazadan gidip almışsınız bir de anlıyormuşsunuz bisikletten.ben bisikleti istanbuldaki bir mağazadan internetten aldım.koliyi alır almaz sedona bayisine götürdüm montajını yaptırmak için.tabii zerre anlamadığımdan sanırım ayarlarını tam oturtmamışlar 2.bakımda yaparız diye
bir de görevli demişti uzun yola gitme diye.neden diye sorunca 2. bakıma kadar ıvırdı zıvırdı tam yerine otursun ondan sonra gidersin dedi

Tepki
1
Bisiklet
Sedona
Heves ettim akşam bir buçuk saat kadar sürdüm. Ayaklarım, kıçım, sırtım falan hep ağrıyor. Çok hamlamışım demek ki...

Tepki
7
Aynakoldaki vitesi değiştirmek için bilmeniz gereken olay şudur, sabit bir devirle pedal çevirirken vites kolunu sonuna kadar ittirip 1-2 saniye tutulu şekilde beklemeniz gerekiyor. Buna alıştıktan sonra çok rahat geçirtirsiniz. Bas çek yapmadan kullanmayı öğrenmek gerekiyor sadece.

karakartal

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Sedona
@Kemal Öğretmenoğlu
teşekkür ederim.tavsiyelerinizi deneyeceğim bir dahaki sürüşümde

Tepki
1
Bisiklet
Sedona
Bisikletle şu ana kadar 60km yol yaptım. Tek şikayetim sele/koltuk. Selenin ucunu az bir şey öne doğru eğmem gerekiyor. Selenin altında iki tane alyan vida var onlarla seleye ayar çekebilir miyim?

Tepki
7
Arkadaki alyan vidayı gevşetip, öndekini sıkacaksınız. Basit bir işlem. Ayrıca sele'ye alışmak çok zordur, 60 km için daha çok erken. Zamanla alışılıyor ama o zamana kadar ağrılar falan oluyor hep.

Tepki
1
Bisiklet
Sedona
@Kemal Öğretmenoğlu

Teşekkür ederim. Bisiklet evde, ben iş yerindeyim. O yüzden bisikleti götürüp ayarlatamıyorum. Kendim alyan alıp yapacam artık. Bu işlemi yapmak için kaç numara alyan gerekiyor?

mustafa şan

Daimi Üye
Tepki
57
Bisiklet
Sedona
@serkan akgül

Dün Mersin'den otobüsle Silifke'ye gelirken 20 kadar bisikletçi gördüm 1-2 şerli gruplarda ama en son tek kişi baktım altında sedona 331 var böyle bir sevindim falan siz miydiniz yoksa :)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.471
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
mustafa yiğenim yazın mersin kapızlıya demir atacağım. Birlikte pedallarız. Senle tisana kadar gideriz.

• Beğen
Tepkiler: mustafa şan

Buğra SELÇUK

Aktif Üye
Tepki
7
f/p oranı iyi bir bisiklet bu paraya başka bir seçenek bulamadım disk fren ve maşa istediğim için bu bisikleti alıcam sanırım ama birkaç sorum var;
bisiklete bagaj ve heybe takıcam kadro üzerinde yerleri var mı ?
kadro v fren uyumlu mu?
birde herkes seleden şikayet etmiş çok mu rahatsız edici alışılmıyacak gibiyse onu değiştirmek gerekicek

mustafa şan

Daimi Üye
Tepki
57
Bisiklet
Sedona
@mehmetsunu

Mehmet Dayım Pazar gününe denk getirirseniz sabahtan akşama kadar boş olurum ama sadece pazar günleri :)

huseyin y.

Üye
Tepki
16
Seleye alışmanız zaman alır. İlk zamanlar o ağrı olur hevesinizi kırmasın.

mustafa şan

Daimi Üye
Tepki
57
Bisiklet
Sedona
@huseyin y.

ben 2 aydır pedli şortla biniyorum yeni yeni az bir ağrı oldu o da performans için eğildiğimden sanırım selenin ucunu hafif indirirsem tamamdır :in: