Sedona 321 2012 Çeşitli modifikasyonlar

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
@Gökay AkçayGökay bey işin aslı bahsettiğiniz scott elcikleri eski mtb de kullanıyordum ve dediğiniz gibi oldukça rahattı. Harici barend takmak istemediğim için velo kullandım ve geçekten söylediğiniz gibi çok rahatlar söyle bir bakınca ağırlık olarak atacak çok ta bir şey kalmadı birazda konforlu olsun istedim ve çok memnunum temizleyip bisikleti söyle 9 lu sistemle genel bir kaç fotoğrafı paylaşmayı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay
Scudo

Mehmaddict

Üye
Tepki
23
Maşallahh lastik jant uyumuan bayıldım! 341'e yapsam komik mi olur acaba biraz mtb havası var gibi düz lastik bozar mı acaba?

• Beğen
Tepkiler: özençekçen

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
@Mehmaddictyakın bir arkadaşım 341 kullanıyor kesinlikle tavsiye etmem ama dış lastikleri 700*35 slick yada topslick lastiklerle değiştirirseniz akıcılığı için iyi olur.

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
bir tur bisikleti kullanıcısı olarak 321'leri çok beğeniyorum. Jant seti çok güzel duruyor fakat bu jant seti yol bisikleti için tasarlanmış yani çemberi ince profildir. Heybe, portbagaj, gidon çantası vs. gidi ekipmanları takıp uzun turlara çıktığınızda sıkıntı yaşarsınız diye düşünüyorum. Ama tahmimin sizin bisikleti fitness olarak kullandığınız

• Beğen

kaanduro

Üye
Tepki
14
Bisikletin çok güzel olmuş güle güle kullan.
Bende de 341 var. En çok elciklerinden ve selesinden şikayetçiydim. Seleyi değiştirdim. Elcikleri bu senin taktığının aynısından alacaktım ama daha kalın ve biraz yumuşak bir elcik taktım. Gidon bana biraz dar geliyor, barend payıyla daha da darlaştırmak istemedim.

Bir önceki bisikletim cannondale quick 5 idi ve 341 e göre çok daha akıcıydı. Benim de niyetim 321 almaktı ama son dakikada 341 e kaymıştım. Acaba diyorum ön maşayı 321 in sabit maşası ile değiştirsem bisikletin akıcılığı artar mı. Arkadaşımda 341 var diyorsun, 321 ile arasında akıcılık farkı ne seviyede ?

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
@halil fatih akbaşOrjinal jant seti duruyor 36 delikli göbeklerle uzun turlar için gayet dayanıklı elden çıkarmadım. şu an dediğiniz gibi fitness amaçlı kullanıyoum.

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
@kaanduro 321 sabit maşa kullandığı üzere 341 den kalkışta ve rampalarda daha atik. Ağılık olarak da maşa ve hidrolik fenler 341i daha hantal bir hale sokuyor. Şu var ki bu durum kullanıcısının bisikletinden ne beklediği konusunda görece bir kavramdır konfor ve rahatlık konusunda mutlaka 341 öndedir.Akıcılık konusu ise daha hafif ve dişsiz dış lastik seçilerek 341 e kazandırılabilir ki zaten 341 gayet akıcı bir bisiklettir. Fark ise kullanan kişiye göre değişir.Size ters gelen quick 5 den sonra 341e geçişteki adaptasyon süreciniz olabilir.

Kadir.Celik

Forum Demirbaşı
Tepki
75
Sabit maşa konusuna ben de katılıyorum. MTB bisikletimi bir süre mossonun düz maşası ile kullandım, hem ağırlıktan avantaj sağladı hem de hız ve akıcılıktan. Şehir içinde kullanılacaksa amortisör bence çok gereksiz.

kaanduro

Üye
Tepki
14
Ağırlık konusunda takıntılı birisi değilim. Disk frenleri çok seviyorum çok daha güven veriyor ama amortisör bisikletin önünün ağırlaşmasına neden oluyor ve kaldırımdan merdivenden inerken önü kendime çekip önce arka lastiği indirmemi zorlaştırıyor. Yoksa bisiklet üzerindeki 2-3 kg lık fark birkaç saatlik bir turda taş çatlasa yine 2-3 km daha düşük ortalamayla gitmeye neden olur.
Genel kanı şehir içinde ön amörtisörün gereksiz olduğu yönünde ama performanstan az miktarda fedakarlık yapıp konforu arttırmak bana daha makul geliyor..

Tepki
14
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
özençekçen isimli Üyemizin Posta girişi doludur. Tekrar Özel Mesaj alabilmesi için özençekçen isimli Üyenin eski Özel Mesajlarını silmesi gerekmektedir. :)

utku bayburt

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Trek
ozen hic soylemiyosun 10 numara yapmissin bisikleti:)gelince biniyoruz.net!!ben v frene gecmek istiyorum.biraz dusun bunu.gelince yenileyebilirz benim bisikleti:)

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
@utku bayburtUtkucum brooks larınız hayırlı olsun çok şık hareketler bunlar.çok sık giremiyorum foruma ama senin kadronun v fren uyumu yoktu diye hatırlıyorum ben. Neyse gelince biniyoruz tabi ki şöyle rüzgara karşı efil efil yaparız turlarımızı.

utku bayburt

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Trek
ben var diye hatirliyorum ama sen dha iyi bilirsin.neyse bakariz gelince.olmadi hdrolik yapariz belki:)fizik gobi sele vardi ou aliyodum az daha.ama bu seleyi duyunca brookslari gittim gordum aldim hic dusunmeden:)cok şık seleymiş.ozledim binmeyi cok.14 gun sonra ordayim:)şarabin aklimda bu arada:))

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
2013 Sedona 321 bekliyorum. Hidrolik kullanma isteğim ile SLX frene takmış durumdayım.

Sanırım bisikleti almadan frenleri alacağım. :)

Bakalım Mart' ta fuar açılsında 2013 modelini görelim.

Enfes bisiklet yapmışsınız. Tebrik ederim. :)

• Beğen

kaanduro

Üye
Tepki
14
Yeni model 321 lere hidrolik fren mi koyacaklarmış ?
Şimdiki model de hidrolik disk takmak için uygun

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
@Mesut C. 2013 model 321 kadrosunu açıkça söylemek gerekirse bende çok merak ediyorum fakat 2012 ye hidrolik firen takabiliyorsunuz kadrosu müsait ayrıca şimdi gördüm bir arkadaş sormuştu maşada ön bagaj için delikler mevcut istenirse ön bagajda takılabilir birde yeni welgo pedallarla güncel bir fotoğraf koyalım son hali budur bisikletimin.

https://www.bisikletforum.com/a/img443/5733/img0251xg.jpg

Tepki
1
ben de yeni bir sedona 321 (2012) sahibiyim. park ayağı almak istiyorum ancak uygun bir ayak bulamadım. öneriniz var mıdır?

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
vermiş olduğum link den bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz mutlaka park ayağı kullanacaksanız ayarlı olmasında fayda var ama (link)