Sedona 310 vs Merida 20-V

Buğra SELÇUK

Aktif Üye
Tepki
7
(link)

(link)

hangisini almalıyım benim gönlüm 310 dan yana sabit maşa olması nedeni ile ama 20-V yi gördüm hoşuma gitti fakat ağır 13.60 kg siz olsanız hangisini seçerdiniz ?
20-V için nakit 1140 tl fiyat aldım. :eek:
310 ise 1050-1100 civarı olur diye tahmin ediyorum bana nakitte biraz fazla geldi sizce nasıl uygun mu?

Scudo

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
Bisiklet
Canyon
Sabit maşa güzel bir tercih olur bence fakat ağırlık da önemli.Eğer meridadan ağır ise bir kez daha düşünün derim.Ayrıca ilerleyen zamanda çeşitli sebeplerden dolayı arka bagaj monte etmek istediğinizde sorun olmaması için sedonanın bagaj montajı için yuvaların olup olmadığını kontrol edin.Ben fotoğraflarda göremedim.

Buğra SELÇUK

Aktif Üye
Tepki
7
@Soner Közen

sedona daha hafiftir diye düşünüyorum. yuvaları da almadan kontrol ederim zaten.

Tepki
6
Bisiklet
Sedona
Aynı karşılaştırmayı da tam ben yaparken sizden böyle bir konu açılması iyi denk geldi. :)) Ben de kararımı sabit maşalı olmasından dolayı ve lastik tercihi sebebiyle SEDONA 310 dan yana verdim. Ancak bu dolar bu şekilde gittikçe bizim bütçe iyice daraldı. asıl sıkıntım bu :))))

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.444
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Buğra SELÇUK

Sedona daha hafif doğrudur fakat o bisiklet sadece asfaltta gider gireceğiniz yol şartı önemli. Eğer bozuk yollar, taşlı yollar, kumlu yollar gibi şartlar varsa Merida'yı almalısınız.

• Beğen
Tepkiler: Berke

Buğra SELÇUK

Aktif Üye
Tepki
7
@Berke1903

asfaltta gider derken ne demek istediniz? yol bisikleti mi bu? taşlı kumlu yollara çok nadiren girerim.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.444
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Buğra SELÇUK

Evet, düz maşa olduğundan yol bisikleti sınıfına giriyor bir anlamda.
Çok nadiren girecekseniz problem yaşatmaz.

• Beğen
Tepkiler: Berke

gabalı

Forum Bağımlısı
Tepki
511
İsim
ertuğrul
Sedonada bagaj vidaları yok bence 310 modeli ile crossway 20 modelini değil merida speeder T1 yada T2-V modelini kıyaslamalısınız.

Tepki
6
Bisiklet
Sedona
karar verebildiniz mi ? sedonalar için sevkiyat mart gibi diyorlar ama ?

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
Türk markası-yabancı marka kıyaslamasına birçok alanda karşıyım. Sedona'nın ithal maldan farkı yok. Sitesinde fiyatlar dolar cinsinden :eek:ut: Bu anlamda devşirme bir Türk'e para vereceğime ithal mala para veririm daha iyi.

• Beğen
Tepkiler: poet

Buğra SELÇUK

Aktif Üye
Tepki
7
@Aydın Glldg

sedona alıcam sanırım. ama mayıs-haziran gibi alacağım için ne zaman geleceğini araştırmadım hiç.

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
Ben Merida şehir bisikletlerinin (amortisörlü olan) açı olarak şu anda piyasada satılanların en iyisidir diyebilirim. Bunu söylerken kendi tecrübelerimden yola çıktım. Sedona, Merida, Salcano, Scott v.b. bir çok modeli denedim.

Buğra SELÇUK

Aktif Üye
Tepki
7
sedona 310 hakkındaki fikirleriniz neler? bu fiyat aralığında başka bir öneriniz varmı.sabit maşa ve v-fren olacak.

B

BF Okuru

Misafir
Bende aynı bütçedeydim ancak dolar daha ucuz olduğu için 331 ile Lapierre arasında kalmıştım Lapierreyi tercih ettim. (Cross 100)