Sedona 300 Serisi Kullanıcıları Kulübü

savuk

Üye
Tepki
6
İsim
Savuk
Bisiklet
Diğer
Değerli dostlar,
Ben de sedona 300 almayı düşünüyorum (sport olanı değil). Nasıl, tavsiye eder misiniz?
(link)

• Beğen
Tepkiler: mesutaktas
Scudo

mesutaktas

Üye
Tepki
85
İsim
Mesut AKTAŞ
Bisiklet
Sedona
@Themaner Ben de gidondan sikayetciyim. Sizin ya da diger arkadaslarin kelebek gidon tavsiyesi, kullanip memnun kaldiklari marka ve modeller varsa, yazarsaniz memnun olurum

@savuk Kullanan arkadaslarim var ve memnunlar. Ama bir ust olsun dersen ve butcen musaitse sedona 345 i tavsiye ederim.

@savuk ama bence sedona 300 e gore 310 modeli daha cazip

@savuk arada 80 lira gibi bi fark var. 310 da camurluk ve bagaj ustunde geliyor. Ama gidonunun yapisi 300 e gore farkli...

hdede32

Üye
Tepki
9
İsim
hüseyin
Bisiklet
Sedona
@savuk
Ben yaklaşık bir yıldır kullanıyorum. 300 modelini. Aldıgımda pedalları sorunlu cıktı ses geliyordu çevirdiğimde. servis değiştirdi. Turlara gidiyorum gunubirlik herhangi bi sorun çıkartmadı.

• Beğen
Tepkiler: Themaner

savuk

Üye
Tepki
6
İsim
Savuk
Bisiklet
Diğer
@mesutaktas
@mesutaktas 345 bütçemin çok üzerinde. 310 modelini düşünebilirim ama donanım olayından anlamıyorum. Baktığımda genel olarak maşa ve lastik farklı gibi. Bu farklılık ciddi bir farklılık mı acaba? Bir de 310 da tek renk galiba değil mi? 300'e nazaran fazla canlı renkler kullanılmış, 300'ün ciddi duruşu biraz hoşuma gitmişti.

@hdede32
@hdede32 teşekkür ederim bilgi için. Yukarıdaki sorumla ilgili bilginiz varsa sizden de tavsiye almak isterim.

hdede32

Üye
Tepki
9
İsim
hüseyin
Bisiklet
Sedona
300 modelinde maşa kilitlenebilir, Lastik olarak da cst var. Bir kaç kez patladı ancak sağlam pek eskimiyor. çamurluk ve selemi kendim aldım. 310 hakkında bilgim yok. Fiyatına göre bisikletimden gayet memnunum.
@savuk

mesutaktas

Üye
Tepki
85
İsim
Mesut AKTAŞ
Bisiklet
Sedona
@savuk 300 ile 310 un masasi ayni. Hatta tum donanimlari ayni.
Ayrica 410 a da bi bak derim.

Renk konusunda haklisin, canli renkler trafikte gorunurlulugu artiriyor, faydali oluyor

savuk

Üye
Tepki
6
İsim
Savuk
Bisiklet
Diğer
@hdede32
@hdede32 teşekkür ederim, yazdıklarınız oldukça yardımcı oldu.

@mesutaktas
@mesutaktas dediğim gibi donanımdan anlamıyorum ama sitesindeki bilgilerde farklı ibareler yer aldığı için özelliklerinin farklı olduğunu düşünmüştüm.
Tamamen aynı mı gerçekten?

(link)
(link)

Maşa ve diğer donanım özelliklerinde fark yoksa 310'un pek bir avantajı kalmıyor o zaman.
Renk konusunu trafikte görünürlük açısından hiç düşünmemiştim. Dikkate almak iyi olabilir.

410 modeli de malesef bütçemin üzerinde. Açıkçası, daha düşük bütçelerden sonra 300 modeli, bir nevi bütçeyi yükseltebildiğim son nokta.
Ayrıca çamurluk ve bagajının olmayışı da bir eksi.

Şuan için en iyi seçenekler sedona 300 ile sedona 310 gibi duruyor.

mesutaktas

Üye
Tepki
85
İsim
Mesut AKTAŞ
Bisiklet
Sedona
@savuk fiyatlara sadece kendi sitesinden bakma. Saticilari arastirirsan daha dusuk fiyata bulabilirsin. Sahsen ben oyle aldim.

savuk

Üye
Tepki
6
İsim
Savuk
Bisiklet
Diğer
@mesutaktas
Evet ben de internet üzerinden satış sitelerini sürekli karıştırıyorum. Tabi bahsettiğim bisikletler stoğunda bulunan çok fazla site yok malesef.
Sadece özelliklerine bakıp donanım özellikleri olarak yorumunuzu alabilmek için linkini eklemiştim.

Themaner

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Toprak Y
Bisiklet
Sedona
@savuk hocam 310 bende vardı zaten yorumlarda mevcut ama benimki biraz özel yapıma kaçıyordu kelebek gidon ve spd sarı wellgo pedallarla harika bir duruşu var. Şöyle açıklayayım renkli yapısıyla adeta herkesin dikkatini çeken bir bisiklet incelemek isteyen cok oluyordu ben bisikletin vosvosu diyordum. Tur amaçlı düşünüyorsanı ve ilgiden hoşlanıyorsanız kesinlikle 310 şu an kullandığım mtb cok ciddi tamamiyle siyah sedonadaki canlılık harbi anlamda farklıydı ama kesinlikle aldıktan sonra kelebek gidon alıp sarı renk gidon bandı sarmanızı öneriyorum

leny151180

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Diğer
yeni başlıyorum bunu mu öneririsiniz 410 mu. bunun modeli daha çok hoşuma gitti ama özelliklerini anlamıyorum

mesutaktas

Üye
Tepki
85
İsim
Mesut AKTAŞ
Bisiklet
Sedona
@Themaner Kelebek gidon tavsiye edeceginiz marka ve model var mi acaba

@leny151180 Gozune hangisi guzel gorunduyse onu al, aklinda kalmasin. Nihayetinde bisiklete devam ettiginde illaki daha ust modelleri, farkli markalari arastirmaya baslayacaksin. Sonucta saticilar da fiyatlarini belirlerken donanima da bakarak belirliyor. Bir markadaki midel fiyat dengesi normal. Ben 345 almadan once merida, scoit gibi markalara bakmistim, sedonada karar kildim. Aklim kalmadi, gonlum rahat. İsi ilerlettikce ve degistirmek istedigimde baska marka ve model bakicam. Sana tavsiyem budur.

Themaner

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Toprak Y
Bisiklet
Sedona
Hocam valla ben ögrenci oldugum icin kelebek gidonluydu zaten aldıgımda 2. el aldım:D üstündeki xlc kelebek gidondu ama bana yetiyordu bence gidon bandı iyi olduktan sonra sıkıntı degil çünkü şekli dışında kelebek gidonla pek de haşır neşir olmuyorsunuz şekil hepsinde klasik zaten ama ağırlık püf nokta olduğu için daha hafiflerine yönelirseniz daha da iyi olur sizin açınızdan. Ama ritchey gidon bandı kesinlikle alın

• Beğen

savuk

Üye
Tepki
6
İsim
Savuk
Bisiklet
Diğer
@Themaner

@Themaner gerçekten şık duruyor ama ne bileyim, pek ilgi görmek istemiyorum açıkçası, hem kem gözlerin dikkatini çekmesin ;) hem de yaş ilerliyor, biraz daha klasik bişey iyi olur galiba.

Açıkçası iki bisiklet arasında donanım olarak farklılık yoksa 300 daha cazip gibi.

Yani kafama takılan kısım, görsellikten başka iki bisiklet arasında ciddi bir fark var mı acaba?

Themaner

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Toprak Y
Bisiklet
Sedona
@savuk
Ciddi fark yok hocam aynen dediğiniz gibi ama park ettigimde her gelisimde bir yeriyle oynanmış buluyordum bencede 300 alın

• Beğen

savuk

Üye
Tepki
6
İsim
Savuk
Bisiklet
Diğer
@Themaner bilgi için teşekkür ederim. Artık model işini netleştirdim diyebilirim.
Kadro boyunu da netleştirdikten sonra sipariş vereceğim inşallah.

• Beğen
Tepkiler: Themaner

savuk

Üye
Tepki
6
İsim
Savuk
Bisiklet
Diğer
@mesutaktas ordaki hesaplamaya göre kadro ölçüsü çok yüksek çıkıyor.
Benim boyuma göre 52-55 aralığını gösteriyor.
Ancak forumda başka bir konuda ölçülerimizin aynı olduğu bir arkadaş sağolsun mağazadan deneyerek 52'nin büyük olduğunu 48'in daha uygun olduğunu söyledi. Hatta benden birkaç cm uzun olmasına rağmen 46 cm kadro almış kendisine.

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.482
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Benim Sedona 30s . Genel olarak memnunum .Birde takmadığım ön bagaj ve gidon çantam var . Elcikleri değişip bir tur planım var.

(link)