Scott Sub30 kadro boyu seçimi

Tepki
7
Merhaba

Uzun süredir üye olduğum bu forumda ilk mesajım. :) Forumdan yapılan yorumların yardımıyla Erdoğanlar'dan kargo yoluyla, daha önce deneme fırsatı bulamadan Scott Sub 30 2009 aldım ve genel olarak memnunum. Boy 1,72 (bacak boya göre çok az kısa), bisiklet M. Turlara çıkmıyorum, sadece şehir içi zevk için kullanıyorum. Kafama takılan bir konuyu siz usta bisikletçi arkadaşlara sormam gerek. Bisikletin üzerinde iki ayak yere tam basacak şekilde durduğumda üst boru bacak arasına değiyor. Sizce bu kadro boyu olarak çok yanlış bir tercih yaptığımı mı gösterir? Cevabınıza göre bisikleti satarak veya takas yoluyla değiştirmeyi düşünüyorum. Bir de bu bisiklet için ayaklık bulamıyorum. Nereden bulabilirim? Satış yapan sitelerde bulamadım. :mad:

Teşekkürler.

Scudo

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
bende ayne modeli kullanıyorum boyum 177cm m boy sıkıntı yok s boy sana ufak gelir kanatindeyim yalnız boy yalınayakmı 172 cm ayakkabılarlamı bu önemli

Tepki
7
Ayakkabılar olmadan. Kadro boyu benim için normalden büyükse bu durum benim otoruş pozisyonumu kadar etkiliyor? Daha fazla mı öne eğiliyorum? Buda ayrı bir konu kafana takılan.

randie

Aktif Üye
Tepki
89
Hibrit bisikletlerde biraz buyuk olmasi daha iyi. Bence boy ideal, S kucuk olurdu. Eger rahatsiz hissediyorsaniz bu zamanla gececektir saniyorum. Dag bisikletine benzemez. Bir de aldinigizin 2009 model oldugundan emin misiniz? 2010'dur bence..

randie

Aktif Üye
Tepki
89
Bu arada resimleri de en kisa zamanda bisikletimizin fotograflari bolumune bekliyoruz..

Tepki
7
Bisikleti alalı baya oldu. 2010 yılı içinde aldım ve alırken bana göndereceğeniz model hangi yılın diye sormak aklımın ucundan geçmedi. 2009 ellerinde olupta bana yollayabileceklerini tahmin etmemiştim. Kahverengi renk olanı. Aslında sürüş esnasında bir rahatsızlık vermiyor ama başka videolarda ve resimlerde gördüğüm gibi sele o kadar yüksekte durmuyor. Kadronun benim için normalden büyük olması konusunda merakım oturuş pozisyonumu, konforumu etkileyip etkilemediğiyle alakalı. Birde ani durmalarda iki ayağımı da yere koymam gerekirse ve bacak aram sertçe üst boruya vurursa diye çekincem var. Dediğim gibi ayaklarımı tam yere basarsam değiyor zaten.

MUSTAFA AKTAŞ

Daimi Üye
Tepki
99
sanırım bacak boyu da bu konuda önem kazanıyor. iki ayağınız yerde iken bacak aranız kadroya değiyor ise bu bisiklet boyunuza göre büyük demektir.

Tepki
7
O zaman bana önerilebilecek takas tekliflerine açığım şu an. Nerdeyse kullanılmamış bisikletimi öncelikli aynı tarz bisikletlerle takas edebilirim... Satıp yenisini alma bana baya zarar ettirecek anlaşılan.

Tepki
7
Mustafa bey sanırım siz bisikleti satın almak istiyorsunuz. Bu şekilde yeni bisiklet aldığım zaman zarar edeceğimi düşünüyorum. Önce takas tekliflerini beklemek istiyorum.

Kamil Kamil

Daimi Üye
Tepki
106
Bisiklet
Kron
Bende yorum yapacak olursam; bisikletin boyu ne kadar kısa (15-16) olursa o kadar iyi olur çünkü sebe borusundan kendine göre ayarlayabilirsin ama kadro büyük olduğu zaman büyük gelirse küçültme şansın yok, hem küçük kadrolu bisikletlerde rapma çıkmak büyük kadrolu bisikletlere göre daha kolay ve zevklidir. örnek verecek olursam ben 1.75 küsür boyundayım 16 kadro kullanıyorum ve sele borum 400mm, bisikleti istediğim ayarda istediğim şekilde kullanabiliyorum. Akrobasi yaprken koltuğu dibe indiriyorum uzun yolda ayağımın dik oluşuna göre ayarlıyorum. Ve bisikletim ve kendimden bayağı memnunum... :)

Tepki
7
Ahmet bey siz sanırım MTB kullanıyorsunuz. Bu şehir bisikleti olduğu için biraz büyük olmasının normal olduğunu okuduğum ve bana söylenenler doğrultusunda biliyorum. Neticede akrobasi yapılmıyor bu bisikletlerle. Büyük olması normal ama benimki bana çok mu büyük? Bu konu düşündüğüm.

MUSTAFA AKTAŞ

Daimi Üye
Tepki
99
@Ferhat Yemenici

bisikleti kaça almıştınız. bisiklet sıfır ise zarar etmezsiniz.

Tepki
7
Fotolarla daha kolay anlatırım belki... Sizce büyük mü kadro?

Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
Bu kadro size uygundur.Ö.m'de de yazmıştım...Sub "M" kadro boyu 18.9"=48 cm'dir.Kolay gelsin kardeşim.
Bu linkteki "Geometry" kısmına da bakıverin.
(link)

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Yemenici
Tepki
7
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.

Bu kadro boyunun bana uyumu hakkında başka yorum yapacak usta bisikletçi arkadaş yok mu? Lütfen...

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Bu tür tur şehir ya da hibrit bisikletlerinde kadro üst borusu ile bacak aranızda normalde 2 ya da en fazla 3 cm boşluk bulunması gerekiyor, Cumhurbaşkanlığı yarışlarında Alanya'da olacağız aceleniz yok ise yarışlar sırasında bir ara buluşabilirsek uygunluk konusunda karar vermenizde yardımcı olabilirim. Park ayağı sormuşsunuz aşşağıda ki sitede scott park ayağı var görünüyor. Sipariş vermeden önce telefon açıp stok durumunu öğrenin derim.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Yemenici