Scott Ransom LTD

Tepki
0
İsim
Orbay C. Kışlalı
Bisiklet
Scott
Herkese İzmirden iyi günler,aranıza yeni katıldım.Bisikletimi alalı 1-1,5 ay oldu kendisi Scott Ransom LTD(İlk bisikletim sayılır).
DSC_0196.JPG DSC_0197.JPG DSC_0198.JPG DSC_0199.JPG DSC_0200.JPG
DSC_0193.JPG DSC_0201.JPG
Açıkçası bisiklet uzun bir zaman kullanılmamış.Motosikletten az çok tecrübem vardı alır almaz direk,ön ve arka amortisör yağları,fren hidroliklerini değiştirdim.

Aslında Atölye bölümüne konu açacaktım fakat iki konu birden açmak istemedim,hem tanışma hem de bir kaç sorum olacaktı,tek başlık altında toplamak istedim

Öncelikle sorun;Vitesi orta dişliye (32 T) aldığımda ve fazla pedala yüklendiğimde zincirin atlaması,sanki zincir kopmuş gibi..

Orta dişlide 2-3 tane ucu hafif kopmuş diş gördüm.Onların etkisi olabilir mi
DSC_0194.JPG DSC_0195.JPG

İlk başta aklıma arka aktarıcı ve ruble geldi,fakat durumları gayet iyi.Denemelerim sonucu atlamayı sadece 32T dişlide yapıyor.Bunlar dışında sizin tecrübe ettiğiniz başka bir sebep olabilir mi ?

2.Sorum: Diyelim ki dişli değişecek,dişlinin üstünde 104 32T yazıyor.Başka markaların 104 32T dişlisi uyar mı ?

Dosyalar

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aynakol yaprağındaki bazı dişlerin daha kısa olması vites geçişlerini rahatlatmak içindir zaten çoğu marka orta-üst seviye aynakolların da bu şekilde yani sıkıntı değil.
Sizin sorununuz vites ayarı ile ilgili diye düşünüyorum basit bir ayarla düzelir bu arada hayırlı olsun makine güzel :D

Tepki
0
İsim
Orbay C. Kışlalı
Bisiklet
Scott
Çok teşekkürler.
Kendim 1. ve 3. yaprakda sağlam asıldım pedala,hiç bir atlama yapmadı.Zaten atlama yaptığında bir önceki ya da bir sonraki yaprağada geçmiyor.Yine aynı ortada ki 32T de kalıyor...Servide götürüdüm,ayar yapılmadı bile,gerek yoktu.Usta ilk başta ruble dedi,ancak bütün viteslerde asıldım sadece orta yaprakta atlatıyor.

Bu arada 2 gün evvel komple rubleyide söküp temizlemiştim,durumu gayet iyidi.