Scott Aspect Serisi

Yakup ADIGÜZEL

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Merida
Aynı sorun bendede var merida crossway 300 ön maşa suntour marka galiba civatadan yağ kaçıyor ama çok az miktarda sebebi ne olabilir?
Konuyu takip edeceğim.

• Beğen
Tepkiler: SerkanH
Scudo

erginsak

Üye
Tepki
19
Kendi soruma kendim cevap vereyim ;

-Erdoğan bisiklet ile görüştüm ; Yan taşımalarda yada ters çevirmelerde içerideki yağın viskolitesini kaybetmesinden dolayı keçelerden bir kaç damla yağ damlayabileceğini , normal olduğunu , kilitlemede yada yaylanmada sorun yoksa önemsememem gerektiğini söylediler.

Bilginiz olsun.

• Beğen
Tepkiler: suat akman

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.336
@erginsak
Bence mantıksız. Çünkü ters çevrilse de yan da yatsa kapalı bir hazne içerisinde. Büyük olasılıkla yağ damlatan alyan vidanın içeride kalan kısmında bir adet lastik conta var. Deforme olmuş olabilir. Yada içerisinde olması gerektiğinden fazla yağ varsa aşırı basınç nedeniyle kaçırıyor olabilir. Öteki türlü durumlar mantıksız geliyor.

Tepki
5
Bisiklet
Carraro
Değerli arkadaşlar ben ilk MTB bisikletimi inşallah bu ay içerisinde almayı düşünüyorum, uzun zamandır piyasa araştırması yapıyordum 2011 model Scott Aspect 50 denk geldi fiyatı 650 lira. Bisiklet de oldukça temiz herhangibir sorunu yok gibi gözüküyor. Sizlerin tavsiyesi nedir, fiyat bu bisiklet için uygun mudur? Veya sizlerin 600-700 civarında önerebileceğiniz başka modeller varmıdır? Birde sıfır bisiklet önerisinde bulunursanız taksitli olması kaydı ile bütçemi 850-900 lere kadar çıkarabilirim, saygılar... Bisikletin özellikleri de şu şekilde;

2011 Scott Aspect 50

Maşa: Suntour XCM-H / with Lockout 100mm travel
Arka Vites: Shimano Acera / RD-M360 / 24 Speed
Ön Vites: Shimano FD-TY 10 / 31.8 mm clamp
Vites Kolları: Shimano ST-EF51L / 8R / EZ-fire plus
Fren Kolları: included in shiftlevers
Fren: Scott Comp V-Brake
Zincir: KMC Z-7
Ayna Kol: Shimano BB-UN 26 / Cartridge Type
Jantlar: Araya GP-710 / black / CNC
Lastikler: Scott Ozon / 26 x 2.0 / 27TPI
Sele Borusu: Scott, 316mm
Sele: Scott Aspect
Arka Hazne: Shimano FH-RM30-8
Ön Hazne: Scott FM-21-FQR
Pedal: Wellgo / C 127 S
Gidon: Scott Aspect / Oversize 31.8mm / black 8 bend / 20mm uprise / 540 mm
Gidon Boğazı: Scott / TDS-D345A-8
Ağırlık: 13.9 kg
Jant Telleri: 14G, stainless, black
Dişli: Shimano CS-HG30-8l / 11-30T

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kadro boyu size uygun mu? Birde link ilan vs atabilir misiniz ?

Tepki
5
Bisiklet
Carraro
tabi buyurun ilan linki ; (link)

boyum 1.70 kadro boyu 44cm(Medium) sorun olacağını sanmıyorum

Tepki
5
Bisiklet
Carraro
vay arkadaş 107 kişi okumuş cevap veren 1 kişi :) Bi yardımcı olun be abiler ona göre hareket etcem :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Muammer Şen

Temiz görünüyor ve fiyat da uygun. Bütçenize göre alabileceğiniz daha iyi bir bisiklet çıkmaz aynı ayarda yerli markalar çıkar.

Tepki
5
Bisiklet
Carraro
@Berke Kazankaya

Eyvallah kardeşim teşekkür ederim ben de bu şekilde düşünmüştüm sizin de teyit etmeniz iyi oldu

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.336
Bisikletin görünümü gayet temiz. Yerinde inceleme şansınız varsa almadan önce kadrosunu iyice inceleyin çatlak patlak varmı diye. Onun dışında çok sağlam bir bisiklettir. Zamanla donanımını da yükseltebilirsiniz. (İhtiyac duyarsanız)[emoji106] ama anemim merak ettiğim bu bisiklet türünü almak istediginize eminmisiniz. Yani dağ bisikleti. Bisiklet ile nerelere gidebileceğinizi bir düşünün ve dağ mı? yol mu? Kararınızı verin. Ben bu is için ayırdığım tüm bütçemi Merida XC TFS 800 D model bisikletime harcadım. Ancak şimdiki kafam olsa ve tatbiki de param ilk yapacağım iş yol bisikleti almak olur. Çünkü dere tepe den çok uzun yol yapıyorum. Tamam bisikletim hafif 11kg ama daha da hızlı gitmek isterdim.. Lütfen en az 2 kere düşünün kararınızı öyle verin.. Teşekkür ederim..

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Muammer Şen

Bisiklet oldukça temiz görünüyor. Ayrıca eğer şehir içi daha çok kullanacaksanız MTB yerine şehir ya da yol bisikletlerine yönelin. Ama MTB almak istiyorsanız da linkteki bisiklet oldukça iyi.

Tepki
5
Bisiklet
Carraro
@Serkan HODANCI

Öncelikle cevap yazdığınız için teşekkür ederim. Ne tür bisiklet istediğim konusuna gelince de, açıkcası genel olarak bisikleti şehir içinde kullanıcam, zaman zaman da 100 km yi aşmayan turlara çıkabilirim. Buradan bakıldığında sanki yol bisikleti almam daha mantıklı görünüyor farkındayım, ancak ben bunların yanı sıra dağlık tepelik taşlık yollarda da bisiklet kullanmak istiyorum. Hem şehir içinde kullanmak hemde dağ sürüşlerine katılmak adına mtb almamın daha uygun olacağını düşünüyorum ve birde açıkçası mtb ler bir çok yönden bana daha çekici geliyor :)

Tepki
5
Bisiklet
Carraro
Yukarıda ki mesajımda da belirttiğim üzere mtb almamın benim için daha uygun olacağı kanısındayım. Yani dağ da bayırda bisiklet sürmek istiyorum, şehir içi kullanımlarımda da ince yol lastiği alarak idare edebileceğim kanısındayım. Scott kaliteli bir marka ve ben bu bütçeye Scott Aspect-50 ayarında bir bisiklet zor bulurum düşüncesindeyim. Kadrosu oldukça sağlam yani marka olarak, dediğiniz gibi zamanla geliştirilebilecek bir bisiklet onun için bana çok ideal geldi. Bakalım en kısa zamanda gidip görcem bisikleti bir sıkıntı çıkmazsa alırım inşallah.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.336
Şimdiden hayırlısı olsun diyelim. İnsallah güzel ve sıkıntısı olmayan bir bisiklettir ve sizi hiç üzmez..[emoji4][emoji106]

levent koç

Forum Bağımlısı
Tepki
108
İsim
levent koç
Bisiklet
Sedona
iyi akşamlar mersinden selamlar.. scott aspect 50 serisi satılık bir bisiklet buldum..(28 jant tur bisikletimin yanında bir de dağ bisikletim olsun istiyorum) bisiklet 27 vites-hidrolik disk frenli ve rock shock manuel kilitlenebilir ön maşalı ayrıca bisiklet kozmetik anlamda da fabrika çıkışı temizliğinde.. fiyat 800 TL bu bisikletle ilgili 2 sorum olacak..
1-daha önceki dağ bisikletim giriş seviyesinde bir bisiklet olan kron xc 250 idi.. kron xc 250 ile kıyaslarsak (model ve komponent yükseltme amacında olduğumu da düşünürsek) aspect 50 nasıl bir bisiklettir..
2-800 TL fiyat-kalite-performans bakımından scott aspect için sizce uygunmudur? bu arada aspect 50'nin üretim yılı büyük bir ihtimalle 2010-2011 arası bilginize..

Ghost

Yoksa insan başıboş bırakılacağını mı sandı?
Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kron'a göre bence çok iyi herşeyi aynı olsa bile Maşa rokcshox en azından ve Amerikan olması insana daha cazip geliyo

• Beğen
Tepkiler: levent koç

levent koç

Forum Bağımlısı
Tepki
108
İsim
levent koç
Bisiklet
Sedona
merhabalar.. scott aspect 50 serisi satılık bir bisiklet buldum..(28 jant tur bisikletimin yanında bir de dağ bisikletim olsun istiyorum) bisiklet 27 vites-hidrolik disk frenli ve rock shock manuel kilitlenebilir ön maşalı ayrıca bisiklet kozmetik anlamda da fabrika çıkışı temizliğinde.. fiyat 800 TL bu bisikletle ilgili 2 sorum olacak..
1-daha önceki dağ bisikletim giriş seviyesinde bir bisiklet olan kron xc 250 idi.. kron xc 250 ile kıyaslarsak (model ve komponent yükseltme amacında olduğumu da düşünürsek) aspect 50 nasıl bir bisiklettir..
2-800 TL fiyat-kalite-performans bakımından scott aspect için sizce uygunmudur? bu arada aspect 50'nin üretim yılı büyük bir ihtimalle 2010-2011 arası bilginize..

levent koç

Forum Bağımlısı
Tepki
108
İsim
levent koç
Bisiklet
Sedona
merhabalar.. scott aspect 50 serisi satılık bir bisiklet buldum..(28 jant tur bisikletimin yanında bir de dağ bisikletim olsun istiyorum) bisiklet 27 vites-hidrolik disk frenli ve rock shock manuel kilitlenebilir ön maşalı ayrıca bisiklet kozmetik anlamda da fabrika çıkışı temizliğinde.. fiyat 800 TL bu bisikletle ilgili 2 sorum olacak..