SCOTT AD DİCT (i)R 1 beee :D

Cihan A.

Forum Bağımlısı
Tepki
888
Bisiklet
Kron
Bu yakışıklı hız canavarı pek bir yahşi duruyor. :) Hayırlı olsun.Güle güle kullanın...

• Beğen
Tepkiler: serkan hilal
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
hayırlı olsun ben senin yerinde olsam d.a asla red ile değiştirmezdim bisikletin herşeyini değiştir ama d.a dokunma !!!değiştir ama ancak di2 ile yada d.a 8000 serisi ile :D

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
@Güney Tuncer

SRAM daha önce kullandım ve benim için en ideali SRAM. Diğerlerinin traktör gibi çalışma sisteminden bıktım. Shimano sağlam ama sadece antreman seti olabilir kanımca.
Diyeceksiniz yarışıyormusunuz? HAYIR.
Ama shimano istemiyorum...

SRAM FORCE kullandım ve mükemmel bir sistemdi, çok memnun kaldım.
SRAM red dende aynı duyguları yaşayacağımdan emin olarak alacağım. Bilgiler için teşekkür ederim. sizinle bu konuyu ayrıntılı konuşmak isterim. Zira benden daha bilgilisiniz, önerilerinize açığım!!!
Nedenlerim Duygusal değil, Sevgisel ve güvensel :D

• Beğen
Tepkiler: Ozzgurr

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
@Güney Tuncer

Guney arkadasim sanirim sende duygusal nedenlerden dolayi SRAM'a sicak bakmiyorsun. :eek: Bisiklet konusundaki bilgin ve tecruben tartisilmaz ama bana biraz marka fanatikligi yapiyorsun gibime geliyor Shimano konusunda. :eek: SRAM bircok forumda/panelde hatasiz calismasi, uzun omurlulugu, kolay bakimi ile pozitif yorumlar aliyor, ayrica bircok onde gelen dergilerin yaptigi testlerde de sonuclar bu sekilde. Bende Shimano kullaniyorum tamam saat gibi calisiyor felan filan ama birsey eksik, heyecan vermiyor, gorunusu tatmin etmiyor. Ayrica SRAM fren/vites kuleleri ele cook iyi oturuyor. Turkiyede kac kisi SRAM set kullaniyor bilmiyorum ama her sene kadro degistirip, yilda 20.000-25.000 mil yapan bisiklet tutkunlari ilk jenerasyon Red setlerini 3. kadrolarina tasiyor. ( referans bikeforums.net)
Ben derim ki bulgurun basina birsey gelmez,Serkan dogru yolda... :in:

serdar gültekin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.249
@Ozzgurr

Size hak veriyorum marka fanatiği olmamak lazım, benim gibi campagnolo'ları hayran hayran seyretmemek lazım :)

• Beğen

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@Ozzgurr

Aaa Özgür kalbimi kırdın şimdi :D Benim gibi hafiflik takıntısı olan biri nasıl olurda Sram lara karşı hissis durabilir? Aşık olmayı çok istedim, denedim, hatta çırpındım :D ama kahretsin işte olamadım bir türlü.

Marka fanatikliği? Evet olabilir ama sadece ve sadece Campagnolo için yapabilirim :) Zaten şu aralar Campy. kullanıyorum Shimano değil. Ama ilk aldığım yol bisikletinde Shimano Tiagra vardı. Aklımda hep pozitif şeyler kalmış nedense, Güzellerdi. Düşünüyorum da.. bizler ne diye o kadar paraları bu işe basarız? Tiagra neyimize yetmez ki?

Sram Red ler :) Tabiki çok sevenleri olacaktır. Titiz insana denk gelmiştir 3-5 yıl çalışmıştır, e o kadar da çalışsın tabi. Bir dünya para. Ama bu diğerlerinden daha kaliteli olduğunu göstermez. Dergileri geç çoğu yazı reklam amaçlı. Pro.ların ne söylediğinin de bence bir kıymeti yok. Sezonda 2-3 kere malzeme değiştiriyor onlar. Ama etrafımda gördüklerim var. Nedense herkes Red lerine küfrediyor. Birkaç kişi fazla dayanamadı ve DA lara geçti. Zaten konu sahibi arkadaş da DA larını satma konusunda ciddi sıkıntı yaşamayacaktır. Hatta Red ler ile takasa açık derse daha hızlı sonuca ulaşabilir.

Sram bu işe yeni girmiş birkere. Şunun surasında 5-6 yıllık mazisi var. Çekiş sistemini gider Truvativ'e yaptırır, frenleri gider Avid'e yaptırır. Adamlar anlayacağın taşeron sistemiyle çalıştılar :D Ürünlerini satmak için olmadık yerden hafifletirler. Üst modellerinde kurgu büyük oranda hafiflik üzerinedir. Mesela rublesini sökün bakın içine ufacık tırnakları vardır. Oradan rubleyi patlatanları gördüm. Sram'ın double tap sistemini de beğenmiyorum. Aslında DA ya alışan birinin daha sonra double tapı sevmesi? işte buna da hayret ediyorum. Sram kalite ve tasarım gibi konularda henüz Shimano gibi olamadı. Bir aynakola bakın zaten gözle de görünüyor bu. Campagnolo ise kesinlikle ayrı. Adamlar sanki bu dünyadan değil. Sadece zincirlere bakın ne demek istediğimi anlarsınız. DA, Sram Pc 1090R ve birde Campy Record zinciri elinize alın, kullanmanıza gerek bile yok, her şey ortada. Adamlar 2008 den bu yana yeni zincir tasarlayamadı :) Force'da gelen zincir yanılmıyorsam Red'de geliyor. Nasıl bir arge leri varsa artık? En iyisini yaptıklarını düşünüyorlar galiba :D Dağ bisikletlerimde xtr set vardır ve Campy. kullanabileceğim tek yer zincirleridir. 9 lu Record kullanıyorum tabiki :) Zincir uzama derdim bitti.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Abi canondale sixten sonra :D olmamış bea :D
peki trek madone diyordun ne oldu?

• Beğen

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
@M.Burak KARADAĞ

Trek işi baya baya tuzluya geliyor dostum.

@Güney Tuncer

Bu zaman kadar Shimano kullandım. Geçen 3 ay önce SRAM FORCE kullanıyordum ve geçişlerinden gayet memnundum, hatta bana göre shimano ya 10 basar. Double tap özelliği ise mükemmel, sorunsuz çalışan bir sistem...

Ayrıca, Dura Ace in AYNAKOL olarak kullanmaya devam edeceğim, SRAM RED in Aynakolunun ömrünün o kadar uzun olmadığını duymuştum.
Aklımda Sistem olarak.

Dura ace AYNAKOL
SRAM RED kollar
Sram RED Ruble
Sram RED arka aktarıcı
Sram Force Ön aktarıcı
Sram RED Fren bacakları
Dura Ace Zİncir

Olarak kullanmayı düşünüyorum.