schwalbe ultremo r1`den daha iyi dis lastik?

Uğur Ece

Daimi Üye
Tepki
30
Bisiklet
Kron
@kkazim

telli olmasi dayaniklilik mi sagliyor ekstra?

yorumlariniz icin cok tesekkurler. ama onceki mesajlari okuduysaniz biliyorsunuzdur degistiriceksem sadece mavi lastikle olur bu. sonucta heralde bir 2 yil kullanacagim birsey bu, guzel gorunmesini istiyorum. duz gri ya da siyah yanakli almak istemiyorum.

@cenkduran

evet bu modelde var yalnizca mavi renk. ne continentallerde ne de michelin in diger serilerinde mavi renk yok bugun cok baktim. ama bu da gayet iyi bir lastige benziyor. gayet guzel yorumlar almis yurtdisi sitelerde. ve de cok hafif.

Scudo

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
schwalbe ultremo , michelin ,conti ler bunlar yarış lastikleridir hepsinide kullandım hafif çok hızlı ve iyi yol tutarlar ama çok çabuk biterler yani öyle haftada 3-5 gün binip 2-3 sene kullanmayı unut. birkaç yüz kilometre sonra orta şerit düzleşmeye lastik yuvarlak halden köşeli bir hal almaya ve kolayca patlamaya başlar, zaten gezinti ve antreman amaçlı lastik alanların bu lastikleri seçmesini çok mantıklı bulmuyorum antreman lastiği ayrı yarış lastiği ayrıdır,alacağınız lastiği incelerken satıcı bunu belirtir training yada race tires diye bu kadar lakırtımı okuduysan ve abi söyle o zaman ne alayım dersen sana tek bir lastik söyliyeyim maxxis re-fuse, tanesini 300 gr falan diye yazar bazı yerler ama benim kullandıklarımın en hafifi, 260 en ağırı 275 gr idi, bizim yollara göre en kullanışlı lastik olduğunu düşünüyorum fiyatıda oldukça uygun, yazada gelir kışada yarışada gelir gezintiyede :)

Şerif Şentürk

Forum Bağımlısı
Tepki
756
Bisiklet
Scott
PRO4 Endurance kullanıyorum. Memnunum bayağ önceki lastiğim Michelin Krylion Carbon du bulamadığım için pro4 Endurance aldım cam kesiği pek kolay olmadı bu yeni modelde patlak şu ana kadar yaşamadım ve yol tutuşu dayanıklı lastikler arasında en üstlerinden biri diyebilirim. 230 gr civarı tanesi lastiğin...

• Beğen
Tepkiler: Uğur Ece

Uğur Ece

Daimi Üye
Tepki
30
Bisiklet
Kron
@Şerif Şentürk

michelin pro4 serisinden ya service course ya da endurance olacak zaten cok buyuk ihtimalle. hos sadece service course`un mavi yanak secenegi var lakin endurance`in da sari rengi var ki o da gayet guzel. bende su an takili olan schwalbe`ler sari yanak, bisiklete uyuyor cok. ama ben herseyi maviye cevirecegim her ekipmani ve aksesuari, mavisini bulamadigimi da boyayacagim :D bu yuzden buyuk ihtimalle service course olucak diye tahmin ediyorum. yorumunuz icin tesekkur eserim.

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@Şerif Şentürk

Pro4 Endurance zaten eski krylion carbon'un geliştirilmişi. Bende bir takım sipariş verdim.

• Beğen

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Renk sorun olmasa Pro Optimum önerecektim. Pro serisindeki en yüksek ömre sahip lastiktir. Bizzat bir takım eskittim, oda eskitmeyecektim aslında ama bilinçsizce bişey olmaz diyerek çok kötü mtb'lik yollarda kullandım. Daha sonra abim sağolsun arka lastiği bir şekilde yarmış. Çıkardım attım. Endurance'ları bekliyorum şuan.

• Beğen

Uğur Ece

Daimi Üye
Tepki
30
Bisiklet
Kron
ya bir saniye birsey soracagim.lastigi spreyle boyayamaz miyiz?

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Ben senede iki set lastik bitiren biri olarak Conti GP 4000s cok cok iyi diyebilirim. PRO4 lerde ayni seviyede kalitelidir.

• Beğen

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Ultremo R1 leri bir müddet kullandım. ilk 500 km. deki performansı çok iyiydi.. 1500-2000 km. den sonra ise çöp oluyorlar. Sezon içinde birkaç kez lastik değiştirmeyi düşünüyorsanız tercih edilebilir. ve evet antreman için fazla uygun değil. Geçenlerde Michelin Pro4 endurance'lardan bir çift antreman maksatlı aldım. Aslında ne yalan diyeyim sarı renk başka bir lastik bulamadığım için tercih ettim biraz da :) İlk intiba olarak fena değil. Dedikleri gibi uzun mesafe gidebilir gibime geliyor. Conti. leri genel olarak dengeli buluyorum. Yol tutuşları iyi sayılır ve ömür anlamında da fena değiller. Bir aralar elime ipek yanaklı 4 Season lar geçmişti. Bunlarla bir dünya yol yaptım (15bin+ garanti) ve ne bir patlak ne de ciddi bir yarık oluştu. Ama hamuru sertleştiği için hafif tozlu ortamlarda bendeki eski Hutchinson'lar gibi biraz Allah'a emanet gittiğimi hissetmeye başlamıştım. Şu aralar diğer jant setimin üstünde ise Conti. Attack-Force ikilisi var (4000s muadili diyebiliriz) Hamurun yumuşaklığı yol tutuşu çok iyi ama lastikler daha 1000 km. anca olmasına rağmen iki patlak yaşadım ve yarıkları fark ettim :) Aslında 4000s lerin çok iyi olduklarını biliyorum. Buradan çıkan sonuç ise şu: lastiklerde raf ömrü diye çok önemli bir parametre var. Muhtemelen bendeki Attack/Force lar biraz beklemişlerdi. Sonuç olarak benim önerebileceğim "her işe çok iyi giden" bir lastik yok ama daha çok uzun gitsin patlamasın derseniz Conti. 4 season ve GatorSkin'leri öneririm. Hepsinden biraz derseniz 4000s ler iyi.

• Beğen

Uğur Ece

Daimi Üye
Tepki
30
Bisiklet
Kron
@Güney Tuncer

hocam ne diyeyim 10 kullanicidan alinacak bilgiyi sizden ogrendik. cok tesekkurler yorumunuz icin.