Schwalbe marathon plus lastik sorunu

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
lastiklerim 0 halde elime ulaştı. İnşallah yarın lastikleri bisikletime takıp gönül rahatlığı ile sürecegim. destek olan ve fikirlerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: pilot ve phardon
Scudo

ibdr

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Cube
kazasız belasız neşeli sürüşler dilerim hayırlı olsun

m.ali mülayim

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
Geçen kış Almanya'dan aldığım ve bu sezon fitnes bisikletime taktığım schwalbe marathon plus lastiklerin bir tanesi dış yanlarından çatladı bir çok yerinden. Aynı şartlardalar ama biri su koyuverdi diğeri gayet sağlam. İki sezondur tur bisikletimde kullandığım mondialler ise hâlâ taş gibiler.
6 yıl önce mtb'ye aldığım marathon extrem lastiklerde iki ayda çatlamıştı. Öyle binmeye devam ettim. 10k km'yi geçtiler. Henüz patlamadılar bile...

• Beğen
Tepkiler: Sinyor

pilot

Forum Demirbaşı
Tepki
215
İsim
mehmet coşkun uzak
Bisiklet
Focus
Ben de maraton lastik alma arefesindeyim. yeni aldığım cst sensamo masterların aşırı kaymaya meyilli olması dolayısıyla bir çift maraton almayı düşünüyorum ama bu anlatılanlar beni korkuttu. daha önce salcano istanbulun üstünde gelen orjinal lastikleri bir fiil 7 sene tepe tepe yoğun olarak (her gün en az 25km, bir de hafta sonu daha uzun turlar) kullandım. ne bir kere kaydı (karda bile kullandım.) ne de bir kere bile ömrünün sonuna kadar patladı. bu yorumlar böyle devam ederse 15-20 lira verip salcano logolu lastik alıp bir 7 sene daha kullanayım diyorum.

• Beğen
Tepkiler: phardon

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized

Şehir bisikletimde de maxxis overdrive max protect 700/35 kullanıyorum.BEnce türkiye şartlarına çok uygun lastikler.Schwalbe den biraz korkar oldum artık.Sorun yaşayan kişilerin sayısı artmaya başladı fakat bu artış yoğun kullanıcı sayısından da kaynaklanıyor olmalı.

• Beğen
Tepkiler: phardon

bisiklethobimiz

Cemsiz 7 Yıl
Tepki
1.564
İsim
Coskun ortacakiroglu
Bisiklet
Bisan
Schwalbe maraton plus 700 x 35 bir sene oluyor sadece 1 kez patladı agustos 2015 de oda patlatan her neyse girmiş çıkmış bulamadım bu arada yama yapmayı unuttum 110 kilo + 17 kilo bisiklet + 10 kilo ile 35 kilo aeasinda arkada çanta ağırlığı iyiki almışım diyorum. Beni açımdan Onun için kötü ürün diyemiyorum

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
@TontonCocuk Lastik durumu nasil degisip geldikten sonra kac km kullandiniz patlama oldumu fazlaca

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
@dincer_colak enteresan ama hiç patlamadım :) belki kilo vermemin de bir etkisi olmustur bilmiyorum ama su an icin memnunum. Ağırlığı dışında koruması muhteşem tavsiye ederim. 400 gr kadar bir ağaçlığı var tanesinin. İç lastik ruble olarak ölçtüm iki jant 3600 gr ediyor.

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
@TontonCocuk supermis ozaman kac km kullandiniz ve marattonun hangi modeli link varmi ..

Benim maxsislerde hic patlamadi daha 200 km oldu cunku :)

• Beğen
Tepkiler: TontonCocuk

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
@dincer_colak bisikleti eylukde almıştım üstündeki lastik toplam 8 kere falan patladı. Sonra değiştim sıkıntı yüzünden onlarda 5 kere patladı ama şimdi durum iyi. Toplamda 5000 e yakın yol yaptım. Erdoğan'lar bisiklet satıyor su an 90 tl civarı sanırım tavsiye ederim. Dediğim gibi tek sıkıntı ağır. 80 kg a düşene kadar bunu kullanacağım. Malum bisikleti aldığımda 110 120 ardasıydım tam hatırlamıyorum. Su an 90 kusur

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
Bende 90 kilo olmusum zayflamam lazim ozamana kadar kullanayim da bakayim.patlama olayi nasil olacak hazirana kadar 80 e dusersem esim 200 tl butce ayarliccak bana onlada lastik alirim artik

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
@dincer_colak ben bisiklete bütçeyi bıraktığım sigara parası ve ise gidip geldiğim yol parası ile sağlıyorum. Ayda 450 tl ediyor şanslıyım bu konuda hanım laf etmiyor.

• Beğen
Tepkiler: hogutmen

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
@TontonCocuk

Ozaman acil ben sigaraya baslayim 2 aya birakirim ise de arabayla gidem belki banada butce verir esim :)

• Beğen
Tepkiler: hogutmen

ibdr

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Cube
Benin aldığım swalbe mondial serisini bike24.com sitesinden aldım yalnız ön tekerde yarılma ve yan taraflarında kıncal çatlamalar meydana geldi ne yapmalıyım bir tehlike durumu olur mu? resimlerden bakabilirsiniz... bike24 kullanıcı hatası dedi yanlış basınc kullanmışsın dedi ama benn basınçını en az 60 psi bastım normal şartlarda 50-80 psi arasında basılıyor hava.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: TontonCocuk

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@BF Okuru Aynen hatta bende yazmışım o zaman :) Sorun da aynı... Yalpalama da...Bunu schwalbeye yazayım ben :)

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
başlarından salmak için demişler bence kullanıcı hatası diye. Ben değişimden geldikten sonra ürünler baya bir araştırma yaptım. Lastiklerin iç kısmında son kullanma tarihi yada üretim tarihi yazar. Bir bakın isterseniz. Raf ömrünü tamamlayınca lastikler bu tarz sıkıntılar çıkabiliyor.

ibdr

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Cube
@TontonCocuk Basınç değer düşük olduğunda yan duvarlarında catlamalar meydana gelir diye bir yazı ve fotograf var sitesinde kullanma tarihine bakıcam lastiğin içine bakıcam ingilizce yazdım tam olarak anlamadılar sanırım birde almanca yazıp yollicam olmadı arıcam. şuan 70 psi hava bastım. bakalım neler olucak. 4 ay bile yada oldu ya olmadı lastikte aşınmalar normal değil birde hep asfaltta kulllandım dağ bayırda kullansam param parça olucak demek ki..