Saygısız taksicileri mutlaka şikayet edin, şikayetiniz kesin sonuca ulaşıyor.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Arkadaşlar böyle konuştuğuma bakmayın benim de 2 defa taksici ve minibüs şoförüyle yumruk yumruğa kavga etmişliğim var, ve insan hayatını hiçe sayan sıradan araç kullanıcıları ile sayısız atışmam, 3-5 itişmeli olayım olmuştur.
Ayrıca her ama her gün, yağmur çamur demeden binen bir bireyim ama bazıları gibi 1 kişinin hatasını 18.000 taksi şoförüne paylaştırmıyorum çok şükür. Elma ile armutu ayırt edebiliyoruz.
Sayısız kez taksi şoförünü şikayet ettim beyaz masaya, tek birinde dahi gerçeğin dışında tek bir kelime anlatmadım. Yalan konuşmadım.

Arkanızdan korna çalan her insan ile tartışmak zorunda değilsiniz, bunu geçtim yalan yanlış şikayetler ile milletin ekmeği ile oynamamak zorunda da değilsiniz.
Geç de olsa yanlışının farkına varmışsın, bu da çok iyi bir şey ancak insanlara önerdiğin şeyin hakka, hukuka sığan bir tarafı yoktu.
@Ersin Yılmaz
Bu arkadaş gelmiş halen daha yorumuna "Genelleme yapılır" diyerek başlıyor, gerçekten şaka gibi. Sizler bu genellemeler yüzünden suçsuz günahsız insanları da çileden çıkartıyorsunuz.
Sen onları genelleyip nasıl olsa cahiller, anlamazlar deyip atarlandığın sürece onlar da aynı muameleyi tüm bisikletlilere yapacaklardır.

Sen taksicilere sövüp sayarsan, onlar da aynı muameleyi diğer tüm bisiklet sürücülerine yapacaklardır. Halen daha genelleme yapmanın ne kadar lanet bir eylem olduğunu anlayamıyorsunuz.
@Ersin Yılmaz Kardeşim sen iyi taksiciye rastlamamışsın çünkü ön yargıların yüzünden halen daha önünü net görememektesin.

Ben bizzat babamı tanıdığım için ki babam da taksicidir herkes tarafından biline. Babamı ve arkadaşlarını tanıdığım için ne kadar iyi kalpli insanların olduğunu da çok çok iyi biliyorum.
Daha geçen gece 3'de 30km ötede lastikten dolayı mahsur kaldım, beni o mesafeden tek kuruş almadan getiren taksiciyi de bilirim ben, gelin tanıştırayım da hatta.

BEN BURADA TAKSİCİLERİ SAVUNMUYORUM, BİRİNİN HATASINDAN HERKESİ SORUMLU TUTUP EKMEĞİ İLE OYNAMAYIN DİYORUM. ÇÜNKÜ ONLAR SİZE AYNI MUAMELEYİ YAPTIĞI ZAMAN ADAMIN EKMEĞİYLE OYNAMAYA GİDECEK KADAR AHLAKSIZCA İŞLERE KALKIŞIYORSUNUZ.

YASALARDAN BAHSEDİP DURUYORSUNUZ ANCAK EN SAĞ ŞERİDİ KULLANIYOR OLSAN BİLE TRAFİK HIZINA YETİŞMEN GEREKTİĞİNİ DE ÇOK İYİ BİLİYORSUNUZ, İSTANBUL TRAFİĞİ İŞ ÇIKIŞ SAATİNDE EN SAĞ ŞERİTTEN YAVAŞ YAVAŞ GİDERSEN E BİR ZAHMET KORNA YİYEBİLİRSİN, BU DOĞALDIR. BİZ DE KULLANIYORUZ SAĞ ŞERİDİ ANCAK HER DAİM TRAFİĞİ AKSATMAYACAK HIZDA SEYREDİYORUZ.

Scudo

andjustice4all

science rocks
Tepki
398
İsim
Doğu Mert A.
Bisiklet
KTM
@Gökhan Akkaya

Trafik hizina yetismek gerekiyor ne demek? Nerede geciyor? Trafikte bir seye yetismekle ilgili mecburiyet nerede var cok merak ettim.

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
@sedat_slave hocam anlattiklariniza disardan bakinca sizde biraz fevri davraniyormussunuz gibi geliyor. Karsi taraf suclu olabilir ama sizin olaya yaklasim sekliniz durumun gidisatini kesinlikle etkiler. Sizi sıkıstıran taksicinin kasitli olarak bunu yaptigini sanmiyorum. Siz yandan gecesiniz diye yol vermek zorundada degil. Bu otobuste birine yer vermek gibi kisinin vicdanina kalmis. Ben kendimde bisiklete biniyor olmama ragmen boyle bir durumda biri gelip benim aynami kapatip gitse bende pesinden kosarim. Kufur etsen daha iyi yani. Yani ozet olarak ne ekersen onu bicersin. Bazen bir tebessum bile cok seyi cozebiliyor. Zaten bisiklete binerkende tebessum edemiyorsak bi problem vardir. Yanlis anlamayin yazdiklarimla sizi yargilamiyorum. Sadece trafikte daha rahat olmaniz icin bir kac oneri. Bende ise yariyor sizde deneyebilirsiniz:)

Tepki
211
Bisiklet
Scott
@Gökhan Akkaya Sanal ortam/forum ortamlarında asla tartışmaya girmem.Sizi anlıyorum ve söylediklerinize inanıyorum.Lakin,biraz öz eleştiriye de açık olmamız gerek.Nasıl toplumca kanaat getiren genellemelerden söz ediyorsak bireysel kendimizi de eleştirebiliriz.Örneğin ; 'bisikletçi asabiliği' diye bir durum var.Bu da bizim genellememiz fakat,bu şehirsel bir etken.Kimseye de çok zararı yoktur ve kendini gelişime açan bir insan bunu kendinde fark ederek düzeltir.Şu sıralar en büyük ihtiyacımız birbirimize insani saygı.Sevgiden geçtim çünkü bu dünya üzerinden kaybolan bir şey.Dediğim gibi saygı şart.Bunu ise 'insana arz' meslek dallarında yapamıyoruz.Bunun okumuşlukla da cahillik ile alakası yok.En nihayetinde okumuşun saygısız olanını ele alalım; hastaneler,doktorlar...

Konunun içeriği asla ön yargı değil,sandığınız gibi olsa size de yanıt verme gereği duymam.Aynı şekil de sizde bana.Önce bunu açıklığa kavuşturalım.Ben burada en genç çocuktan,en yaşı ehli insandan illa ki bir bilgi alırım ve bu büyük bir kazançtır.

Yüzlerce defa taksiye binip,yüzlerce kişiden benzer şikayetler duyup genelleme yapmamak olmaz.Ben burada yıkalım yakalım yok sayalım demiyorum.Bunun çözümüne eğiliyorum.Umarım bizi yanıltan,yüzümüzü güldüren haberleri de okuma şansımız olur/şahit olur/duyarız.Saygılarımla...

• Beğen
Tepkiler: nuruasakir

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yazın Balat'ta bir taksici dibimden geçip arabayı önüme kırıp sağ şeride geçti.
Eminönü'nde yakaladım ve Sağına yanaştım;
Abi kolay gelsin (nefes nefese Olduğum için bir an afalladı)
Buyur arkadaşım
Az önce çok tehlikeli bir şekilde önüme kırdınız, farkında mısınız?
Evet gördüm seni de, bir müşteriye yetişmem gerekiyordu (yalan)
Beyefendi bir kaç santim daha sağa kırmış olsaydınız şimdi hastaneliktim, biliyorsunuz değil mi?
Allah korusun kardeşim.
Bundan böyle biraz daha dikkatli olursanız sevinirim. Biz de can taşıyoruz, birini Öldürmek veya yaralamak vicdanen rahatsız eder değil mi?
Tamam kardeşim bundan sonra daha çok dikkat ederim.
Teşekkür ederim, hayırlı işler, bol kazançlar.
Bunlara bu şekilde hafif damar ve vicdani şekilde yaklaşınca Yüzleri kızarıyor, utanıyorlar. Ancak bu tip konuşmalarda Güler yüzlü olmayın ki, ters yaptıklarında kafalarına birşeyler yiyebileceklerini idrak edebilsinler.
Ben genelde yakalıyorum, İstanbul'da daha kolay, ışıklar var, trafik var, bizde performans var falan...

sedat_slave

Forum Demirbaşı
Tepki
398
Bisiklet
Beldeyama
Çok yanlış bilgiler dönüyor burada. Araba gibi 80km hızda gitmek filan. Öyle olsa zaten motora binerim.

Her neyse. Herkes taksici ve dolmuşçuların kötülüğünden bahsediyor. Arada 2 kişi düzgün diye, hepsi iyi denmez. Ama Çoğu kötü işte. Kimi aklamaya çalışıyorsunuz.

"Adamlar da haklı, akşama kadar direksiyon başında sinirleniyorlar." Bunu demek de yanlış.

İyi o zaman ben de yaptığım meslekte sinirleniyorum. O zaman hiç alakasız, yemek siparişi yapan adama sinirleneyim. Veya müşteri kapacağım diye, önüme çıkanları harcayayım. Etik mi bu. Tabii burası Türkiye demeden alamıyor insan kendini. Klişe.

Yaptığımız mesleklerin birçoğunu bilinçsiz ve ahlaksızca yapıyoruz. Taksicilik de bunlardan biri. Kontrolsüz ve denetimsiz olması, bu mesleği daha da saygınsızlaştırıyor.
Bunun sorumlusu ben değilim.

Savunulacak yanları yok.

Çünkü, insanlar taksiye binmeyip yürüse veya bisiklete binse. Stressiz ve bilinçli bir toplum oluruz.
Ben demiyorum bunu. Bilim diyor.

Böyle böyle şöyle şöyle böyle. Daha yazmayayım. Anlamakta güçlük çekenler yazar durur.
Forumun klasik mantığı. Altta kalmak yok, bir şekilde dikte edecek insanlar bildiğini.

İyi tamam. Taksiciler melek. Adam kolumu kırdı. Önemli değil gülümserim. Kapıyı açtı kaşım yarıldı. Önemli değil gülerim.
Önüme mi kırdı, hiç sorun değil. Yol onun zaten, ne işim var yolun sağ şeridinde. Haddime mi. Kaldırım neyime yetmiyor. Birkaç yaya ezerim, pusetlere çarparım, salyangoz ezerim, kediye çarparım. Ayrıca ne işleri var kaldırımda. Taksiye binsinler.

Nefis bir döngü yaşasınn.

galvaniz

Üye
Tepki
70
İsim
Mahmut
Bisiklet
Castello
taksi olayına baktığımızda önerilen yöntem yanlış katılmıyorum ve genelleme de yapılmaz hiç bir olayda
Arkadaşlar az denmeyecek kadar olay yaşadım şikayet ettim sonuç 0 çok takmamak lazım diye düşünüyorum ve böylelikle daha mutlu ve dikkatli sürüş oluyor ben her gün işe gidip geliyorum çok olayla karşılaşıyorum anlıyorum sıkışacam hız kesiyorum yada duruyorum çünkü tartışma ile bir yere varılmıyor ve kimse düzelmiyor herkes her zaman haklı :D ve trafikte bizi görmüyorlar desek yeridir böyle bir kanı var gülmeniz için fıkra tadında bir olay geçen adamın teki arkamdan geliyordu sol yanıma geçti ve önüme kırdı sağa dönecekmiş durmama rağmen arka tanpon ön tekerime sürttü gülerek dedim ki abi sinyal vereydin iyiydi cevap ne sinyal verecem a.q arabamısın lan sen dedi ikinci kez güldüm ve dedim belanı benden bulamayacaksın küfrede ede gitti ,yani her şeyi bitirdi adam :D neyin kavgasını yapayım sonuç sevdiklerimiz var sevenlerimiz var yolumuza devam etmek gerekiyor ee diyeceksiniz bunların yaptıkları yanına mı kalacak onu da Allah bilir artık