Satıs Sonrası hizmet basarısızlığı

Konu, 'Bianchi' kısmında buco tarafından paylaşıldı.

 1. buco

  buco Misafir

  undefinedMerhaba ben burc.Ben deniz kuvvetleri komutanlığında görevli Askeri personelim.Marmariste yaşıyorum.1999 yılından buyana bianchi bisikletlerini tercih ettim ama her bisikletimi 4 ay kullandım ve metal yorgunluğuna kurban gitmemek için sattım.2004 senesinde de iki adet bianchi bisiklet aldım Tornado ve orion modellerini.26 05 2004 tarihine kadar servisle alakalı ve kullanımımda bir problemle karşılaşmadım.Bisikletlerimle ulaşımımı,sporumu ve etkinliklere katılımımı sağlıyorum.Görevim gereği devamlı farklı bölgelerde bulunmak durumumda kalıyordum.bisikletimi ücretsiz ikinci bakım kuponumla bakım (30 gün bisikleti kullanıma takriben)yaptırmaya gittiğimde Kuponumun arkasında yazan akort ayarı ibaresini dikkate almayan Marmaris bianchi servisi benim sözlesmemde akort ayarı yapmamla alakalı bir madde yok (5 ytl para alırım) ve ben bu işin profesörüyüm sen sözlesmeni oku tekrar diyerek ekledi,istersen izmir bölge müdürünü ara sen onunla görüş dedi.Metanetimi korudum ve eve giderek Bianchi Aş.Satış sonrası hizmetler bölümüne durumumu anlatan mektubumu yazdım.32 gün bekledim cevap gelmedi ne telefonla nede mektupla.Bende durumu tüketici hakem heyetine götürdü.Sözleşmenin akdini yerine getirmedikleri için Bianchi marka bisikletlerimin iadesinin yapılarak paralarının tarafıma verilmesini istedim.Burandan 2 ay sonra cıkan karar da akort ayarlarının yapılması oldu.Karara kızgındım çünkü aradan gecen 3 ay sonra bile bana bianchiden hiç kimse telefon yada yazı yoluyla ulaşıp problemimle ilgilenmedi.Yıllardır kullandığım ve etrafımdaki insanların almasını sağladığım bianchi Türkiye beni önemsemedi.Avukata başvurdum davanın bir ilk olacağını söyledi.haklı olduğumu ve firma ile bir defa daha telefonla görüşelim dedi.Orada cıkan yetkili bisikletlerin ,iadesinin söz konusu olmadığını ve benim yazdığım yazılı sikayet mektubunun onlara ulaşmadığını söyleyerek telefon görüşmesini noktaladı.Bende Tüketici mahkemesine bisikletlerin iadesi yönünde avukatımında desteğiyle bisikletlerin iadesini ve paramın yasal faizi hesaplanarak tarafıma iadesi ile ilgili bir dava açtım.(çok ilginctir o yolladığım mektubu bulmuşlar ve o tarihlerde haziran 2004 servise yazı yolldıklarını yazmışlar)İtalya Bianchide durumu anlatan bir fax yolladım.Anlayacağınız benimle ilgilenilmedi önemsenmedim sadece kar amacı güdüldüğünü düşündüğüm için çok üzgünüm.Artık Bianchi bisikletlerini kullanmıyorum.İnanın Paylaştığım için çok rahatım.Gününüz Güzel İşleriniz tıkırında olsun
   
  utku34 bunu beğendi.
 2. specialagent

  specialagent Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  6 Eylül 2004
  Mesajlar:
  562
  Beğeniler:
  388
  Şehir:
  İSTANBUL
  Seviye:
  buco
  öncelikle forumlarımıza hoşgeldiniz..

  duyarlılığınız içinde sizi kutluyorum..böyle hadiseleri duymak çok üzücü..ama herşeyi oluruna bırakan bir anlayışın hakim olduğu günümüzde sizin bu işin peşini bırakmamanızı sevinçle okudum..

  gelişmeleri burada bizlerle paylaşmaya devam ederseniz mutlu oluruz..

  şayet ihtiyaç olursa forum olarakta elimizden gelen desteği vereceğimizi bilmenizi isteriz..

  saygılarımla..
   
 3. #3
  buco

  buco Misafir

  1999 yılında meydana gelen Marmara Depremi’nde çok sevdiğim insanları, yakın akrabalarımı, dostlarımı kaybettim. Bu üzücü olayın üzüntüsü içerisinde görev yapmış olduğum gemi Marmaris’e taşındı. İçinde bulunduğum bu durum beni kötü alışkanlıklara (sigara, alkol vb.) itti.

  Bu durumun bir an önce ortadan kalkması gerektiğinden spor yapmaya başladım. Bulunduğumuz yerin doğal güzelliklerini de göz önüne aldığımızda her yere gidebilmek için bir bisiklet (Binachi marka) aldım. Yavaş yavaş kötü alışkanlıklardan kurtulup kendimi tamamen spor yapmaya adadım. Bu şekilde psikolojik durumumu kısa bir zamanda düzelttim. Beni bu şekilde gören arkadaşlarım da bana katılmak istediklerini dile getirdiler. Birçok arkadaşımın bu şekilde spora başladığını gördüm. Zaman zaman şehir dışına çıkarak (Fethiye, Bodrum gibi) bisiklet konusunda kendimi geliştirdim. Hatta bu bende bir yaşam tarzı olmaya başladı ve gemiyle gittiğim yurt dışı limanlarına da (Fransa, İtalya, Sicilya, Yunanistan, Girit) bisikletimi götürerek oralarda bindim.

  Bu zaman içerisinde Bianchi’den toplam 6 tane bisiklet aldım. Her seferinde birtakım sorunlar yaşadım ve son olarak yaşadığım olay artık bu markaya olan sempatimi ve onlardan beklediğim ilgiyi köreltti. Bahse konu markayla ilgili sorunlar o denli huzursuzluk vermeye başladı ki sonunda adli yargıya kadar gitti. Aşağıda anılan markayla ilgili yaşadığım sorunlara kısaca değineceğim.

  Son aldığım Bianchi marka bisikletin bakım sözleşmesinde belirtilen akord ayarlarını yaptırmak için ilgili servise gittim. Kısacası serviste bakımla ilgili sözleşme akdine uymayan ve beni mağdur duruma düşürücü olaylara maruz kaldım. Sözleşme yapmış oldukları servislerle ilgili her seferinde çeşitli sorunlar yaşamış olduğum gibi aynı markayı kullanan çeşitli yerlerdeki arkadaşlardan da aynı sorunlarla karşılaştıklara dair bilgiler aldım.

  Yaşamış olduğum olaylar ve bu tip sorunlara olan duyarlılığım neticesinde “Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurarak mağduriyetim giderilmesi yönünde karar alınmasını istedim... Buradan da ''Tüketici Mahkemesinde'' Biskletlerin iade edilerek paramın bana geri verilmesi için dava açtım...

  Bilmelisiniz ki hiç bir şey benim bisiklet binmemi engelleyemedi.Bu hayatımda öyle bir parça olduki -17 Ağustos 1999 depreminde kaybettiğimiz yakınlarımızı anma, sportif faaliyetlere insanların daha fazla eğilimini ve kötü alışkanlıklarına bu şekilde son vermelerini sağlamak maksadıyla Marmaris-Gölcük (13-17 Ağustos 2005 arasında) bir arkadaşımla yapacağım bisiklet yolculuğunu yapmayı planlıyorum.Eğer Yeşil bisiklet olarak bizimle birlikte bu etkinliği büyüterek yardımcı olmak isterseniz biz sizleri Marmarise bekliyoruz...
   
 4. #4
  buco

  buco Misafir

  İİlk yazdığım konuda herhangi bir proble karşılaşmadığımı söylemiştim aslında bu denli sorun buyumeden ilgili servisler tarafından kısmen halledildi.İnsan olduğum göz önüne aldığımızda; kötü olanları unutmak gibi bir yapıya sahibiz.

  ''1999 yılından buyana bianchi bisikletlerini tercih ettim ama her bisikletimi 4 ay kullandım ve metal yorgunluğuna kurban gitmemek için sattım.2004 senesinde de iki adet bianchi bisiklet aldım Tornado ve orion modellerini.26 05 2004 tarihine kadar servisle alakalı ve kullanımımda bir problemle karşılaşmadım.''

  Aslında çeşit çeşit problemler yaşadım fakat haklarımı biraz bilememek belkide o dönemlerde bu denli bisiklet sporuna ilgi olmadığı bir ülkede yaşamış olmamında etkisiyle problemsiz yada düzeltilmiş gibi devam ettiğim doğrusudur.

  ''Bu zaman içerisinde Bianchi’den toplam 6 tane bisiklet aldım. Her seferinde birtakım sorunlar yaşadım ve son olarak yaşadığım olay artık bu markaya olan sempatimi ve onlardan beklediğim ilgiyi köreltti. Bahse konu markayla ilgili sorunlar o denli huzursuzluk vermeye başladı ki sonunda adli yargıya kadar gitti.''

  İnanın ki bu şekilde bir mücadele yada yorucu bir maraton olduğunu var saydığım yoldayım ve çok mutlu bir durumda olduğum söylenemez.Belki ne yapmalıydım doğrusunda bir yanılgıda olmuş gibi olduğum zamanlar kendimi mutsuz bitkin hissediyorum.Bazen de neden banane demedim ki demiyor değilim.Zamansızlık inanın ki çok zor.
   
 5. Aytaç Biber

  Aytaç Biber Onursal Üye

  Kayıt:
  4 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  2.164
  Beğeniler:
  2.272
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  şimdi burda Bianchi yi karalamak ne kadar doğru?

  Hepinizin bilmesi gerekirki İtalyan bianchi ve bizim ülkemizde satılan Bianchi bozmaları aynı deil.Avrupada nereye bakarsanız bakın 700-800 euro nun altında bianchi bulamassınız.bizim ülkemizde avrupa üretimi ve orjinal Bianchi yok.bunu bi bilelim.

  bir dieri Bianchi neredeyse 100 yıllık bir tarihe sahiptir ve dünyanın Colnago,Pinarello gibi üreticileri ile beraber en önde gelenlerindendir.

  burda sizin durumunuz ne yazıkki gene bizim içimizde ve türk bianchi ile alakalı.durumunuza gerçekten üzüldüm.ancak burda benim anlamadığım İtalyan Bianchi, adına leke sürülecek derecede kalitesiz bu bisikletlerin üretimine türkiyede nasıl izin veriyor?bence ya haberleri yok yada kandırılıyorlar!bence bunu türk Biachi A.Ş. ye deil direek italya ya yazsanız eminim çok daha iyi olur.

  ayrıca bu şartlarda Bianchi nin adınıda böyle kötüye çıkartmak yanlış.çünki dediğim gibi bizim ülkemizde satılan Bianchi adındaki bisikletlerin bir teki bile Bianchi deil ve italyan Bianchi ile uzaktan yakından alakası yok.

  bence bunu kesinlikle gerçek Bianchi ye yazın.eminim size cevap vericeklerdir.hatta adlarını bu derece kötüye kullanan türk Bianchi A.Ş. de bu işten payına düşen cezayı alacaktır.
   
  MersiLee bunu beğendi.
 6. #6
  buco

  buco Misafir

  Yazınızı okudum.Teşekkürler.:)
  Italyan Bianchi sirketine durum avukatım kanalıyla bildirildi.Olayım yargıya intikal ettiği için kisisel bir başvuru yapmadım.Sadece yaşadıklarımı paylaşmak istedim.Kimseyi karalamak gibi bir niyetim olmadığını bilmelisiniz.Biraz tecrübesiz yakalandım desem yalan olmaz kişi kendi başına böyle bir hadise geldiğinde birden tek kalıyor.İster istemez yaşadıklarımı bisiklet dostlarıyla paylaşmanın yolunu aradım.
  Şu an bu şekilde yazmak yerine size bisikletlerimle gezdiğim yerleri yazmak ve ister istemez karaladığımı düşündüğünüz Türk Bianchi A.Ş.nin üretimi olan bisikletlerimle olan resimlerimi göstermek herkese bunlardan bahsederken bir yandanda bianchi almalarını önermek...Ama olmadı üzgünüm...
   
 7. Metin

  Metin Yeni Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2006
  Mesajlar:
  20
  Beğeniler:
  3
  Seviye:

  bianchi servisi olarak bu duruma üzüldüm yanlış anlaşılma olmuş olabilir sevgiler
   
 8. koray386

  koray386 Yeni Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2006
  Mesajlar:
  38
  Beğeniler:
  36
  Şehir:
  kırşehir
  Seviye:
  mesajınızda durumunuzun bianchi italya ya avukatınız aracılığıyla iletildiğini söylemişsiniz? acaba ilgilenen birileri oldumu bildirirseniz sevinirim
   
 9. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Yeni Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  9.884
  Sevgili Koray, konu açılalı 2 yıldan fazla olmuş, aynı zamanda da son 3 mesajın arasında sırayla 11 ay ve 13 ay var. Kısaca konu hortlamış :). Cevap alamaman büyük ihtimal, o yüzden söylemek istedim. Umarım yanlış anlamazsın :) Bu sadece minik bir hatırlatmaydı...
   
  koray386 bunu beğendi.
 10. gallipoli

  gallipoli Yeni Üye

  Kayıt:
  22 Haziran 2006
  Mesajlar:
  1
  Beğeniler:
  0
  merhaba ben alpay marmariste yasıyorum
  bende yaklasık 4 senedir toplam 5 bianchi aldım lanet olsun almaz olaydım kadro çatladı ve servis kullanıcı hatası var dedi. yaklaşık 10 e mail ve 10 telefon gorüsmesinden sonra yenısı ile değiştirdiler. satıs sonrası hızmet diye birsey yok mahkemeye vermekle tehtid etmesem kesınlıkle degistirmiyorlardı. suan yeni yada ikinci el sağlam bir alet arıyorum eger marmariste bildiğin bir yer carsa lutfen bana e mail at
  saygılar alpay
  alpay_s@hotmail.com
   
 11. canobjk

  canobjk Yeni Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2006
  Mesajlar:
  4
  Beğeniler:
  0


  cembio 2006 da değişimini kanıtladı 2007 model cembio ları bekleyin

  özellikle downhill olarak 2007 DAKOTA MTB olarak EVOLOTION
   
 12. canobjk

  canobjk Yeni Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2006
  Mesajlar:
  4
  Beğeniler:
  0
  cembio 2006 da değişimini kanıtladı 2007 model cembio ları bekleyin

  özellikle downhill olarak 2007 DAKOTA MTB olarak EVOLOTION
   
 13. MersiLee

  MersiLee Aktif Üye

  Kayıt:
  23 Ekim 2006
  Mesajlar:
  125
  Beğeniler:
  49
  Şehir:
  IST / GOP
  Seviye:
  Ne yalan söyliyeyim, formdaki yazıları okuduktan sonra BIANCHI TR den soğudum. Yeni alacağım bisiklet Bianchi olamayacak sanırım. Salcanoda istemiyorum. Kron muron zaten fiyatları benim bütçeme zor. Hafttada bir gün kullanacak biri olarak. Bir ara BISAN düşündüm ama onada güvenemedim. Galiba gene Bianci alacam. Önerilerinizi değerlendirebilirim :)
   
 14. felis911

  felis911 Bisikletkolik

  Kayıt:
  17 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.368
  Beğeniler:
  918
  Şehir:
  ce
  Seviye:
  ne kadar vermeyi planlıyorsunuz ki
   
 15. MersiLee

  MersiLee Aktif Üye

  Kayıt:
  23 Ekim 2006
  Mesajlar:
  125
  Beğeniler:
  49
  Şehir:
  IST / GOP
  Seviye:
  Bir Bianchi Ares kadar para ayırabilirim ama vermeyi düşündüğüm para max: 500 ytl.
   
 16. felis911

  felis911 Bisikletkolik

  Kayıt:
  17 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.368
  Beğeniler:
  918
  Şehir:
  ce
  Seviye:
  sedona borla,amoeba vitra, trek 3700, trek 3900 belki, sedona 771, kron xc1000 ve belki daha bilmediğim ve arkadaşların da sayabileceği o kadar model var ki
   
 17. felis911

  felis911 Bisikletkolik

  Kayıt:
  17 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.368
  Beğeniler:
  918
  Şehir:
  ce
  Seviye:
  whistle miwok serisinin bazı modelleri
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-11-16_14-21-0.png
Bu sabah @emrah9700, kullanmaya başladığı güç ölçerle ilgili bir iki soru iletmişti whatsapp'tan. Astigmat başlangıcı nedeniyle telefondan okuyup yanıt yazmam zor. Sorularını buradan yanıtlamaya...
upload_2016-10-20_14-13-9.png
VO2max, ciğerlerimize aldığımız oksijenin ne kadarının yakıt üretiminde kullanıldığını gösteren bir üst sınır. Esasen aerobik kondüsyonla ilgili bir konu. Aerobik kondüsyon ise, birkaç dakikadan...
upload_2016-10-3_17-1-4.png
Sonbahardayız ve önümüz kış. Bisiklette gelişmek adına bu dönemde ne tür çalışmalar yapabiliriz? Birçok konu var ama bana göre en önemlisi aerobik dayanıklılığa yatırım yapmak. Bu antrenmanları...