şarjlı pil

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
arkadaşlar benim bir tane HP dijital fotoğraf makinem var kalem pille çalışıyor 2 tane gp 2700 mah pil aldım ama çalıştırmıyor sadece şarj edilemeyan pille çalışıyor bana iyi şarjlı pil ve şarj aleti önerirmisiniz.

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
biraz garip bi soru olmuş yada ben anlayamadım...sadece şarj edilemeyen pille çalışıyorsa iyi şarjlı pil alıp ne yapacaksın ki?

• Beğen
Tepkiler: Emir Alaca

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Şarzlı pil aldıysan kullanmadan önce şarz etmen gerekiyor.

Benim sıfır aldığım tüm şarzlı piller boş . Onun için ilk aldığında şarza bağlamalısın. Bunun bir kural olup olmadığını bilmiyorum , ama bu güne kadar kullandığım tüm şarzlı pilleri ilk aldığımda hiçbir aleti çalıştırmadı. Ama şarzdan sonra senelerce şarz edip edip kullandım.

Hoşçakal.

• Beğen

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Merhaba Emir,
Son dönemde Gp piller oldukça problemli, benim de aldığım bir çoğu sorunluydu, bazı başka ucuz markalar da sorunluydu, sanırım markalı (sony, duracell, kodak vs) şarjlı pil almak gerekecek , makinenin şarjı pillerle rahatça çalışması gerekiyor...
Selamlar,
Hakan Yazman

• Beğen

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Hepinize Merhaba normalde şarjlı pille de çalışması lazım ama nedense çalışmıyor şarjlı pili kullanmadan önce şarj ettim ama herhalda Hakan abinin dediği gibi iyi marka şarjlı pil ve şarj aleti almam gerek.hepinize cevaplarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Lancer

Daimi Üye
Tepki
79
@Ender Alıcıoğlu

şarjlı piller kullanılmadan dursa bile kendiliğinden boşalma eğilimindedir. nmhi olanlar (genelde 2000mh'den yüksek kapasiteli) nicd olanlara göre daha çabuk kendiliğinden boşalır.. yani rafta bekleyen bir pil, başta full dolu olsa bile bir süre sonra kendiliğinden boşalacaktır. bu yüzden ilk aldığımız pillerin boş olması gayet normal.

• Beğen