Samsung Gear Fit 2

yusufgs3625

Daimi Üye
Tepki
299
İsim
isa
Bisiklet
KTM
arkadaşlar bu cihaz gps açıkken konumla beraber hız kaydını da tutuyor mu? bilginiz var mı

Scudo

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
@yusufgs3625 aktivite sırasında hız, mesafe, irtifa kazanımı gibi birçok veriyi kaydediyor.

Son güncelleme sonrası Strava'ya S Health ve Gear S3 nabız verisi göndermeye başladı otomatik olarak.

Uzun zamandır beklenen bir özellikti bu eksiklik, yazılımla düzeldi.

yusufgs3625

Daimi Üye
Tepki
299
İsim
isa
Bisiklet
KTM
@Tolga Uşaklı ben de gear fit 2 aldım ancak bahsettiğiniz güncelleme bizlere gelmediği için kayıtları stravaya aktaramıyorum. bir kaç kere samsung a destek için mail atmak geldi ama samsung tarafından ciddiye alınacağını inanmadığım için vazgeçtim. biraz daha bekleyip destek verilip verilmeyeceğini takip edeceğim yoksa kullanmayı bırakacağım sanırım.

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
Gear applikasyonları arasında 7 TL fiyatla Sporty Watch adında bir saat arayüzü çıktı.
Yapan kişi harici nabız ölçer bağlantısı yapılmasına ve BT ile aktivite sırasında ayrıca aktivite dışı zamanlarda 24 saat nabız takibine imkan veriyor.
Özellikle saatin bilekten ölçümü sırasında hassasiyet sorunu yaşayanlar için bulunmaz nimet.

Ben az önce kurdum, aktivite Strava ile anlık eşleşiyor, sadece uygulama üzerinden aktivite tipini nasıl seçeceğimi henüz bulamadım, biraz kurcalamak lazım.
Şu anda herşeyi bisiklet sürüşü olarak görüyor, onu aktiviteyi başlatmadan önce S Health içinden olduğu gibi koşu vb. olarak seçebilirsek çok iyi olacak.

Uygulama linki aşağıdaki gibi.

(link)

ali kartal

Üye
Tepki
4
fit 2 ile fit 3 arasında şu anda ne gibi farklar var acaba
bende almayı düşünüyorum ama karar veremedim.

hasanalparslang

Daimi Üye
Tepki
241
İsim
Hasan Alparslan
Bisiklet
Trek
selamlar. bende gear fit 2 kullanıcısıyım, önceden stravaya antrenman biter bitmez otomatik aktarırdı, son 1 haftadır saatler sonra falan atıyor stravaya
bununla ilgili bilgisi olan var mı acaba?
Teşekkürler..

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
Fiyatı 350 TL civarına düşmüşken, tam f/p ürünü olmuş gibi. Strava ile entegrasayonundan bi emin olamadım.. Bir de şarjı ne kadar gitmekte? Gidip de her gün bi de saat şarj etmekla uğraşmak istemiyorum açıkçası.

• Beğen
Tepkiler: avcioglu

avcioglu

Daimi Üye
Tepki
466
Bisiklet
b'Twin
Hepsiburadadan aldım:

Ürün gayet başarılı yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Satın almak isteyenler için ozelliklerine iyi ve kötü olarak deginicem. Oncelikle sporla ilgili ozellikle; 1 adimsayar : ic mekanda biraz tutarsiz ama dismekanda cok başarılı. Ve surekli takip halinde. 2. Egzersiz takip : tek kelimeyle harika. Kendi icinde yüklü sekilde ayarliyorsunuz (orn: yuruyus,kosu,bisiklet) anlik olarak hiz yakilan kalori *Nabız hızı* mesafe hepsini takip ediyor. Belirlediginiz araliklarla sizi uyarabiliyor(orn : 1 km /5 dakika /10 dakika). Gps ozelligini acarsaniz geçtiğiniz alani takip ediyor.ancak tabiki 1.5 inc ekranda size direkt olarak gostermiyor. Samsung s healtle eslestirirseniz o alani daha sonradan da olsa gosteriyor. En iyi tarafi egzersiz esnasinda telefona bagimlilik yok. Spor yapanlar bilir cok onemli bi faktor. Sarj durumu icin. Son olarak dilerseniz egzersiz disi kalp ritminizi de olcebilirsiniz. Teknik olarak arti ve eksiler : hafiza yeterli. Telefona bagladiginiz zaman nerdeyse tum uygulama bildirimleri gorunuyor ve isteginize bagli uygulamalari seçebiliyorsunuz. Samsungun en basarili alani tabiki EKRAN. harika bi ekrani var. S bedeb kordon aldim ben bilekleriniz asiri kalin değilse yeterli zaten L de alsaniz farketmez. En buyuk eksisi sarji 2 gun kadar gidiyor. Kol hareketlerinize duyarli ve siz saate bakmak icin hareket edince bunu super algiliyor. Ve bakmazken hemen kapatabiliyor(sensörler sayesinde tabi acik goz algilama sistemi yok) insani simartan bi ozellik. Saat temalari gear uygulamasindan indirilebiliyor ama cok kalite olanlar tabiki ücretli. Ucretsiz olabnlar da var burda zevkinize gore tabi. Default gelenler de bence gayet şık. Ben bi cok ozelligini aldiktan sonra farkettim.Kisaca kisisellestirilebilen,faydali,motive eden,sarji bazen can sıkan,ekrani dehşet bi cihaz derim. Bi cok fitness bilekliginde olmayan detaylar bunlar cok arastirdim çünkü iyi ki de bunu almışım. Umarim faydali olur.

hasanalparslang

Daimi Üye
Tepki
241
İsim
Hasan Alparslan
Bisiklet
Trek
@avcioglu sizde gear'ın bluetoothunu kapatıp mı egzersiz yapıyorsunuz? bende bluetoothla bağlıyken telefona gps algılamıyor ve egzersizler takip edilemiyorda..

avcioglu

Daimi Üye
Tepki
466
Bisiklet
b'Twin
Yahu kusura bakmayın yorumu hepsiburada dan aldım saati almadım..galiba alacağım ama iyi bir fırsata benziyor

avcioglu

Daimi Üye
Tepki
466
Bisiklet
b'Twin
Kullanan arkadaşlara birşeysoracağım, stravayı çalıştırdığınızda bildiğiniz gibi telefon kilit ekranında start/stop yazıları çıkıyor ve telefonu açmadan kilit ekraından açıp kapatabiliyorsunuz. Aynı start/stop saatte de çıkıyor mu? Dolmuşa binerken telefonu alıp stravayı durdurmak vs. zor oluyor bu saatten yapılabilir mi?

@hasanalparslang
@yusufgs3625
@Tolga Uşaklı

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Akıllı saat alırken üzerine düşündüğüm bir saatti ama aklım garmin de kalmıştı. Genel kanım şu ki.. eğer bir platform kullanıyorsanız bütün cihazların birbiri ile uyumlu olması büyük bir artı oluyor.. Benim yol bisikletimde garmin edge 520 var.. Garmin gideyim dedim ama felix ve diğer saatler etiketleri bakımından bayağı pahalı ürünlerdi. Seçtiğim garmin modeli ise Mediamarkt'ın elinde en son kalmış cihazdı. O sırada Samsung satış yetkilileri abi gear 2 neden düşünmüyorsun dediler.. Sonra bağzı özellikleriniyle tam anlamı ile spor saati olmadığına kanaat getirdim.. Mesala yüzemiyorsunuz vs.. gear 3 ü bekle denildi vs.. Derken kendimi Finsport'tan polar m600 alırken buldum.. Aldım kullanıyorum.. Genel anlamı ile de memnunum.. Android tabanlı olması uygulamasının ayrıntıları vs.. Gear a belki alternatif olabilir. Ama gear daha saat gibi duruyor.. Sanırım yeni telefonlardaki s health ile de sorunsuz veri paylaşması gerektiğini düşünüyorum. Bu arada ilk versyonlarına göre s health de gayet güzel ayrıntılı bir program olmuş ve poların yazılımını aratmaz diye düşünüyorum. Samsung telefonlarında ant + destekliyor, eğer telefonda da destekliyorsa veya strava kurulup sensörleri algılıyorsa vs.. gayet te şık olur.. Polar da bluetooth a mahkumsunuz.. Bence güzel cihazlar, böyle bir cihazı alırken iyicene ayrıntılarını öğrenip almak akıllıca.. Ama yol bilgisayarı gibi olmuyor.. Verileri devamlı görmek ile, görmek için gözünü yoldan ayırmak aynı şey değil.. Koşu ve yürüyüş için iyi oluyor ama.. Optik nabız algılama için saati sıkılmak gerekiyor.. başta biraz dengesiz ölçümler yapıp kısa bir süre sonra nabız bandı ile üst üste oturuyor veriler. Bence bisiklette basit bir yol bilgisayarı kullanıp, diğer verileri ölçmek için düşünülebilir..

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
Gear S3 uzun zamandır düzenli kullandığım bir ürün.
Son yazılım güncellemesi ile Garmin saatlerde olduğu gibi 24 saat nabız takibi geldi.
Aktivite ekranlarında arayüzler güncellendi, ben aynı zamanda Edge 520 ve Forerunner 735XT kullanıyorum.
Açıkçası çok özel bir durum yoksa S3 24 saat takılı kolumda, 735 XT'yi sadece özel interval veya koşu sırasında özel aralıkları deneyeceksem takıyorum.

En güzel özelliği ise telefondan bağımsız Spotify çalma listenizi offline olarak dinleyebilmeniz.
Ses tabi üst seviye değil ama güzel oluyor.

Birde Samsung Gear Sport çıktı, o biraz daha yeni model ama Gear S3 önerebileceğim bir cihaz.
Merak ettikleriniz varsa cevaplarım memnuniyetle.

avcioglu

Daimi Üye
Tepki
466
Bisiklet
b'Twin
aldım pazartesiden beri kullanıyorum. pili iki günü zor çıkartıyor. onun dışında antreman olarak bisiklet takibi yapabiliyor, samsung healthe veri yükleme yapıyor. oda stravaya atıyor. fena değil. pause yapınca strava görmüyor. onun dışında uyku düzeni nabız vs. bilgilerini tutuyor. bileklik almayı düşünüyorsanız alın bence hala 350 lira. fit2pro'lar 799 lira, arada sadece görüntü farkı var anladığım kadarıyla. ne kadar su içtiniz kahve içtiniz filan var onlarda iyi. 50dk oturursanız kalkıp esnemek için uyarı yapıyor sağolsun ;) biziklete binerken belli zaman veya mesafe aralıklarında size hatırlatma yapıyor, 10dk da bir hatırlat veya 5km'de bir hatırlat gibi.. tabi telefondaki takvim vs. filanda geliyor otomatik olarak. Sadece stravayı başlatma özelliği yok, yani mutlaka samsung health kullanmalısınız stravaya bilgi atmak için

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
Gear S3 ile en can sıkıcı olay nabız ölçümünün tutarlı olmaması.
Bazı günler çok iyi bazı günler deli etmeye başladı, özellikle havalar ısınıp terleme başladığında.

Özellikle son aylarda bilekten ölçümle koşularda ve bisiklette istediğim değerleri yakalayamıyordu.
Sporty Watch adında bir arayüzle harici göğüs BT ölçer ile uyumlu hale getirip aktiviteyi saatte başlatıp bittiğinde Stravaya otomatik atabiliyorsunuz.
Bu sayede gerçekten doğru bir nabız ölçümü sağlıyor.

Ara ara düzenli nabız ölçüyor gibi gözükse de uzun süre kullanım sonrasında Gear S3'ün bilekten ölçümünün bisiklet ve tempolu koşuya uygun olmadığına karar verdim. Yürüyüş veya arazi yürüyüşü gibi bileğin nispeten daha sakin olduğu aktivitelerde sorun yok.

Sizde durumlar nasıl kalp hızı ölçümü konusunda ?

hasanalparslang

Daimi Üye
Tepki
241
İsim
Hasan Alparslan
Bisiklet
Trek
@Tolga Uşaklı ben uzun süre fit2 kulanıp sonra garmin'e geçtim.Şimdi göğüs bandıyla ölçüyorum ve aynı koşularda fark olarak ''%2-3 kadar en fazla'' bir fark olduğunu söyleyebilirim.Pro seviyede spor yapmıyorsanız fit2 fena ölçüm yapmıyor, terlemeyle pek etkileyeceğini sanmıyorum, çünkü yolladıgı sinyalleri engelemesi için kalın bi tabaka vb olmalı.

• Beğen
Tepkiler: avcioglu

avcioglu

Daimi Üye
Tepki
466
Bisiklet
b'Twin
Şu günlük çıkılan kat sayısı saçmalıyor diğerleri iyi bence de :)

ali kartal

Üye
Tepki
4
Merhaba arkadaşlar (link) yeni aldım bisiklet sürerken kullanmak istiyorum bisiklet sürerken ekranın devamlı açık kalmasını istiyorum bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

bide stravaya verileri hemen aktarmıyor sebebi nedi acaba.