samsung galaxy s .....?

Ahmet Türkölmez

Daimi Üye
Tepki
284
merhaba

biliyorum baslıgı gorur gormez bu konu burayadamı geldı dıyeceksınız ama
bılıyorsunuz ınternet copluk gıbı her turlu bılgı var dogrusuda yanlısıda, cıhazlar hakkında bırcok bılgı ve deneyımı ogrendım
lakın bızım forumumuzda kullanan arkadasımız varsa daha gercekcı bılgıler edınecegımı dusunuyorum

bır ıkı aydır ıphone 4 htd hd2 veya desıre hd ve galaxy s arasında gıdıp gelıyordum her hafta bırınde karar kılıyordum

ama en sonunda galaxy de karar verdım

neden ıphone 4 degıl dıye dusunen arkadaslara aktarmak ıstedıgım onemlı bılgıler;

-bluetooth yalnızca ıphone lar arası calısıyor baska markalarla bır ıletısım veya dosya aktarımı mukun degıl
-goruntulu gorusme yok(wıreles varsa dıger ksıdekı telefonda ıphone4 ıse ancak ozaman)
-ekran cam 50 cm den dahı dusurmemenız gerekıyor
-gps yazılımı ucretlı (ve bırcok onemlı yazılım ıcın para odemenız gerekıyor w.mobile veya androıd kadar cok free prog. yok yada jailbreak)
-hat çekme sıkıntısı (her ne kadar dışına ıletkenlıgı onleyıcı bırsey yapsanız da genel anlamda cekıs gucu dusuk)
-flash desteklemıyor (flash sız nasıl ınternette gezeceksem)
-flash bellek mıs gbı her cıhazda kullanamıyorsunuz yalnızca ıtunes kurulu bılg.larda
-ışık sensoru (telefonla konusacak iken yanagınıza yaklastırınca ekran komut algılamasını ve ısıgını kesmesı; bunu bazan yapamıyor ve yanlıs komutlar sız konusurken verılebılıyor)

+ artılarını saymaya gerek yok zaten herkes bılıyor

neden htc degıl
-görüntülü görüşmenin olmayışı
yoksa başka bir eksiği yok hatta fazlası var ekran kartı dıye bişiy var bu markada hemde pıyasadakılerın en ıyısı

saydıgım eksıklıklerın tamamı galaxy s de var ,tek eksıgı fotograf flashı olmaması
kullanan arkadaslardan galaxy nın keşke gibi bir deneyimi varsa bılgılendırmesı
ve de 3 tuş olayı hard reset 3 tusa basmayla calısmıyor dıyorlar olmuyorsa baska bır yontemı varmı
ıstedıgım zaman hard resetı rahatlıkla atabılmelıyım dıye dusunuyorum

evet bılen arkadalar lutfen en kısa zamanda cevap verırsenız sevınırım
cunku bugun yarın alacagım bu telefonu

(not:tabiiki iphone 4 :in: falan gıbı mesajlar atmak ezber ve ıkı kelımelık mesajlar yazmak yasaktır<işyerinde iki tane arkadaşımda iphone4 var nasıl bir cihaz oldugunu biliyorum hatta benı cezbeden en ıyı tarafı autocad dosyalarını resım acıyor gıbı acıyor ve duzenleyebılıyor olması)

• Beğen
Tepkiler: tolga1976
Scudo

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Hep merak ederdim bunlar arasındaki farkı, bu kadarı bile yetti bana.. Umarım aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz..

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Türkölmez

Mesut Dursun

Daimi Üye
Tepki
208
@AHMET_TÜRKÖLMEZ

Demişsin ama zaten telefonla girilecek siteler belli başlı siteler...Ve bu sitelerinde emin olun asla Apple ayrıcalığı bitmez...ÖRN:Facebook'ta chat yapma gibi (sanırsam HTC de de var)...Ama diğerleri önemli eksik...Benim arkadaşım galaxy kullanıyo çom memnun...

• Beğen

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
nokia n8 e de bakın derim süper bişey kamera he 12 mp hemde ayarları süper photshop u nerdeyse en ince ayrıntısına kadra yapıyor

• Beğen

Ahmet Türkölmez

Daimi Üye
Tepki
284
@Mesut Dursun

facebook gibi sitelerde ve hatt abirçok sitede dokunmatik ekran diye bir seçenek var onu seçince o sitede rahatca gezebılıyorsunuz
mesela su ankı telefonum samsung i780 üzerinde windows mobile var ve rahatlıkla bır cok sıteyı gezebılıyorum nedenmı
cunku sıteler sızın kullanıdıgınız telefon tarayıcısı tarafından varsa mobıl sıtesıne yonlendırılıyorsunuz ama ıstersenız bılgısayardakı explorer gıbı de gezebılıyorsunuz
flash tan kastım hareketlı resımler yada goruntuler bunları goremıyorsunuz
mesela youtube dan ındırdıgınız vıdeo flv (flashvideo) formatındadır
format degıstırmeden ıphone da ızleyemezsınız

n8 i inceledim ama hız olarak ve ayrıca symbian oldugu ıcın begenmedım kısacası
kamera olarak cok ıuyı ama androıdı daha onu acık goruyorum
bılemıyorum ama photodshopla pek ısım olmadı prof. proglamlarda tek ıhtıyacım autocad androıdde yakında cıkar dıye beklıyorum

bırde
asıl telefon budur bılmeyen arkadaslar bi baksın
konuyu degıstırmemek kaydıyla lınkı verıyorum :D
daha otesı yok.......
(link)

Mesut Dursun

Daimi Üye
Tepki
208
@AHMET_TÜRKÖLMEZ

Şimdi aklıma geldi...Iphone telefonlar için özel geliştirilmiş bir yazılım çıkmıştı ama kısa süre içinde aşırı yoğun talep nedeniyle erişim kesilmişti...

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Galaxy s i elime yaklaşık 1 hafta geçti ..:) İp 4 le karşılaştıramam ip4 e hiç ellemedim bile ama htc hd2 ye göre çok güzel telefon..yeteri kadar hızlı androidin nimetlerinden yaralanıyor..eğer bende şuan bir telefon alacak olsam gs olurdu..aldıysanız şimdiden hayırlı olsun..bide aldıktan sonra kaça nereden nasıl aldınız yazarsanız fiyat konusundada bir fikir olmuş olur..:d

• Beğen

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
İP 4 ün pek çok özelliğini kullanmayacak olan birine görünüşü benzer, kaliteli bir alternatif ne olabilir? Ekran 3 inc ya da üstü iyi olur.
Eşim İP 4 istiyor özellikle kadınlar bu telefonu çok beğeniyor alternatif bulamazsam ben de alacağım bu nedenle konuya dahil oldum.
Telefon modellerini takip eden bilgisine güvendiğim çevremde ki hemen herkez görünüm ve kullanım kolaylığı olarak İp 4 öneriyor ki aralarında galaksi ya da N8 kullananlar da var.

• Beğen

Mesut Dursun

Daimi Üye
Tepki
208
SAMSUNG GALAXY S2

Samsung Galaxy S 2 hakkında çok tahmin yapıldı ama bunu kimse beklemiyordu.

Google Nexus S, Samsung tarafından revizyondan geçirilerek Samsung Galaxy S2 olarak yanınlanabilir! Yeni telefonun Dünya Mobil Kongresi'nde yayınlanması ve Google'ın yeni cebi Nexus S ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olması bekleniyor.

Telefon Android 2.3, NFC çipi ve denge çarkına sahip olacak; ancak en önemlisi üzerinde çift çekirdekli bir işlemci taşıyacak. Bunlar dışında çok fazla bilgi henüz yok, ancak Nexus One'ın HTC Desire'ın ardından benzer bir donanımla piyasaya sürüldüğünü düşünürsek, Galaxy S2'de de durum farklı olmayabilir.

Samsung, Galaxy S ve Galaxy Tab ile kendi TouchWiz 3.0 ara yüzünü ön plana çıkarmıştı. Nexus S ile Galaxy S2 arasındaki en önemli farkın bu olması muhtemel.

hurriyet.com.tr

• Beğen

Bisikletgazetesi

Daimi Üye
Tepki
121
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben nokiadan şaşamıyorum :) diğerleri ona yetişsede :) ben c6-01 modelini almayı düşünyorum multitouch ve boyutları küçük :)
ama galaxy İ phone alternatifi durumunda şuan

• Beğen

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Bir arkadaşımda aynı ikileme düşmüştü,i-phone 4 aldı. İphone tercih etme sebebi işlemci hızı,retina ekran (Piksel piksel görünme olayı asla yokmuş) ve tabi en önemlisi iphone için yazılmış sınırsız uygulamalar.. İki telefonu'da kurcalama fırsatım olmuştu hız ve dokunmatik olarak ciddi bir fark göremedim. Ama i-phone bana daha kaliteli gözüktü. Şahsen 1.500 lira bir telefona vereceksem ki öyle bir hata asla yapmam :) İ-phone tercih ederdim. Samsung galaxsy s, i-phone 4'ten asla daha kalitesiz değil ancak uygulamalar konusunda geride kalıyor bence. Zaten çevremdeki İ-phone kullananların tercih sebebi milyonlarca uygulaması olması. Apple işte adamlar düşünmüş yapmış :)

• Beğen

Ahmet Türkölmez

Daimi Üye
Tepki
284
@Samet Şenel

evet ipnoe4 retına ekran ama galaxy de amoled ekran yanı gorsel olara kbır fark yok aralarında iphone daha yukısek cozunurlukte olmasına ragmen

ılk mesajımda yazdıgım eksıklıkleri nedenıyle ıphone almayı dusunmuyorum
ıphone4 kullanan cok arkadasım var ,cok memnunlar ama benım gozumde hava atmaktan baska bır ıse yaramıyor telefonları
uygulamalara gelınce evet dogrudur cok uygulamaları var ama, onemlı bır cok uygulama ucretlı...
ve bu aralar androıd ısletım sıstemı apple os uygulamalrına yetıstı denılebılır ve hızla buyuyor ve cok yakında androıd(google) appple ı gececek,ve bunu herkes soyluor

yanı uzun lafın kısası ben galaxy almaya kararlıyım :in:
ve aldıgım telefonla temel bırcok ıslemı yapmayacaksam neden bır suru para vereyım :rolleyes:
madem kı para verıyorum karsılıgında bır suru temel seylerı yasayayaım(ılk mesajımda yazan eksıkler)

bır ıkı cekıncem vardı onları sormak ıstedım forumda, herhalde forumda galaxy kullanan arkadasımız yok

Ahmet Türkölmez

Daimi Üye
Tepki
284
BU LINKIDE KIMSE GORMEDI GALIBA

İŞTE TELEFONLARIN KRALI::eek:

(link)

bı cıksıın bakalım kac tlden pıyasaya sunulacak cok merak edıyorum

ne samsung ne nokıa nede ıphone adı artık gecmeyecek lıstelerde

Baran Saldanlı

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Sedona
Ayrıca ücretli uygullamaları ücretsiz yüklemek için bir çok yöntem de var.