Samsun Trabzon Hopa Batum (Karadeniz Sahil Turu) 5. Gün

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
Sabah uyandığımda manzaram buydu diyorum başka bir şey demiyorum :)

185730

185731

185732

185733

185734

185735

Kümesten az önce toplanan yumurta ve kavurma ile sıkı bir kahvaltı yapıp araçla yeniden merkeze iniyoruz. Bisikletleri dükkana bırakmıştık. Hazırlandım ve yola koyuldum. Murat'a kalsa öğle yemeğini de yiyelim diyordu ama bu tur bitecek aga :) Neyse düştüm yola Akçaabat'a vardığımda köfte yemeden geçsem depresyona girerdim sanırım :) Popüler yerleri pek sevmiyorum mümkün oldukça daha mütevazi esnaf lokantalarını tercih ediyorum. Akçaabat'ta etrafıma bakınırken birisi seslendi "nerden nereye?" diye. Gençliğinde çok bisiklet sürmüş bir ağabeydi. Ayak üstü sohbet ettikten sonra Komaroğlu Köfte'yi tavsiye etti. Ana caddeden 3-4 sokak yukarıda bir köfteci. Muhteşemdi desem yeter sanırım :)

185736

Köfteci de müşterilerden birisi Batı Ankara Bisiklet grubundan mısın? diye sordu evet dedim. Bizim bisiklet grubundan yakın dostum Volkan'ın sevdiği bir arkadaşıymış. Volkan'ı aradım ve bak kimi veriyorum klişesini yaptım ve yola koyuldum :)

Proteini fullledikten sonra Trabzon merkeze doğru asıldım pedala. Bu arada cesur gayet mutlu sıfır sıkıntı. Beni hiç üzmüyor hatta performansı ve sağlamlığıyla mutlu ediyor. Trabzon merkeze girişte tünneller başladı. Tünele girmek istemedim çünkü tünel içeride çatal oluyormuş zaten tehlikeli olan tünel içeride çatala gelince çooook tehlikeli. O sırada sağ tarafta polis karakolu vardı. Trafik polisleri de oradaydılar. Yol tavsiyesi istedim. Tünele girmeden denize doğru Karayolları Bölge Müdürlüğü tabelasını takip edip Şenol Güneş Spor Tesisi'nin önünden yola devam ettim.

185737

Bisiklet yolu görünce durur mu Ankaralı. Durmaz. Geçtim bisiklet yoluna gittim gittim gittim sonuç bu :)

185738

YOlun solunda kaldım nasıl geçicem şimdi karşıya yükle birlikte 40-45 vardır bisiklet. Biraz canım sıkıldı biraz geri geldim üst geçit vardı neyse dedim önce heybeleri çıkarırım yukarıya sonra bsiikleti derken yanına bir gittim rampalı üst geçit :) ne sevinmiştim ama yaa. Hadi dedim 11x36 dişli oranı göreyim seni. Birinci viteste ağır ağır üst geçite tırmandım karşıya geçtim :)

Aman arkadaşlar bu tarafa tur yaparsanız kırmızı alarm vereceğimiz yol Trabzon Merkez ve Yomra arası gerçekten çok sıkıntılıydı. Dikkatli olun !!! Hem emniyet şeridi çok dar hemde saygısıylık gördüğüm tek kısım diyebilirim. Trabzon'un içini de daha önce ailemle yaptığım turda gezdiğim için içeri girmeden direk geçtim. Zaten bir gün önce 45 km sürmüştüm biraz yol alayım dedim. Hedefim Sürmene.

185740
Sürmene'ye ulaştım hatıra olsun diye çakı bıçağımı aldım ve Serender Restoran'ın arka bahçesine girdim keşif yaparken şef garson geldi. Çadır kurabilir miyim? diye sorunda içeride yönetime sordu ve sağolsunlar kalabileceğimi söylediler. Yemeğimi yapıp çadırımı kurup yerleştim hiltonuma :)

185741

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Scudo

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@erhanerdem ayaklarınıza sağlık ? Cesur'un gidon çantası uzun yolda nasıl? Sıkıntı çıkardı mı hiç?

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
@Abdülkadir Ergin tchibodan almıştım ince gidona göreymiş . Ek aparat ile bağladım cırt kelepçe ile de sağlamlaştırdım sıfır sıkıntı ? ama heybelerle takım olsun diye kırmızı vaude aldım. Diğeri duruyor ??

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin

Levent11

Aktif Üye
Tepki
980
İsim
levent
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
e 6. gün nerede?

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@erhanerdem

Aynı çantadan bende de var, tchibo'dan almıştım. Çok güzel rijit bir çanta. Günlük işe gidip gelirken kullanıyorum ama biraz yüklenince öne doğru çok eğiliyor. Uzun yolda kopma, deformasyon oluyor mu acaba diye merak ettim. Bizim Transanatolia için kullanırım belki :)

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
@Abdülkadir Ergin

Bahsi geçen çanta şu mudur?

(link)

• Beğen
Tepkiler: pedalterapi

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Uğur S.

Geçen yaz almıştım, maalesef stok kalmamış: (link)