Samsun Trabzon Hopa Batum (Karadeniz Sahil Turu) 2. Gün

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
Sabah 06:00'da günün ilk saatleriyle uyandım. Çadırımın fermuarını açtığımda manzaram bu şekildeydi.

185685

Çadırdan çıktım malzemeleri toplayıp heybelere doldurup cesuru yükledikten sonra ağaçların arasında güzel ışıkla birlikte biraz fotoğrafını çekip cesurun gönlünü yaptım :)

185686

185687

Termeyi geçtikten sonra bir benzinliğe girdim kahvaltı için. Dün akşamdan aldığım yumurtam ve ekmeğim vardı. Benzinlikler de her daim çay oluyor. Kendi demliğim vs var ama sadece yumurta kaynatıp yiyip yola çıkmak istiyordum. Hangi benzinlik olduğunu unuttum ama epey göbekli tonton hoş sohbet bir amca vardı kasada. İzin verileceğinden emin bile olsanız mutlaka incelik ve saygı duyduğumuzu belli etmek için izin istemeliyiz. Kahvaltı yapabilir miyim? diye sordum "tabiki yeğenim çay da al" dedi ve yumurtalar kaynarken çoktan yanıma gelmişti bile sohbet için.

185688

Bu sırada ellerimi yıkamak için wc ye giderken bir aileyle selamlaştık. baba, anne ve çocuktan oluşan bir aileydi. Yere sofra bezi sermiş karpuz ekmek peynir kahvaltı yapıyorlardı. Yabancı plaka bir Tiguan arabaları vardı. Benim gariban gariban kahvaltımı görünce :) bir tabakta çeyrek ekmek biraz beyaz peynir ve 4-5 tane açılmamış ceviz ikram ettiler. Teşekkür ederek aldım. beyaz peyniri de yumurtayla yedim. Zaten ekmeğim vardı cevizleri de attım gidon çantasına :) Bu çeyrek ekmek daha sonra Giresun Kalesinde azık olacak bana :) Turda hiçbir şey israf olmaz :)
Bizde tabak geri boş dönmez annemizden öyle gördük :) Daha sonra sohbetimizde İranlı olduklarını öğrendiğim ailenin tabağına biraz hurma ve AÇILMIŞ CEVİZ koydum ve geri verdim tabaklarını :) Siz kapalı ceviz veriyorsunuz ama ben açık veriyorum gibi bir şey oldu :)

Koyuldum yola hedef Ordu merkez. Müzik dinleyerek, türkü söyleyerek (özellikle Hekimoğlu) Ünye Fatsa arası pedalladım :) Yol genel olarak düm düz sorunsuz. Bir kaç tane kısa tüneli tünel içindeki küçük (yaklaşık 50cm ) kaldırıma çıkıp kaldırımda pedallayarak, eğer kaldırım dar ya da kötüyse inip yürüyerek ama asla asvaltta sürmeyerek geçtim.

185689

185690

Bolaman yol ayrımına geldiğim de tünelden mi geçeyim yoksa Bolaman virajları ve rampalarına mı dönsem diye çok düşündüm. Daha önceden araçla karadeniz turu yaptığımda geçmiştim oralardan içimdeki tembel ses tünelden geç dedi ve tünelin içindeki kaldırımdan kah yürüyerek kah pedallayarak geçtim.

185691

Evet gerçekten uzun ve bisikletle geçerken hiç bitmiyor :) Sonrasında Ordu'ya ulaştım ve kendimi sahildeki geniş şezlonglara bıraktım.

185692

Facebooktan Ordu Safari Grubu'na mesaj attım ve Ordu'da olduğumu ve kamp için yer tavsiyesi sordum. Neredeyse telefonu cebime koymadan cevap geldi. Buradan da çok teşekkür ediyorum. Beni Bulvar Kafe'ye yönlendirdiler. Sorumlusu Erdi Bey de bisikletçiymiş. Kafeye gittiğimde Erdi bey yoktu ama gelecekmiş.

185693

Kafede hem dinlendim hem powerbankımı şarj ettim hem de akşam yemeği yedim. Erdi bey geldi tanıştık kendisiyle çok hoş sohbetti sağolsun. Bana çadır kurabileceğim sakin bir yer tavsiye etti ve vedalaştık.

185694

Akşam çadırın fotoğrafını çekmeyi unutmuşum sabah toplanınca çektim çadır yerini. Çadırımı kurup sahildeki duşlarda duşumu aldım çadırıma yerleştim ve duşun rahatlığı ve temizliğiyle ikinci günü de sonlandırdım. Eyy bisiklet sen ne güzel bir şeysin :)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Scudo
Tepki
151
İsim
sercan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu rotada sürüş yapacak olanlar için çok faydalı bir yazı dizisi olmuş, teşekkürler :)?

Hemen bisiklete atlayıp yola çıkasım geldi :)

SEYYAH OZİ

Daimi Üye
Tepki
654
İsim
Özkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu yaz planlarımız arasında istanbul artvin arası bakalım inşallah işlerimizi ayarlayabilirsek gidicez karadeniz rotasını ‘ayağınıza sağlık bu arada çok güzel olmuş

• Beğen
Tepkiler: pedalterapi

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
@Süper Dede
teşekkür ediyorum :)

@sercanbaltalı
tur konusunda sürekli birbirimizi gaza getirmeliyiz bence :)

@SEYYAH OZİ
ben de bu yaz samsundan batıya doğru ilerleyeceğim inşallah :) belki karşılaşırız

• Beğen
Tepkiler: Devenez ce que

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
Güzel tur olmuş hocam, okumaya devam.

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
@Velespitli Seyyah
teşekkür ederim sabri hocam bende senin turları zevkle izliyorum

• Beğen
Tepkiler: Velespitli Seyyah

KuzeydenGaliba

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
KuzeydenGaliba
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tebrikler, diğer güne geçtim bile...

• Beğen
Tepkiler: pedalterapi

ekobike

Üye
Tepki
284
İsim
Murat T.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
uzun tura çıkanlara hayranım ... yolunuz açık olsun her daim.