Salı, Beşiktaş->Yeniköy yarış modunda gezi (04.07.06)

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
Selam forum, (link)

Yukarıda inkte duyurusu yapılmış Performans turu isimli yarıştan çekebildiğim fotoları sizlerle paylaşıyorum. Yarış kelimesi benzetme aslında. Çok süratli ve sonu benim için acı biten bir gezi oldu. Ama çoooooooook çok zevkli bir geziydi. Düşerken bile.. Karanlıkta sanırım asfalttan kıvılcımlar çıkmıştır..

(resimler ceple çekildi, pek kalite aramayın)

Buluşma yerine ilk Ahmet (acumur) geldi.. Ve sonra da Behçet.. Hmm ilk ben gitmiştim, dördüncümüz roadrunner pisükleti ile Halil kardeşim oldu.. Sırasıyla Avrupa yakası toparlandı, sonra anadolu yakası vapurdan Beşiktaşa çıkarma yaptı :) 14 arkadaşımızın katıldığı tadına doyumsuz ve sayemde biraz kanlı biten bir gezi oldu :eek:

Halil ve eşşeğe nasıl ters binilir. Gençlik başında dumaaan tutabilene aşk olsun

soldan, sağa; ataruh, Behçet, Halil, Levent
en solda acumur. Anadolu yakasının teşrifi beklenirkene
soldan, sağa; tofuha, ataruh, otec
Arkadaş o kadar hareketli ki benim cep yakalamakta zorlanıyor. 1sn. bile olsun inmedi bisikletinden.. Bekler modda bile.. Halil
İki parça ve hayki komedi bir yolla Cevahir kafeye ulaşıyoryoruz. Yeniköy muhtarlığının arkasında sahildeyiz :) Grubun yarısı buraya sapıyoruz, ama diğer yarımız tam gaz Sarıyere devam etmekte :D Halil'i cebinden aradım ve herkezi toplayıp geri dönerek bize katıldılar.
Sol alt köşeden başlayarak ve daire çizerek; Hakan, Halil, Ben (yokum, foto çekiyorum), Behçet, Serkan, Üzeyir, İlker, Ulaş, ataruh, Davut, tofuha, otec, Levent. (acumur maç izlemek üzere erken ayrıldı)
Elimde telefon başlıyom gezinmeye.. Behçet ve Serkan kardeşim
Sevgili İlker, Üzeyir ve Serkan.. Keyif, ve mutluluk herkezin yüzüne yansımış durumda.. Yeniköy'deyiz.

Soldan, sağa; Ulaş, ataruh, Davut
Soldan, sağa; Davut (adam durmadan gülüyo), tofuha, otec, Levent
Hakan ve Halil (birer ıhlamur çayı ile yeme/içme faslına ayak uydururkene)
yeni tanıştığımız arkadaşlar; tofuha, otec, Levent (koyu sohbet arası yakın çekim)
Masa tamam, sıra bisikletlerde
otec de bisikletleri resimlemek için bana katılıyor. Bu resim aynı zamanda kolu bacağı kanatmadan ve göğüs kafesini dağıtmadan,,,,kısaca kazadan önceki son gülebilen halim. Asfaltta sıyıran kol, bacak haricinde bir hafta, on gün kadar bisiklete binme yasağım var şimdi.

Dönüş yoluna geçer geçmez Serkan'ın lastiği tam da Shell benzin istasyonunda patlıyor.. Ulaş ve birkaç arkadaş hariç hepimiz arızanın giderilmesini beklerken. Arkadaşlar nasıl olsa bize yetişirsiniz diyerek, biraz önden gittiler de

Son fotoların hepsi bu benzinlikten.. Malum yolda sadece pedal basılıyor, resim için durmak vs. yok.. Behçet'in yedek içlastiğinin, Serkan'a ilaç gibi geldi an

Ekip ruhunu koruyarak, patlak tamirini beklemeyi tercih eden arkadaşlar.

Ve sayın abim Behçet; kaza sonrası eve Üsküdar'dan bisikletle dönmek isterken.. Bu mantıksız fikrimden beni caydırarak, arabası ile evime kadar bırakan Behçet'e tekrar tekrar teşekkürler.. Aynı şekilde eve vardığımda ağrılardan zor ayakta dururken bisikletin montajını 37,5sn.de yapan Sekan kardeşim.. Binlerce kez teşekkür ederim.. Kaza sonrası yardımlarını esirgemeyen tüm ardaşlar ve koşa koşa buz torbası ve içme suyu getiren pub çalışanları.. İlk kez 30-40 ile giderken asfalttan kıvılcım çıkartmayı başardım. Kask ve eldiven iyiki varmış diyorum bundan sonra kasksız asla çıkmam.. Ekip ruhunu koruyarak desteğini esirgemeyen tüm arkadaşlara teşekkürler, saygılar, selamlar..

İşte son foto :7: soldan sağa; Serkan, Behçet, Ben

Kaza sonucu : Göğüs kafesinde şiddetli travma.. Belediyenin kazıp bıraktığı kanalizasyon kapağı çevresini, yolu ve belediye yetkililerini her oradan geçişimde saygı ve sevgi ile anacağımdan emin olabilirsiniz.

Scudo

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
Özcan çok geçmiş olsun...:( aman kendine dikkat et...

En kısa zamanda tekrar bisiklet üstünde yerini alman dileklerimle...

cambaz24

Aktif Üye
Tepki
88
Fotolardan da görüldüğü gibi çok zevkli bir tur olmuş.Ama geçirdiğin kaza üzdü bizleri.:(:(Çok geçmiş olsun...

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Kardeşim öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunuyor ve acil şifalar diliyorum. En kısa zamanda seni yine pistlerde görecez inşallah.
Etkinlik hakkında ise söyleyeceklerim; Tüm forum toplanmışsınız. Bende ağlamak üzereyim. Neden ya neden ben buralarda yalnızım. İmrenerek ve kıskanarak izledim etkinliği. İnşallah birgün ben de grubca gezerim. Çok çok güzel olmuş.
Tüm katılan arkadaşlara buradan selamlarımı iletirim. Ve inşallah birgün birlikte pedallamak dileğiyle diyerek sözlerime son veriyorum.
Sevgili forum sakinleri işte arkadaşlık bu. İşte kardeşlik bu. İşte dostluk bu. İşte acil yardım bu. Herşeyiyle süper bi gezi.

ERZİNCAN'dan Sevgiler...

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
Özcan hakikaten büyük geçmiş olsun.Ben bu kadar ciddi birşey olduğunu tahmin etmemiştim inşallah çabuk toparlar ve dönersin aramıza.
Tur hakikaten zevkliydi ki ben daha başı sayılabilecek bir yerden geri döndüm.Yinede dahil olduğum süre içinde müthiş keyif aldım.Ancak her ne kadar laf etsemde kopukluktan ötürü bu performans turu hoşuma gitti benimde.Benim şahsi fikrim ne kadar kalabalık olunursa o kadar keyifli olacağı yönünde bu tarz toplantıların.

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712
tekrar geçmiş olsun özcan. 10 gün bisiklet yasağı da üzücü:( umarım yakın zamanda eski sağlığına kavuşursun.

bende birkaç foto ekliyorum.

geride kalanları beklediğimiz yer (tarih doğru ama saat yanlışmış. yeni farkettim)
oturacak yer arıyoruz. bi arkadaşımız burayı önerdi ama beğenilmedi ve ordan ayrılıyoruz.

pisletler..
özcan ve ben

ve son foto; ataruh ve ben b.taş'a kadar dönmedik, boğaziçinden yukarı çıktık. yukardan boğaz manzarası. (baş rolde ataruh )

bittiiiii..

• Beğen
Tepkiler: Özcanak

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Arkadaşlar hepinize bu keyifli ve süratli gezi için tekrar tekrar teşekkürler. Özcan gerçekten geçmiş olsun, o berbat çukurun önünden bugün tekrar geçtim, sahil onlardan dolu :(. Direk girince bir şey olmuyor ancak yandan kayarak girmek gerçekten tehlikeli. Aman diyorum arkadaşlar, gözünüzü dört açın, elinizden eldiveni, kafanızdan kaskınızı ihmal etmeyin. Bu arada lütfen evde denemeyin :). Nasreddin Hoca'yı anıyoruz saygıyla...

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Bu resmin anlamı ne? Bana bisikletini ödünç veren ( bizimkiler bursa da ) , tura katılmam için teklif getiren ( bisikletim yok diye evde kös kös oturuyordum ), eşim için ayrı bir bisikleti daha var mı diye sorduğumda üzerime yürümeyen, anlayışlı, sevecen, yardımsever arkadaşım OTEC e teşekkürlerimi, minnettarlığımı belirtiyorum. Ayrıca kaskım eşimin dağcılık kaskı, eldivenler ağırlık kaldırma eldiveni, Otec sağolsun sonradan farda getirdi, her şey tamamlandı. Boğaz manzarası harikaydı. boğaziçi üniversitesine girerken sanki hergün buradan geçiyormuşuz gibi emin bir tavırda "kapı lütfen" diye işaret etmemiz ve adamın teleşla kapıyı açması da aklımdan çıkmayacak hiç. Azcık duraklasak bekçi kimlik falan soracak kesin. Ama otec in tavrı her kapıyı açıyor. Başrolde ben yan rollerde tanımadığım bir çift öğrenci.

• Beğen
Tepkiler: otec

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
Tüm geçmiş olsun ve şifa dileklerini esirgemeyen arkadaşlara selamlarımla teşekkürlerimi yolluyorum..

Gelişmiş ülkelerde, benzer durumlarda belediyelere dava açıp 39458798429478924 larca :D $/€ tazminat alabiliyor insanlar.. Ama ülkemizde böyle bir yola girişmek çok anlamsız olurdu herhalde 2384534857340985 lerce :D YTL bu yolda cebimden çıkabilirdi hehee.. böyle adaletin gözü çıksın diyorum :boese157:

Sevgiyle kalın, kasksız çıkmayın

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Sevgili Özcan,
Tekrar geçmiş olsun.
Belediye asfalta verdiğin zarar için senden para istemezse kendini şanslı saymalısın.
(Kask, eldiven konusuna tekrar vurgu yapmak istiyorum )

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Özcan kardeşim, önce sana geçmiş olsun dileklerimi sunuyor sonra gezinize katılan herkesi tebrik ediyorum.
Ataruh hocam valla taşı sıkmış suyunu çıkarmış bu geziye katılmışsın. ( yani dağcı kaskın ve ağırlık kaldırma ve taş sıkma eldivenlerinle geziye katılmanı gerçekten tebrik ediyorum, zira hiç bir mazeret sağlığın yerini tutamaz)

yasin cb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.568
Özcan abi geçmiş olsun, en kısa zamanda sele üstüne geri dönersin inşallah.

ama acele etme sakın, benim gibi tekrar sakatlarsın allah korusun

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712

lafımı olur Ataruh hocam..
o resme, (senin duruşuna) bende bi yorum yazıcaktım ama yazmadım. :)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Sevgili Otec,
şimdi benim meraklanıp, ne yazacaktın diye sormamı bekliyorsun , ama ben oltaya gelmem kolay kolay.:)
biraz merak ettim ama hemen geçti.
tahminde edebiliyorum ne yazacağını.:eek:
selamlar.

Sevgili otec,
diğer mesajımdan 30 sn sonra yazıyorum bu mesajı,
çooook merak ettim yorumlarını, gerçekten çok,
komik, esprili, kayda değer bir şey olacağını biliyorum,
lütfen yazzzzzzzzzzz

Sevgili Mesut,
Kask o kadar çok sıkıyordu ki kafamda iz kalıyordu çıkarınca. :eek: ( eşimin kaskı )
Ama bir şekilde kasksız gitmeyecektim. Eldivenlerde bisiklet için asla uygun değildi. Ama kullanmak zorunda kaldım.
Sevgili Otec O kadar güzel bir jest yaptı ki. Her şartı zorladık.
Neyse;
Güvenlik iyidir,
daha çok güvenlik daha iyidir.