Salcano XRS 040 SORA mı yoksa Sedona 610 Mu ?

Salcano XRS 040 Sora mı ? Sedona 610 mu ?

• Salcano XRS 040 Sora

• Sedona 610

• Toplam katılım
    116

Berkay*

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Salcano
@ilker özmüş

@Hasan Tunalı

Peki neden?

Scudo

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@Berkay*
salcano istanbul m aldım 1 yıl önce. sadece 655 TL'ye...
aldığım gün binmeye başladım. orta göbekten ses geliyordu. teknik servis yeni diye dedi :D
sonra arka tekerin göbeğinden ses gelmeye başladı 6 ay sonra filan.
neyse gel zaman git zaman ben orta göbeği rulmanlı yaptım. arka göbeği rulmanlı yaptım.
ön aynakolu değiştirdim(slında gereksizdi) 400 lira masraf yaptım.
655+400=1055 TL ediyor sanırım.
şimdilerde sürerken gidondan da gırç gırç diye ses gelmeye başladı.
herhalde bir 50 TL'de onun için gider...
o dönemde 1250 TL adam gibi bir bisiklet alsaydım. sadece normal bakımını yapardım sanırım.
tabi bu düşük modeller için böyle diye düşünebilirsiniz.
fakat diğer modellerinde de şikayetçi olan bir çok kişi var.
ben yarış bisikleti ararken (Carraro 052) bulamayınca, çaresizlikten salcano alayım dedim.
hemde 2500 lira civarı istediğim seçtiğim model :) sırf bu tecrübeden dolayı geri adım attım ve ikinci el aldım.
salcano ile hiç maceraya girmem ben artık ve tavsiye de etmem. isterse 10 bin liralık bisiklet olsun...
tabi çok iyi şekilde kullananlar da vardır muhakkak...
ben olsam sedona alırdım. ya da git decatlondan alırdım.

• Beğen
Tepkiler: muratokan

Berkay*

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Salcano
@ilker özmüş

Sizin adınıza üzüldüm geçmiş olsun. :( Kullanan birinden böyle bir olayı duyunca ve 1400 liste fiyatıyla sora sistemli bisiklet düşününce insan tereddüt ediyor. En sonunda ya paraya kıyıp carraro 032 alıcam ya da triban 3 alıcam diye düşünüyorum ama bu yazıyla gerilese de suan hala salcano xrs 040 listemde .
Sizin aldığınız bisikletin garantisi yok muydu? O konuda da mı sorun çıkardılar? xrs040'ta 2 yıl garanti varmış. Bayiisen ağaça arabaya girmedikçe zıplayıp hoplayıp kadroyu kırmadıkça garanti karsılar dedi.

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@Berkay*
carraro 032 ya da 052 al bence.
ama ben 052 bulamamdım. aralarında çok fark yok. bence 032 veya 052 al. tabi bulabilirsen.

D. Oğuz

Daimi Üye
Tepki
600
Ben xrs 040 kullanıyorum. En başta aldığınız gibi iç lastik değiştirmeniz gerek. Uzun siboplu lastik gerekli, kalın yanaklı jantlardan dolayı koydukları iç lastiğe hava basamıyorsunuz.

Üstünde gelen jant da şu: (link) fena bulmadım açıkçası. 36 tel olması da bir avantaj denilebilir. Ama sırf görüntüsünden dolayı (teknik olarak eleştirmiyorum) değişmeli diye düşünüyorum, sevmedim ben. Ya da sanayide üstüne sıcak boya basarsınız, o marka bandını çıkarırsınız ama hoş değil yani. :D

Onun haricinde giriş seviyesinin fiyat performans canavarıdır kendileri. Bir de unutmadan üstünde gelen lastiği de sevmedim, görünüş olarak. Performansı sıcak asfaltta gayet iyi bunu da belirteyim. (Denenen yer Babaeski-Lüleburgaz D100(E-5) Karayolu, gidiş dönüş 40 kilometre. 26 ortalama ile rahat bir şekilde gidip geldim.)

Alacak arkadaşlar varsa tereddüte gerek yok.

Edit: Yeşil renk almayın lütfen. Bir de aliexpress.com dan ucuza karbon sele borusu alın bir tane. Maşası yok sonuçta, her yol bisikleti için gerekli diye düşünüyorum. :mlk:

Edit2: Bisikletin ağırlığı SPD-M520 pedallar ile 10 kg, Jant setlerinin ağırlığı ise 2.4 kilo, lastiklerle beraber 3.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ümit ÇORUM

1000-1500 arası yol bisikleti bakarken 5300 liralık fully neyin nesi loto falan mı tutturdunuz? :D

Tepki
25
Bisiklet
Carraro
He yok bir planım vardı da :) Vazgeçtim :)) Ama içim gidiyor şu downhill bisikletlere :) İleride kısmet olur inşallah :)

EminGLR

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Salcano
İyi akşamlar.
Bisiklet ve 4 haneli rakamlar söz konusu olunca, insan karar vermeden önce araştırma gereği duyuyor.
2-3 hafta öncesinde Salcano Astro 241sv model bisikletim çalındı.
2 yılı aşkın süredir kullandığım bisikletimi (ailem spor amaçlı) kendim ise, yer yer ulaşım için, gezmek için, spor olması için, farklı yol ve iklim şartlarında kullandım ve gayet memnundum.
Şimdi eksiliği kapatmak için, farklı bir segment olacak ama yine Salcanonun XRS 040 yada XRS 700 modeli arasında gel git yaşıyordum.
Satın almaya gidene kadar, nasipse ve kararımda bir değişiklik olmaz ise XRS 040 modelini almayı düşünüyorum.
Kullanmaya başladığım en kısa sürede, gerek görsel gerek yazılı olarak fikirlerimi artıları ve eksileri ile sizlerle paylaşmak isterim! ;)
Kazasız ve Belasız (Hırsızsız) günlerde sürüşler dilerim!! :)

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Ayaz

E.Okan

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Salcano
Bana fiyatından daha fazlasını vereceğini düşündüğüm için Salcano XRS 040 almayı düşünüyorum.EminGLR sizin yorumlarınızıda merakla bekliyorum.

Tepki
0
İsim
mesut
bn olsam düşünmeden sedona derdim salcano kullandım ve hiç memnun değildim eğer uzun vadeli kullanmak istyorsan sedona demelisin bende bakıyorum btwın triban 300,500,520 modelleri var 500 düşünoyrdum sonra 610u gördüm ve o an :asik:

İltergüvenc

Aktif Üye
Tepki
112
İsim
İlter
Bisiklet
Ghost
salcano xrs040 üzerine bir çok şikayet var , gidon , sele ve lastikleri alanlar direk değiştirmişler ergonomik yapısında da hata var , sedona 610'dan yana olur tercihim.

Canparem

Üye
Tepki
1
İsim
YunusH
Bisiklet
Kron
Salcano candır

Bende yol bisikleti almayı düşünüyorum açıkçası çevremde çok salcano kullanan var ve tavsiye eden çok xrs30 tiagra çok iyi ama bütçesi olanlara,bütçe düşükse xrs040 tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: Bisikletayfa

Bicly

Üye
Tepki
16
İsim
TC Emir Koçak TC
Bisiklet
Salcano
@Ali Ç. Her xrs aynı değil. MOdelleri var. Salcanonun en berbat modelleri xrs060 xrs070 xr200
Ayrıca triban 500 ü xrs040 la tek geçerim. Bitwn okadarda güzel bi marka değil.

Erdem Topal

Aktif Üye
Tepki
461
Sedona 610 almayı dusunurken sans eseri elde kalmış 2016 model sedona 640 aldım. Sora donanımı, karbon masası, kadrosundaki kaynakların cok temiz olmadı ve mat rengi ile karbon kadro durusu tam bir f/p urunu oldugunu soyleyebilirim. 3 granfondoya katıldım. Simdiye jadar 3 kişide gordum ve hicri bir donanım degiştirme ihtiyacı duymamıştı. Sedona hatta mumkunse 640 oneriyorum

Tepki
0
İsim
Kerem G.
Bisiklet
Salcano
Xrs 040 bilmem ama ben 5 sene boyunca salcano efes kullandım başlangıç bisikleti olarak ve salcano dan çok memnunum 1 kez bile servise götürmedim ama iç lastik patlaması dışında hiçbir sıkıntı yaşamadım

bybilisim1

Üye
Tepki
6
İsim
Buğra
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Berke merhaba,

CARRARO cr 042
Salcano xrs 044
Peugeot R15 Sora

bu üç bisikletten hangisini önerirsiniz? ve ayriyeten belirtmek istiyorum, "kendi yazımdan alıntı yaparak";

""bisikletten hic anlamam, salcano nova kullaniyorum suan, pendik-kadikoy gidip geliyorum, biraz yoruyor acikcasi, duz yolda gitmeme rağmen bile. Ben gelecek 2 sene içerisinde turkiye icinde turlamayi devam ettiricem, sonrasinda 18e girince yurtdisi turu yapmayı planliyorum. Almanya, hollanda fransa vs.

Yani hem sehirde, hem de istediğim yerde surebilecegim bir bisiklet istiyorum. Sınır 3500tl.

Ekipmanlari rahatca koyabilecegim, beni yormayacak, ve beni yolda birakmayacak bir bisiklet.. ""

kyavuz

Üye
Tepki
1
İsim
Kağan
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yaklaşık 2 yıl sedona 410 kullandım, şimdi de 6 aydır sedona 640 kullanıyorum. Salcano bilmiyorum ama Sedona kalitesini biliyorum yani. Temiz bir 640 bulabilirseniz kesinlikle tavsiye ederim. Duruşu, performansı ve hafifliği açısından bu fiyat bandındaki en iyilerden diyebilirim.

bybilisim1

Üye
Tepki
6
İsim
Buğra
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@kyavuz hangimize cevap verdin, anlayamadım :(

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Konu eski ama, yeni başlayacak arkadaşlar için bilgi mahiyetinde kaynak teşkil etmesi amacıyla yazmayı uygun gördüm:

Salcano sora setli olabilir ancak buna aldanmamak lazım. Zira jantları gereksiz ağır ve göbekleri kötü. Hatta eskilerinde qr mandalı değil, bildiğin anahtarla sökülüp açılan cıvatalı millerden var. Büyük bir dezavantaj.
Gidon demir.. Bildiğin demir yani.
Salcanonun montaj işçiliği daima kötüdür. Sedonanın ise aldığınız bisikletlerinde kolay kolay sıkıntıya rastlamazsınız.
Kadro kaliteleri hemen hemen aynıdır. Bu arada yerli markalar arasında en kaliteli kadrolar bence carraro'da.
İlgili yıllarda çıkan modellerin her ikisini de kullanıp deneyimlemiş biri olarak rahatlıkla diyorum ki Sedona... Salcanonun kullandığı soraya pek aldanmayın. Sorayı çıkardın mı gerisi çöp..