Salcano NG650 Önerir Misiniz?

Tepki
4
Bisiklet
Merida
Bu arada NG 650 MTB midir, City Bike midir, Yarış Bisikleti midir nedir?

Scudo

slymn dmr

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Carraro
MTB dir.Ayrıca giriş sınıfı bir bisiklettir.Senin işini çok iyi görür ve memnun kalırsın.

Tepki
4
Bisiklet
Merida
@slymn dmr

Peki ben bu anlatımlardan bir şey anlamadım. MTB nedir? Anlatabilir misiniz. Tabi basitçe :eek:

Zodiac.

Bisiklet Ve Özgürlük
Tepki
13
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
MTB Dağ bisikleti demek Mount Bike'tan geliyo :) Basitçe bu :)

Tepki
8
Bisiklet
Bianchi
Değerli kardeşim Salcano NG650'yi önermem.Alıcaksan Kron XC 250 Alabilirsin benim önerim o

Tepki
4
Bisiklet
Merida
Arkadaşlar NG 650'nin dağ bisikleti olduğunu öğrendim. Benim amacım hız yapmak olduğundan ve sürüşü çok zezkli geldiğinden 850 tl'ye City Sport 20 aldım. Mükemmel bir bisiklet.

Tepki
1
Bisiklet
Salcano
Salcano ng650 süper bi bisiklet vitresleri hemde muhteşem ötesi hemde diskli :) arkadaşımda vardı bindim ama salcano ng750 de güzel suanda salcano ng750 kullanıyorum çok sağlam fitatıda ben 380 e aldım bazı yerlerde 420 :) kendine iyi bak

Tepki
4
Bisiklet
Merida
Merhaba arkadaşlar.

Daha önceden bu konuyu açmıştım ve inanamıyorum ama insanlar bana yardım etmeye çalışıyor. Başka konuları gezdim yine herkes öyle. Harika bir şey bu. Bu foruma katıldığıma çok mutlu oldum.Herkesin tek bir amacı var, yardım etmek. Ben de yapmaya çalışıyorum. Forum normalde sadece forum'dur ama siz bir aile gibisiniz. Çok teşekkürler. Şimdi ise yine benden yardımlarınızı esirgememenizi istiyorum. Konuya giriyorum.

Arkadaşlar üstteki linkten bakabilirsiniz, ben Salcano NG 650 ile ilgili bir konu açmıştım. Yine bakabilirsiniz ki son mesajlardan 650'nin bir MTB olduğunu öğrendim. Benim amacım ise asfaltta ve çok az taşlı yolda gitmekti. Ayrıca ben kilitlenilebilir ve hassaslık ayarı olan bir maşa istiyordum. Dedim ki neyse kendimi başkalarının güzel laflarıyla avuttum. Aslında kötü bisiklet değildi ama ben o an öyle düşündüm.Neyse öyle ya a böyle bisikletçiye gittik.

Orada Salcano City Sport 20'yi gördüm. Özellklerine de baktım ve bisiklete aşık oldum. Dedim ki bisiklette ne sorun varsa olsun ben bunu alacağım dedim ve aldım. Derler ya bir bisikleti beğendiysen sür ve al, aynen öyle bir şey. İşte aldım bisikleti geliyorum.Size danışmak geldi aklıma. Sizce nasıl?

Bu arada ben aylardır bisiklet almaya uğraşan biri olan beni bile üzdüler. Bisiklet 1 yıldır satılmıyormuş biraz pahalı fiyatı 930 tl. Ayrıca bisikletin üstünde böyle anahtarla çizilmiş gibi 1-2 çizik var, yakından bakmadıkca göze batmıyor. Bir de adam da babamın 40 yıllık çocukluk arkadaşı, aynı köydenler, haftada bir buluşurlar. Adam bize bu 3 sebepten dolayı bisikleti 600 tl'ye verdi.

Ben de böyle 3 binalı bir sitede oturuyorum, bisikleti gören kaldırmaya çalışıyor, diyor ki: ooo hiç de hafif değil. Zorla tur attı bir tanesi, arka attırıcısı altus bunun, hani üstten azaltıyorsun, alttan arttırıyorsun. Diyorlar ki: bu güzel değil bu sahte. Dedim ki, normalde ağzımı bozmam ama dedim ki tamam verince almassın, öbürlerine de beğenmiyorsanız dıttırın gidin dedim.(İnşallah bu banlanma sebebi değildir, öyleyse affola)

Akşam akşam benim moralimi bozdular. Daha sonra annem sağolsun bana özgüven aşıladı. Kendimi bayağı iyi hissediyorum şu an. Derler ya bisiklet sürmek bir tutkudur, aynen öyle. Bırakayım kötü bilsinler, o da bisikletin nazarı olsun.

Arkadaşlar okuyan herkese çok teşekkürler. İçimi döktüm sağolun. Bu arada olaylara yorum yaparken City Sport 20 hakkındaki görüşlerinizi unutmayın. Sürç-ü Lisan ettiysem affola.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Güzel bisiklet almışsınız, forumu biraz araştırırsanız City Sport modelleri ile arkasına heybeyi takıp azımsanmayacak derece de uzun tur yapan arkadaşlarımız var. Milleti takmadan binin bisikletinize, önemli olan sizin içinize sinmesi.

• Beğen
Tepkiler: Mert Demir61
Tepki
4
Bisiklet
Merida
Arkadaşlar güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Bisiklet gerçekten güzelmiş. Bugün yaklaşık 1 saat asfaltta bisiklet sürdüm ve eski bisikletimin ne kadar hantal olduğunu öğrendim.

ahmetms

Üye
Tepki
0
İsim
Ahmet Münir Soydan
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar ben bu gün itibariyle bu bisikletten aldım. Asıl merak ettiğim bu bisikletin parçaları dayanıklı mı ? yani ileride bana masraf çıkartır mı?

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mert Demir61 hoşuna gittiyse kimseye laf düşmez. İyi pedallar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: ahmetms

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ahmetms Hayırlı olsun. Şehir bisikleti sanırım city sport 20. MTB gibi dağda bayırda kullanmayıp türüne uygun kullanırsan ve hor bakmazsan bir sorun çıkartmaz büyük ihtimalle. Tabi ilerde kondisyonun artıp bisikletçiliğide öğrendikten sonra isteğine göre daha üst seviyeye geçmeyi istersin veya MTB ,yol gibi farklı alana doğru yönelebilirsin anca o zaman değiştireyim falan diyebilirsin bisikleti. Ben üç yıldır aynı bisikleti kullanıyorum :). Güzel sürüşler dilerim. Hayırlı olsun tekrar. :)

ahmetms

Üye
Tepki
0
İsim
Ahmet Münir Soydan
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar çok teşekkür ediyorum, bi de bu bisikletin çalınmasına karşı gps izleme gibi önerebileceğiniz herhangi bir şey var mı? Bisikleti normalde evde tutacağım ancak iş yerinde park edeceğim yer her ne kadar göze batmayan saklı bir yer olsada çalınmasındak korkuyorum. Sizin yaşadığınız tecrübelerden bana tavsiye verirseniz çok memnun kalırım.

Themaner

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Toprak Y
Bisiklet
Sedona
@ahmetms
Hocam gps izleme bisikletten daha pahalıya gelir ne hikmetse bu tür cihazlar lükse kaçtığından mıdır bilinmez ortalama bir bisiklet 5000 lira olarak hesaplanarak fiyat çıkarılıyor sanırım. İnşallah bir şey olmaz kilit sağlam olsun da. Hayırlı günlerde pedallayın.

• Beğen
Tepkiler: ahmetms

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ahmetms arastirip sağlam bir kilit alın. Trelock 300 önerebilirim veya onun aylarında birsey. Onları da kırıyorlar aslinda ama ucuz kilitlere göre daha zor kırılıyor. Benim bisikletin değeri 800 civarı sağlam bir kilit alırsanız hırsızlar bisiklet için değmez deyip ugrasmazlar bu tür kilitlerle. Benim kilit 120 lira civarı ama sigorta gibi bir nevi sağlam duruyor ve hırsız bisiklete bakıp bunun için bu kilide ugrasmam diyip gidiyor diye düşünüyorum. Ikigun sonra 5000 liralık bir yol Bisikleti alsam kilit kullanmam herhalde çünkü 200 liralık kilit bile olsa o kilidi kirarlar :)

Ayrıca ben üstteki yorumunu city sport 20 için yapmıştım konu ismi öyleydi sonradan ng650 ye çevrilmiş. Sonuç olarak her ikiside güzel bisiklet.