Salcano ng650 genel başlık

Tepki
0
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Salcano
Bisikletim Salcano ng650 Md frene sahip ben v fren yapma kararı aldım mümkün müdür ve maliyeti ne kadar olur? Simdiden teşekkürler (aranıza yeni katıldım);):)

Scudo

Altay1896

Üye
Tepki
0
İsim
Burak
Arkadaşlar merhaba. Elimde ng650 var ön aktarıcı shimano tz30 15 20 liralık bir şey aslında bisikletçiye götürdüm 3 tane. biriyle kavga edecektim neredeyse. sıfırına 40 lira diyor. ayar yapayım geçer diyor. neyse. ayar yapınca geçecek cinsten bir sorun değil bu. ayarı tamdı zaten ona rağmen ayar çektim geçmedi. sanki attırıcıyı bir şey tutuyor da 2 den 1 e geçmesini engelliyor gibi. temiz görünüyor ve genelde temizlerim bisikletiittirdiğinizde geçiyor ama kendi başına geçmiyor. attırıcının yayından mı acaba diye düşünüyorum. tamiri mümkün değilse sıfırını alırım.

woasty

Üye
Tepki
0
İsim
Ewo
Bisiklet
Diğer
Merhaba iyi forumlar.
Ng650 Hd almayı düşünüyorum yeni kasa 2018 model.1350 lira fiyat çıkardılar indirim ile birlikte 1200 liraya düştüler.
Sizce bu fiyat bandında alınacak bisikletmidir ? Hidrolik ön arka fren.Hidrolik vites filan söz konusu.Alimünyum gövde fren kolçakları plastik değil aynı şekilde pedallarda plastik değil sanırım onlar metal.Zaten ürünü bisikleti biliyorsunuz.Anlatmaya gerek yok diyeceğim kötü espiri olmasın :D. Önerilerinizi sunarsanız sevinirim.

Hakan38

hı garbon
Tepki
204
İsim
Hakan Atabay
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@-Hsyn-Yadi"n"Gar Eğer maşada ve kadroda v frenin takılacağı çıkıtılar varsa takılabilir. Maşanın ve kadronun resmini atarsanız daha ayrıntılı olarak yardımcı olurum. Ama maliyeti hakkında pek fikrim yok olsa da kesin bişey diyemem ucuzu var pahalısı var.

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Baskıktada dedıgım gıbı bısıkletım vardı bırzaman sonra bana yetmedı sıkıldım bınmedım bırazda kılo aldım bu yuzden bana ileri seviye bisiklet onerirmisiniz (merida speeder 200 arkadasımda var satkcak bu bana ng650 de yasadıgım durumu tekrarlarmı)

Dosyalar

Kingomer23

Üye
Tepki
1
İsim
Ömer
Bisiklet
Salcano
Salcano ng 650 hd bisikletim var 1 aylık kaza geçirdim kazadan sonra bazı sorunlar oluştu 1=sürerken arka lastik çeki borusuna çarpıyor kulağı açıp ayarladim yine olmuyor jantdandir dedim akort yaptirdim yine olmadi video izledim oluşan yükten arka göbek esneme yapabilir diyordu (115 kiloyum) 2= pedala basina tam 1 tur atinca cok ince bi tik sesi çıkıyor yardimci olurmusunuz

Tepki
37
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar bisikletimin lastiğini hız için Schwalbe Marathon Plus 26X1.75
ile değiştireceğim, onda sorun yok fakat arka dişliyi de hız için değiştirmek istiyorum, şu anda üzerinde fabrika çıkışı gelen Shimano MF-TZ500 Tourney 28T/14T var, sizin tavsiyeniz nelerdir, hangileri hız ve bisikletim için uygun olur ?

Tepki
35
Bisiklet
Bianchi
@woasty
2018 Kron XC150 ya da kilitli maşalı Rockrider 520 bakabilirsiniz. Kron'un frenleri, Rockrider'in de vites sistemi daha iyi.

Tepki
37
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar bisikletimin lastiğini hız için Schwalbe Marathon Plus 26X1.75
ile değiştireceğim, onda sorun yok fakat arka dişliyi de hız için değiştirmek istiyorum, şu anda üzerinde fabrika çıkışı gelen Shimano MF-TZ500 Tourney 28T/14T var, sizin tavsiyeniz nelerdir, hangileri hız ve bisikletim için uygun olur ?

OğuzAytar

Aktif Üye
Tepki
19
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
Selamlar. Salcano NG650 7 li tourney sistem bisikletime 9 lu set takmak istiyorum. Kadro 9 lu ruble uyumlu mu? Tourney TX ile 9 lu idare eder mi? Aynakol değişmesi gerekir mi mutlaka değiştirmem lazım zaten ne önerirsiniz?

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@OğuzAytar astarı yüzünden pahalı olur kadro uyumu sıkıntı olmaz ama ön arka aktarıcılar arka göbek zincir vites kolları ruble komple değişmesi lazım benim bildiğim...

• Beğen
Tepkiler: Afyon35

OğuzAytar

Aktif Üye
Tepki
19
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
@C.KocBi çok şeyi değiştircem zaten. TourneyTX ön arka 8 li uyumlu olması lazım 9 luyu kısa bi süre idare eder sanırım. Aynakol ve zincirin ömrü doldu zaten. Aynakol, göbek öneriniz var mıdır?

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

OğuzAytar

Aktif Üye
Tepki
19
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
@Yilmaz SanliFabrika çıkışı 7 li ruble ve vidalı göbek. En ucuz yapabileceğin en küçük dişliyi 12 veya 13T olanı almak. Vidalıda en küçük 12T olması lazım.

OğuzAytar

Aktif Üye
Tepki
19
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
@Kingomer23Dediği gibi ağırlıktanda olabilir. O tik sesi bensense geliyodu göbekten geliyo olabilir o ses. Pedaldan, aynakoldan gelebilir aynakol ayakçak varsa ona çarpıyoda olabilir.

OğuzAytar

Aktif Üye
Tepki
19
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
@Altay1896Kullanıma bağlı olarak zamanla aşınmış olabilir aktarıcı veya teli biraz daha gevşeterek yapılabilir.

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynakol olarak 40-30-22 tavsiye edebilirim model bütçenize kalmış ama xt ve xtr tavsiye etmem alabilirseniz slx ; göbek için çok pahalı olmayan rulmanlı göbekler mevcut piyasada bence düşünülebilir...Zincir sram veya shimano alın derim ruble olarakda tavsiyem 11-36 ama aktarıcınız muhtemel desteklemeyebilir...

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: OğuzAytar

OğuzAytar

Aktif Üye
Tepki
19
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
@C.Koc

Aynakol 48 34-36 22 düşibiyorum çünkü hem hız hem rampa çıkış için. Xt ve xtr fiyatı tuzlu ürünler. Göbek konusunda rulmanlı düşünüyorum. Zincir e önem vermek gerek nede olsa güç tamamen ona ait. Ruble 11 36 ideal maalesef aktarıcım 7-8 destekli olması lazım kısa bi süre idare etse yeter. Teşekkürler[emoji4].

• Beğen
Tepkiler: C.Koc

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@OğuzAytar bisikletiniz mtb olduğu için 40-30-22 dedim ama zevkler ve renkler tartışılmaz [emoji6]

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: OğuzAytar

OğuzAytar

Aktif Üye
Tepki
19
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
@C.KocHer gün okula git gel vs ortalama 25 30 km yol yapıyorum. Baya yokuş çıkıyotum ve şimdiki 28 34 42 olması lazım çok yoruyor 22 olursa fazla yormaz ve 48 olursa o rampanın inişide daha hızlı olur[emoji16].

• Beğen
Tepkiler: C.Koc