Salcano NG450 ve Sedona SCUDbike

alibo

Aktif Üye
Tepki
28
Forumda ayrı ayrı ele alındılar fakat,
bu iki giriş seviyesi bisikleti karşılaştırabilir miyiz?
Benim ve sanıyorum daha birçok başlangıç seviyesindeki arkadaşım için faydalı olacaktır.

(diyelim ki boyum 1.70, çok uzun turlara da çıkmayacağım hani :) )

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/images/scud%20sedona.JPG
Kadro:Sedona Scud
Maşa:Suntour XCM
Furş Takımı:NECO 142
Vites Kolları:Shimano TX-50
Arka Vites:Shimano TX-30
Ön Vites:Shimano C-50
Aynakol:Taiwan aliminyum
Ruble:Shimano TY-22 7"li
Zincir:KMC Z-51
Arka hazne:X-1 mandallı
Ön hazne: X-1 mandallı
Jantlar:aliminyum çift kat
Jant teli:2x255 taiwan
Gidon:Amoeba HB-M310
Gidon boğazı:Amoeba SM-ST 01
Sele borusu: Tranz-x 27,2
Sele: 1445
Sele Kelepçesi: TW 31,8
Dış Lastik:CST 26
İç lastik:CST 26"
Pedal:SP-500
Elcik:power
Park Ayağı:Aliminyum ortadan
Renk:Siyah-Füme-Kırmızı
Kadro Ölçüsü:16"-18"-19"
350 YTL

http://www.salcano.com.tr/bisiklet_main/dag/dag_images/ng_450.jpg
Shimano Altus 24 Vıtes
7005 16" Alüminyum Kadro
Zoom Alüminyum Amortisörlü Maşa
Ahead Alüminyum Boğaz
Alüminyum V Fren
310 YTL
(daha ayrıntılı bilgi bulamadım :( )

Siz hangisini tavsiye ederdiniz?

Scudo

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
İkisi arasında kesinlikle Sedona'yı tercih ederdim. Suntour XCM amortisör seçime büyük etken.

• Beğen
Tepkiler: alibo

alibo

Aktif Üye
Tepki
28
Teşekkürler wagnar. Bu arada xcm kilitli değil :( Bir de NG450-shimano altus ve SCUD-tourney?

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
@alibo

XCM masalar kilitli. Altus mu :) Onu gözden kaçırmışım. Ama yinede maşa daha ağır basıyor. Vites sisteminizi değiştirmek isterseniz size daha ucuza gelecektir.

alibo

Aktif Üye
Tepki
28
Bisikleti sorduğum bayi maşanın kilitli olmadığını belirtmişti :( şimdi biraz kafam karıştı :7:
Sanırım giriş seviyesi bisikletler olduğu için ya da belki ayrı ayrı çok konu edildiği için wagnar arkadaşım dışında pek ilgi olmadı karşılaştırmaya.. gerçi sedona scud konusunda ayrı olarak da pek bir yorum yok ya :(
Neyse, biraz güncel kalsın bakalım konu ;)

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
baa kalırsa salcano yu al ama alırklen masayı deıstr yanı 0 fıyatına wer ustune de sountour gıbı mı masa alırsın olur bıter:D

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
@alibo

(link)
hiçbir maddi manevi çıkarım yok sadece yardım etmek isitiyorum...
şuna bir bak her iki modelden de daha iyi çok daha ucuz

• Beğen

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
dostum ben sedonayı tercih ederdim çünkü büyük ihtimalle daha hafiftir.ve ilerde bisikletini geliştirmek istersen mesela disk fren istersen salcanoda böyle bir seçeneğin yok ve salcanoda farklı boyda bisiklet olduğunu sanmıyorum. amcak salcanoda kötü bir marka değildir kesinlikle. sedona bisiklet sektöründe ondan çok daha yeni olmasına rağmen daha profesyonel çözümler sunuyor. ve kişisel fikir olarak sedona bence daha güzel duruyor
saygılar

• Beğen

alibo

Aktif Üye
Tepki
28
Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Biraz daha araştırma sonucu maşayı değiştirmek sureti ile NG450'ye kayıyor ibre. Sedona'nın daha üst düzey bisikletleri ile karşılaştırsam hiç şansı yoktu NG450'nin, fakat maşa dışında Scud'dan daha üstün bir bisiklet olduğunu düşünüyorum şu anda.
Scud'un 15 kg civarında olduğu ve disk frene uyumlu olmadığı (geliştirme kısıtları...) bilgisi de bu fikrin oluşmasında etkili oldu.
Bu bilgilerde bir yanlışlık olduğunu düşünenler varsa, bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.
Bir de Zoom'un tavsiye edilmediğinin farkındayım, fakat alüminyum olan bu modeli hakkında farklı bir bilgi olabilir mi?
Ayrıca Salcano'yu alırken maşayı değiştirme şansımız olur mu sizce (üstüne para vererek vs.)? tecrübesi olanlar paylaşırlarsa memnun olurum.
Bu arada boyum 1.70 olduğu için 16"lik NG450'nin bana uygunluğu konusunda bir endişem olmamalı sanıyorum.
Sevgi ve selamlar :)

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Fazla düşünmenize gerek yok. Vitesinin Altus ya da Tourney olması pek büyük bir etken değil, zira ikisi de hobi amaçlı bisikletler için üretilmiş, aralarında hissedilir fark olmayan komponentler. Bence SEDONA SCUDBike'ı seçmelisiniz.