Salcano Ng 650 Düzülmüş. Hakındaki düşünceleriniz

Bisikletim Nasıl Sizce "?

• Toplam katılım
    20

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@ihsangencer
Biliyorum:), sakli degil sadece shimano eski bilyalara benzeterek yeni rulmalilari böyle icat etmis.(bu bilyalar shimano tarafindan patentli):D:D:D:D:D:D:D

@(link) bize su 7li kolla 9lu sistemin calima yöntemini anlata bilirmisiniz? bizde biraz bilgi sahibi olalim bu konuda.

Scudo

sergen27

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
Sergen Bağcı
Bisiklet
Focus
Kardeş senin bisiklet surmuslugun kadar benim bisiklet duzmuslugum var Gaziantep e gelip bakabilirsin ümit mor bisiklet fabrikasınaaa! Paramız olmadığı için yedili kullanıyorum keyiften degil alın teri herdey gordugun ordaki !

Güzel kardeşim basa ve sona atıyor. Ara viteslerde bazılarına geçmiyor. Sondan zaten ben geriye donmuyorum! Bir sıkıntı olmuyor bu şekilde uc defa 230,kilo metre yaptım. Oda dik bir rampada. Açıp bakabilirsin Gaziantep maras arası. Nasıl bir yer nasıl bir rampa

ihsangencer

Forum Demirbaşı
Tepki
729
Bisiklet
Carraro
@sergen27

madem bu kadar tecrübelisin kim kandırdı seni deore göbek konusunda, yoksa ilk defa mı görüyorsun deore göbek?
9 rublenin sadece 4'ünü kullanabiliyorsun, oda zincir sesiyle birlikte. kimsenin alnının terine bişey dediği yok, hakkın istediğini yap, ama yalan yanlış bilgiyle burda ahkam kesme bence

• Beğen
Tepkiler: can onur

sergen27

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
Sergen Bağcı
Bisiklet
Focus
Kardeş rulmanlı gobegin sesi bile değişik bak. Kullananlar bilir... Hiç bi şekilde zincisesi yok sen rahat ol. 9 lu sitemin zaten amacım sonunu kullanmak hele bana soyle kaçkere 3-4- u kullandın bana sorarsan ben dha kullanmadım.

Bicyle

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Salcano
Oncelikle bisikletiniz begendim bende ng 650 kulaniyorum yavas yavas parca degistormeye basladim 2014 yilinda 2013 unu aldim. Cunku kadrosu hosuma gitmedi kadroyu degistirirseniz daha Diri dura bilir tabi Bu benim gorusum

sergen27

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
Sergen Bağcı
Bisiklet
Focus
kodronun rengi benim çok hoşuma gitti ve burda gaizantepte inanki bu renk yok :D sadece yesini gordun. Tek olmak iyidir :)

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ihsangencer

Bisiklet düzmek ve düzülmüş bisiklet nedir?

• Beğen
Tepkiler: ihsangencer

ihsangencer

Forum Demirbaşı
Tepki
729
Bisiklet
Carraro
@can onur
bana niye soruyosun onur bey? biz burda bisikletleri topluyoruz, biniyoruz ulaşımımızı sağlıyoruz, bisikleti sadece bunun için kullanıyoruz

sergen27

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
Sergen Bağcı
Bisiklet
Focus
Dusuk bir bisikleti işte geliştiriyoruz yavaş yavaş duzuyoruz işte can onur malesef direk 2000 tl lik bisiklet alamıyoruz . Yavaş yavaş topluyoruz.

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ihsangencer
Ben de o amaçla kullanıyordum bugüne kadar da... "Düzülmüş bisiklet" deyimini acaba bir tek ben mi bilmiyorum diye merak edip size de sorayım demiştim.

• Beğen
Tepkiler: ihsangencer

sergen27

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
Sergen Bağcı
Bisiklet
Focus
Qntepte falan biz bu şekilde diyoruz düzülü bisiklet düzülü araba motor flaan yani şu anlamada orjinalının dışına çıkıyor. Parçalar değişiyor. Bu sekilde

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Tepki
282
İsim
Hasan Büyükkeleş
Bi ara bisikletimi 9lu sistem yapayım diye başlık açmıştım. Sonra öğrendim ki ruble,zincir,aynakol,aktarıcı,vites kolu değişmesi gerekiyormuş. Bende yarım bi şekilde geliştirmek zararlı olur diyerek vazgeçtim..

sergen27

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
Sergen Bağcı
Bisiklet
Focus
Yarım yarım geliştirmek bi sıkıntı olmuyor. Sadece dediğin gibi yarım oluyor ama kullanıyorsun. En kısa zamanda degişicem kolları zaten bi o var bide aynakolu şuan binmiyrum motor kullanıyorum zaten.

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@sergen27
Bak genc kardesim, benim oglum senden tam 2 yas büyük bu durumda ben senin kardesin olamam, önce bunu bilmeni istedim (Biraz daha saygili olmayi ögren büyüklerine karsi).
Sonra sana burada bisiklet hakkinda sorular sorarim cevabini googlede bile bulamasin, konusduklarini biraz dikkat et burasi facebook degil, önüne gelene kafa tutamasin. Su konu facede olsaydi senin gibi kücük büyük tanimayan gencler küfüre baslardi. Mesela @can onur senin sinif arkadasin degil.

Simdi gelelim benim soru sormuslugum kadar senin bisiklet toplamana, eger okadar tercübe edindiysen, simdide sana tavsiyem birazda okula git ve yazi yazmasini, noktali virgüllü cümle kurmasini, harf hatalarini ve saygiyi ögren.

Alinterine gelince, kimse sana burada calarak cirparak bisiklet topluyorsun demedi, illaki alinteri ile topluyorsun, sadece bilgisizce yanlis bilgiler veriyorsun, bunu demek istiyoruz sana.
Ha suda var, bizlerde alinteri ile para kazanip bisiklet aliyoruz/topluyoruz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Murat Cömez

Murat abi bin kez dedik sana deore biraz daha üst sistem öğren diye bak öğrenememişsin!! :D deore Gaziantep'e özel rulmanlı üretiliyor abi bunu da bilmiyorsun...

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Onur YCL
Onur daha deorenin ne oldugunu bilmiyorum, üst sistem oldugunu nerden bileyim, cahillik iste ne yapalim. Bundan sonra söz, bende bisiklet hakkinda kendimi gelistirmeyi düsünüyorum.
Bak cocuk 18 yasinda ve benim soru sormuslugum kadar bisiklet tolamisligi var.(burada hak veriyorum kendisine, cünkü ben bisiklet hakkinda belki 2-3 defa soru sormusturum):D:D

• Beğen
Tepkiler: Bicyle

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
"Kardeş senin bisiklet sürdüğün kadar benim bisiklet düzmüşlüğüm var." Bunu diyen konu sahibi 18 yaşında, sözün muhatabı Murat Çömez 41 42 yaşında... Forumun trolleri ve ateistler bunu açıklayın :D Mantıklı bir açıklama varsa bir daha foruma girmeyeceğim. Kaba bir hesapla Murat abinin yaşını 41 alalım. 23 yaşında bisiklet sürmeye başlamış olsa 18 senedir bisiklet sürüyor demektir. ( 18 senede deoreyi çözecek kadar öğrenememiş orası ayrı :) ) Bu hesapla arkadaş kundakta toplamaya başlamış bisikleti ne dersiniz ?

Şaka bir yana forumda ciddi biçimde üslup sorunu mevcut. Umarım bu tip davranışlar son bulur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Murat Cömez
Murat Abi Konu Arka Göbekten Açılmışken Bir Soru Sorayım.Yaklaşık İki Bin Kilometre Oldu Arka Göbekten Dandik Olduğu İçin Ses Yapmaya Basladi(videoyu aşağıya ekliyorum)
Degistiricem Ne Almami Onerirsin.

(link)

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Onur YCL
"surmuslugun" ben bunu sormuslugun diye anladim ve sen yazinca sürmüslügün olabilecegini gördüm.:)

@Giray Akdoğan
Giray, bütcen nekdar? Iyi ve ucuz olsun dersen Shimano SLX den baslar üst seviye pahali olan 300-400€`ya kadar cikar.