Salcano NG 303 SD (White Tiger)

Tepki
3
Bende bundan 15 gün öncesine kadar salcano ng300sd aldım..
Prestijli bisiklet ama pekte hoşuma gittiği söylenemez.!
13.8 Kg | Çok ağır, amorsitör [ Yağlı + Yaylı ].. Hd Disk Fren olmasına rağmen genel bir sürtme oluyor.. Hd disk fren seti fiyatına + hd disk frenli bisiklet işte..
Salcano 2009 ' da Kabuğu Kırdı ama Tam anlamıyla Değil..

• Beğen
Tepkiler: asortik
Scudo

sancem

Üye
Tepki
2
ben sizin bu güzel anlatışınıza hayran kaldım ve bu 303 sd yi almaya karar verdim ama beyazını bulamıyorum gerçekten bakınca çok güzel görünüyor anlattığınıza göre kullanılan parçalarda çok güzel size hayırlı kullanımlar iyi pedallar dilerim

• Beğen

Nyo Ykpogl

Aktif Üye
Tepki
72
Hayırlı olsun kardeşim kazasız belasız... Bende NG222 alacam ayrıca Ng255 SRD var bende salkano gerçekten kalite üretiyor tavsi ederim...

En çok ilgimi ışıklı sibop kapakları çekti bunları nereden temin edebiliriz ???

• Beğen

asortik

Aktif Üye
Tepki
149
@alcali

Kesinlikle doğru bir seçim olduğunu söyleyebilirim. Ben fiyat/performans oranına göre seçim yaptığımdan 303 SD modelinden yana tercihimi yaptım.

@erzanaskin

Aylar sonra ilk teşekkürüm size olsun, teşekkür ederim. :)

@apron83

Gerçekten öyle diyebilirim, düşünün sayfaya son yazdığım tarih 13.05.2009’du, o günden bu yana tık demedi. Sadece disk frenin sürtünmesi olayı var. Ondada sürtmeyeni yok sanırım.

@Rononni

Biraz gecikmeli bir cevap olacak, ama en azından sonraki arkadaşlara faydalı olabilir diye cevaplayayım.

Açıkçası ister 700, isterse 303 olsun ikisinin de size sundukları farklı gözükse de, alacağınız zevk aynıdır.

303’te disk fren öğrenene kadar problem yaşatabiliyor, ama deyim yerindeyse dokunmatik olması velinimet, gidonu sıkı kavrayıp, elciği şiddetle çekmem gerekmiyor, sadece dokunuyorum ve frenliyor.

700’de ise ikinci bir amortisör söz konusu, açıkçası düz yolda kullanıyorsanız, inanın ön amortisörler bile yorucu olabiliyor, ben asfaltta kullanırken mutlaka amortisörü kilitliyorum, sarf ettiğim güç ciddi oranda azalıyor. Amortisörle konforlu oluyor, ama daha fazla güç, daha fazla pedal çevirme gerektiriyor, hele ki 700’de ikinci bir amortisör olduğunu düşünürsek dağ/bayır kullanmıyorsanız işkence olabilir.

Tercih size kalmış…

@Hempel

Aldınız mı bilmiyorum, ama aldıysanız da hayırlı olsun.

@Rononni

SRAM’ı bilmiyorum Shimano’dan oldukça memnun olduğumu söyleyebilirim, şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım. Seleyi şimdiye kadar ayarlamışsınızdır diye düşünüyorum. :)

@Muhammed PINAR

Bana da montajı yaptırdığım yerde, usta hediye etmişti. Bisiklet malzemeleri satan her yerde bulunuyor. Şu anda çıkarttım açıkçası, hevesimi aldım. :D

Teşekkür ederim.

@oğuz tüm

Henüz kaza yaşamadım, umarım yaşamamda… :)

Teşekkürler.

@sefa yazıcı

Açıkçası aylar önce son yazımı yazdığım ve bugün kadar tepesinden inmediğim düşünülürse, hele ki sorun yaşamadığımı belirteyim, oldukça memnunum.

Bu olay biraz isteklerden kaynaklı sanırım, nasıl desem gönlümüzde yatan spor bir otomobildir, ama normal bir otomobil alıp, çeşitli modifikasyonlarla spor yapmaya çalışırız, o an için elimizden gelen budur. Buna benziyor olay… :)

Esmese de, gürlüyor diyebiliriz. Ama benim için esiyor… :)

@Crank Arm

Teşekkürler.

@sancem

Benim aldığım dönemde de sınırlı sayıdaydı, herkes siyaha yoğunlaşmıştı. Benimkisi biraz düşeş oldu. :)

Sizde almış olmalısınız, size de hayırlı pedallar diliyorum. :)

@Nyo Ykpogl

Teşekkür ederim.

Bu ışıklı zamazingoyu bisiklet parçaları satan yerlerden temin edebilirsiniz. Söyleyin, siboba takılan ışıklardan istiyorum diye, elinize tutuştururlar. :)

@muratuste

Teşekkür ederim, güle güle pedallıyorum aylardır, ağlatmasın bizleri… :)

@m.varolfb

Teşekkür ederim.

@özcan topal

Sele artık yukarıda, boyuma göre ayarladım. :)

Teşekkür ederim.

@JoNeST

Aylardır hayrını gördün, umarım uzun sürelerde görürüm, teşekkürler. :)

@earth1

Teşekkür ederim.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar son yazımdan bu yana, neredeyse 3 aydan fazla bir süre geçmiş diyebilirim. Bu süre içerisinde disk frenin sürtmesi dışında problem yaşamadım, halen zevkle kullanıyorum, henüz tekeri bile patlamadı. :D

Sorularınız olursa cevaplamaktan onur duyarım.

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
ben SRD kullanıyorum ama keşke SD alsaydım diye su anda kendime bin bir bela okuyorum:)

sram vites grubunu hiç sevmedim sürekli bi sorun var.

şimdide vitese bağlanan tel sorun sürekli yerinden çıkıyor.

shimanonun gözünü seviyim:):):)

asortik

Aktif Üye
Tepki
149
@GOOGLE

Teşekkür ederim, kesinlikle dikkat çekici olduğu doğru… Karşıma park edip, bir banka oturduğumda inceleyen çok oluyor. Ferrari olsa bu kadar dikkat çekmezdi. :D

@gvenc_mtb

SD bulamadığım zamanlar bana da SRD almam konusunda ısrar etmişlerdi. Dik kafalı olmam çoğu zaman işe yarıyor sanırım, iyi ki diretmişim SD konusunda…

Hiç sorun yok diyemem, kronik disk fren sürtmesini yaşıyorum. Ustaya götürdüm daha da mahvetti. Yapacağım diye, o vidalara asılınca içim cız etti, bir daha da oraya götürmem. İstanbul’da olsam forumda bulunan bazı kişiler var onlara götürürdüm kesinlikle…

Bugün kendim elle halletmeyi deneyeceğim, sesten ziyade her sürtünmede kendi kendini frenlemişte oluyor, buda ekstra güç sarf edilmesi demek…

Umarım senin sorunlarında düzelirde keyifle bisikletine binersin. Ben henüz kilo verme aşamasında olduğumdan bisikletin canını okuyamadım, ama belirlediğim sınırın altına indiğim andan itibaren, dağ, yağmur, çamur görecek… :)

Eğer arazi performansı hoşuma giderse seneye de aynı bisiklete devam, yetmezse sınıf atlayacağız mecburen, şimdiye kadar klasik yol işkencelerime katlandı.

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
ben bisiklet le 6 kilo verdim 1-1,5 ayda
hoş bayramdan sonra 1 kilo aldım:D malum herkes bişeyler ikram ediyor ayıp olmasın diyye en azından bir tadına faln bakıyorus:D:D

benim sorunlarım bisikleti çamur bi arazide kullanmam sonunda oluşmaya basladı:):)
sene ye evt bende bi üst sınıfa atmayı düşünüyorum yada kadro ve maşa değiştirmeyi düşünüyorum..:))

disk fren konusunda size önerim biskletçilere götürmeyin götürecekseniz kaçkar bisiklet veya delta yeşil bisiklet gibi büyük firmalara götürün..

ben baya bi uğraş sonunda hallettim o sorunu yani yine sürtüyor ancak ses yapmıyor en azından o yüzden rahatım:):):)

asortik

Aktif Üye
Tepki
149
Bende sırf dağlarda bisiklete binebilmek adına kilo veriyorum. :)

Normalde yürümeye üşenen birisiyim, ama bisikletle olunca uzun mesafelerde gidebildiğimden sıkılmıyorum, bu sayede sporumu da yapıyorum. Hem otomobil, motosiklet gibide değil, yok nereye park edeceğim, yok şuraya girebilecek miyim, yok buradan geçebilir miyim derdi yok, bisiklete yasak yok. Özgürce istediğim yere gidiyorum, oturuyorum, fotoğrafımı çekiyorum, vs…

Şimdi çamur ve arazi diyince bende tırstım, bisikleti alırken bu tür gezilere dayanıklı diye aldım, şehir içinde zorluyorum, ama elbette ki arazi sürüşüne benzemez.

İstanbul’da olsam direkt olarak götüreceğim kişileri biliyorum, ama önemli olan Kocaeli’nde düzgün bir yer bulabilmem. Ustalarda çene bolca, ama iş icraata gelince her şey yamuk yumuk… Hele beni dinlemeyip, küçük çocuk muamelesi yapınca pes ediyorum. Bisiklete biniyoruz diye kale alanda yok iyi mi? Karşındaki 3 üniversitemi bitirmiş, doktoramı yapmış, tınnnn! Bisiklete mi biniyor, çocuktur çocuk… :D

Bugün yapacaktım disk freni de, işlerden elim değmedi. Yapacağım derken iyice bozmakta var. :)

Eğer yapmayı becerebilirsem, ya da birisinin desteğiyle yapabilirsem forumda aşama aşama fotoğraflı ve videolu nasıl yapıldığını anlatacağım, biz çektik başkaları çekmesin.

Fatih AKAN

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Salcano
Ayrıntılı anlatımınız için teşekkürler. Bende bisiklet alacaktım ve bu model üzerinde araştırmalar yapıyordum sizin yorumunuzu okuduktan sonra araştırmalarıma bir son verdim. Kesinlikle bu bisikletten alacağım.

Ahmet Fatih Gülcan

Aktif Üye
Tepki
38
bisikletinize hafif bir ayaklık temin etmenizi öneririm aksi halde oraya buraya yaslamadan oluşacak çizikler sizi üzebilir

ridean-

Üye
Tepki
1
hayırlı olsun aynısından bende aldım 17'' harika bi bisiklet o taraflara gelmeyi düsünüyorum bulusup gezmek istersen tanısıalım

Alper Taşcı

Aktif Üye
Tepki
68
aynısının sv si :D siyah kırmızıı var bndede :D kilidine kadar aynı :D o turuncu tıpayı bn kendime özel sanıodum :D herkesde varmış zuhaha