Salcano mu Kron mu?

hasancanerdogan

Aktif Üye
Tepki
27
İsim
Rize
Bisiklet
b'Twin
Arkadas yeni basliyorum iyi bisey almak istiyorum 500 lira butcem var 27.5 " ng550 hd ve kron xc 250 v fren buldum ikisi arasinda hangisini almaliyim .
Farkli bisiklet onerilerinede acigim onerebilirsiniz simdiden tesekkur ederimm.

Scudo

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
xc250 bilmem ama hidrolik disk xc500 vardı bende.Gayet de memnundum.Görüntü olarak Kron kesinlikle daha iyi ve Türk markası olmasına karşın o kadar da yaygın değil.Salcano sokak başı görülüyor diye düşünüyorum.Sırf bu yüzden de olsa Kron'a yönelirdim.Xc250 iyidir bana göre

Yowamushi

Üye
Tepki
26
İsim
Ergün
Bisiklet
Carraro
Kron hakkında pek bilgim yok ama ng550 kullanan bir arkadaşım ile ege turu yapmıştık. 1 kere teker patlaması dışında farklı bir sorun çıkarmadı. Şehir içinde de bir çok kez beraber sürmüşüğümüz var ve hiç şikayet ettiğini duymadım açıkcası. Ama tavsiyem bütçeni biraz daha zorlaman 850 900 arasında salcano astro hd almanı öneririm daha önce kullandım ve çok memnundum.

• Beğen
Tepkiler: Yigit Kabadayi

emrehan.

Aktif Üye
Tepki
129
İsim
Emrehan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tecrübemi paylaşayım: İlk bisiklet almaya karar verdiğimde, kuzenime danışmıştım Salcano konusunda. O da göbekleri çok çabuk dağılıyor demişti. Ben de sedona aldım. Benimle birlikte bir arkadaşım da salcano ng650 almıştı Hidrolik diskli model ve 3 ay sonra orta göbeği değiştirmek zorunda kaldı.
Salcano düşük modellerde biraz adi malzeme kullanıyor gibi. Sedona modellerini önerebilirim.
Kron konusunda bir bilgim yok.

hasancanerdogan

Aktif Üye
Tepki
27
İsim
Rize
Bisiklet
b'Twin
@UptownRyder
V fren yeterli olucakmi dusuncesindeyim bu yuzden salcanoyada baktim aslinda

@Yowamushi
Okadar cikabilicegimi sanmiyorum ama yinede bakarim tesekkurler

@emrehan.
Bende sedona almak cok isterim ama uygun bir bisiklet bulamadim kendime modelde yazarsaniz sevinirim

emrehan.

Aktif Üye
Tepki
129
İsim
Emrehan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@kamyoncu 2.El bir Sedona 700 mekanik diskli modeli alabilirsin. 500 TL bütçene kadar sahibinden.com'da Kron XC150'nin disk frenli modelleri de 2.el satılıyor. uygun bulabilirsin.

hasancanerdogan

Aktif Üye
Tepki
27
İsim
Rize
Bisiklet
b'Twin
@emrehan.
Acikcasi bu sitedekiler beni korkuttu md hakkinda ayar tutmaz falan dediler

emrehan.

Aktif Üye
Tepki
129
İsim
Emrehan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@kamyoncu

El becerin varsa ve gerekli alyan anahtarın sıkıntı olmaz. kendin halledebilirsin. ayar tutmama olabilir fakat sürekli öyle olacak diye bir durum söz konusu değil. bisikletçiye gitmene gerek yok sürekli yani. forumda bu konuyla alakalı yazılar mevcut. yardımı dokunacaktır.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mekanik hiçbir şekilde önerilmiyor sebebini bilmiyorum açıkçası.Bence V-Fren her koşulda yeterli olacaktır.Ben V bulsaydım V alacaktım zaten.HD yüzünden kaç kazam oldu :D basıyorsun arabadan sert duruyor yemin ederim :D bu arada muhtemelen geçiş bisikletiniz olacak yani model yükseltmek isteyeceksiniz kısa bir süre sonra o yüzden sıfır almayın bence.Sizin kararınız tabii :)

hasancanerdogan

Aktif Üye
Tepki
27
İsim
Rize
Bisiklet
b'Twin
@UptownRyder
2. El bakiyorum zaten hidrolik fren bakimi falan zormu acaba ?

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben balataya yağ kaçırdım yanlışlıkla, balata değişti yine kurtaramadım.Sonra disk değişecek şu değişecek bu değişecek diye diye 100 lirayı buldu masrafı.Bunun dışında ben bakım falan yapmadım 9 ay içinde hiç çünkü ben anlamıyordum.Balatada yağ olması bildiğiniz ölüm.Kamyon sesinde daha beter ve yağmur da hiç bahsetmiyorum bile.Anırıyor kaba tabirle.Fren tutuşu zaten sıfır yağ girdiyse.İstediğiniz kadar kökleyin durmaz hiçbir şekilde.Şimdiki bisikletim ne olursa olsun V-fren olacak benim.Karar sizin.Bakım zor mu bilemiyorum sadece ne olursa olsun disklere yağ sıçramasın.Hiçbir şekilde.

hasancanerdogan

Aktif Üye
Tepki
27
İsim
Rize
Bisiklet
b'Twin
@UptownRyder
Bugun fuardaydim ve teknik bilgili kisilerle konustum bayaa gezdik v frende karar kildim herkes en basit sistem en kullanislisi o dedi insallah dogru karara ulasmisizdir

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
kron xc150 kullanıyorum memnunum ancak daha iyisi için biriktiriyorum paramı. büyük ihimalle satışa çıkaracağım 1-2 aya :/

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Baktığın fiyata 2. el bazen iyi markalı iyi komponentli bisikletler denk gelebiliyor onlara bakabilirsin. Bulamazsan arasında kaldığın markalardan avantajı daha fazla olanı seçersin. V fren tabii ki yeter. Kullanacağın yol durumuna göre mtb, şehir bisikleti vs değişir tabi.