salcano mountaineerı nasıl bilirsiniz?

Kayıt
22 Şubat 2005
Mesaj
87
Tepki
73
Yaş
39
Şehir
Istanbul / Avrupa
İsim
Saygın Yılmaz
Bisiklet
Merida
Evet beyler bundan almaya karar verdim, biraz araştırdım sanırım en uygunu bu.. Siz ne düşünüyorsunuz bu bisiklet hakkında? İyi midir?
 
Scudo

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Kayıt
10 Eylül 2004
Mesaj
1.387
Tepki
2.152
Şehir
İstanbul

Selam..
Salcano Mountaineer en hesaplı alüminyum kadrolu bisiklet.. Bütçe buna yetiyorsa düşünebilirsiniz... Ama zaman içinde iyileştirme (upgrade) yapmak iyi olacaktır..
Fiyat ödeme nakit olursa tek ödemede 250 YTL ye iniyor..(269 YTL Kartla)Taksitli 296 YTL

Ama 318 YTL'ye (kartla) Salcano NG 600 daha iyi bir bisiklet.. Ama bunun sonu yok tabi. Fiyat çıktıkça hep daha iyi oluyor zaten..
Selamlar..
Gürsel
 
Kayıt
22 Şubat 2005
Mesaj
87
Tepki
73
Yaş
39
Şehir
Istanbul / Avrupa
İsim
Saygın Yılmaz
Bisiklet
Merida
Selam. Bu bisikleti geçen hafta aldım ve dün montajını yaptım. Fakat bir sorun var. Arka tekerlek düz olarak dönmüyor. Mesela fren ayarları bir türlü tutmuyor: pabuçun teki lastik düz dönmediği için sürekli janta sürtüyor. Bir de vitesi değiştirip son dişliye alınca tekerlek herhalde yamuk döndüğü için en son viteste zincir plastik koruyucuya sürtüyor. Açıkçası soğudum bisikletten. En yakınımdaki yetkili servis de 20 kilometre uzakta oraya götürme şansım da yok. Ne yapmalıyım? Tekerleği yanlış monte ettim, vidaları düzgün sıkmadım desem değil çünkü arka tekerlek zaten fabrikada monte edilmiş ve vidalar çok sıkı.
 

Murat CER

Forum Bağımlısı
Kayıt
11 Ekim 2004
Mesaj
2.047
Tepki
1.134
ya arka jantın akort ayarı bozuk ya da (akort düzgün ise) arka göbek kadroya (arka maşa diyelim) doğru şekilde oturmamış.

arka tekerliği söküp doğru açıda olduğundan emin olduktan sonra tekrar takmayı dene. doğru montajdan emin olduğun halde yine aynı sorun varsa ve bu arada akort ayarı düzgün yapılmış ise tellerin örme açısı hatalı demektir. yani jant göbeğe göre açılı durumdadır.

zincirin üst dişliden araya düşmesi de vites ayarı ile izale edilebilecek, büyütülmemesi gerekn bir sorundur.
 
Kayıt
12 Haziran 2006
Mesaj
6
Tepki
0
Şehir
istanbul
arkadaşlar ben bu bisikleti çok daha uzun zamandır kullanıyorum. bisiklet üzerinde şu ana kadar sadece ayna değişikliğ yaptım. fakat gidon ve maşa değişikliğ de yapmak istiyorum. sizinde dediğniz gibi kadro kayda değer. nerede bu işi ucuza ve kaliteli aptıra bilirim.