Salcano Mountaineer Unisex

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@hayko-cepkin

Ben sırayla ekipmanları saydığımda dikkat ederseniz komple acera fiyatından bahsettim size; 3 (ön-arka-arka)göbeği,fren kolu,fren pabucu,vites kolu,kaset dişli,ön ve arka artırıcılar,kaboları,zinciri dahil yani. Hatta seçim yapabilirseniz hem vites kolu hem de fren kolu olan combo dediğimiz olanları var ya da ayrı ayrı olanları da var, ben bütün paketi 200milyon demiştim.Ki siz sadece vitesi söylediğimi sanmışsınız.

İlerde ben de parasal durumu denkleştirdiğimde komple alivio set almayı planlıyorum elimdeki daha 1 aylık, iyice eskitiyim paramparça ediyim alırım, kadro tam benim ölçülerime göre.

@hayko-cepkin

bianchi ve castello vardı benim çocukluğumda zamanında, o zaman da ithal geliyodu, powerforks marka mı neydi çatallarının markası.Oldukça kaliteliydi ve zamanın ilk vitesli bisikletleri onlardı neredeyse POLO modellerinden sonra.En son peugeot bombayı patlattı ve sildi süpürdü hepsini.
Her neyse benim bahsettiğim yıllar 92-97 yılları arasıydı yanılmıyorsam.O zamanlardan kalma elimde Castello Antitracer var hala, yazlıkta sürüyorum onu da, taş gibi kadro, freni de vites mandalları bile aynı, hatta vitesindeki SIS yazılı jelatini bile duruyo, ilk Selesi bile duruyo. O zaman ülkemize her şeyin 1. kalitesi geliyodu, ondan pahalıydı direk yurtdışından gelen. sonra korsan, sahte imitasyonlar çıkınca uygun fiyata 2. 3. kaliteler çıktı, dandik, çabuk bozulan, artık eskisi demire yer verilmeyen dayanıksız mallar ulaşıyo elimize, ki cep telefonlarımız da böyle malesef, hatta geçin onu bunu bırakın dışardan geleni artık kendi ürettiğimizin bile- her ne kadar teknolojik olmasa da(çay,tütün,makarna...)- 1. kalitesini tüketemiyoruz ki 1. kaliteyi alalım.Herkes yıllardır zam gelmiyo zanneder ama aksine öyle değil, sadece fiyat aynı ama kalite git gide düşürülüyor göz boyamak için.Yediğimiz sebze-meyve bile aşırı hormonlu olduğundan dışarı satılmadığından geri dönüp pazarlara düşüyor çok ucuz fiyata.

Hal böyleyken üstüne uzakdoğu hazır üretime sipariş usulü çıktı, ortaya koyulan sermayeye göre çok çok düşük maliyete yüksek kar getiren bir sistem, tabi yaygınlaşıcak bu strateji iyice, şimdi kazananlar ilerde bu kadar kazanamıycak ilerde oluşacak rekabetten.

Herkes salcanoyu, bianchiyi falan yeterince yerin dibine vuruyor, o zaman bu firmalar da kızmaz mı? Ben satıcıların hiçbirine taraf değilim, kendi tarafımdayım tabiki her zaman, 1.5 aydır çok kıyaslama yaptım hayko-cepkin kardeşim.(isminizi bilmiyorum kusuruma bakmayın).

ben de beko mağazasına girdim baktım önünde bianchi bisikletler vardı, adam elime katalog verdi dediğiniz gibi en berbat bisiklet 450liraydı, oha dedim resmen görünce, ben bianchi'yi katmıyorum bile, hayatımda binmedim, hiç değinmiyorum o bisiklete. Hoşuma da gitmedi biçimleri ortasından yaylı diye hep.Bisikletin biçimine,rengine de bakarım alırken, çünkü binerken bana zevk vermeli. Bakın geotech fun veya dakar da düşündüm, ama dakar yetmeyeceğinden gücüm fun'a niyetlendim ama ne yalan söyliyim çekmedi beni, hatta yakınına gittim baktım denedim kendimi üstünde boyumu falan, bana o yerden yere çarpılan bisikletlerden farklı gelmedi. 250€ o bisiklet. Serbest kurdan işliyo fiyat bir de.

Tüm tamirciler söylüyo şimdiki bianchiler eskiden ithal edilen bianchilerden farklı, yerli üretime geçti, yani her şeyi değişti bi ismi değişmedi gibi bir şey oldu şeklinde anlattılar.Ama aralarında bazı bisikletleri de güzel geliyo mesela WAP ve Shape modeli hoşuma gidiyor, fiyatını bilmem ama wapı yakından görünce alınacak bisiklet olduğunu gördüm yani.

Gelelim sizin bisikletinize, onları da 5m yakından görebildim en az, ne fiyat sormaya gelen surat ifadesi gördük ne de yakından görüp de incelemeye fırsat veren bakışlara ve samimiyetlere rastlayabildik.Zaten forumla reklamla günde en az 100tane satabilen bir yer olunca tabiki ben almasam kesinlikle birisi alıcak ya da yanaşıcak almaya.ben de yanaşmadım almaya da fiyat sormaya da.

Hal böyleyken önceki söylediklerimle beraber üstüne de Scott'a kafa tutacak kadar çok da muhteşem bisikletmiş gibi de bisikleti almış olup da moralini bozmak için sıra bekleyen sizin gibi bir sürü insan da market bisikleti, teneke yığını... gibilerden basit aşağılamaya dönük yazılarını da neredeyse bir yere şablon halinde kaydedip hazır olda bi köşede tutmuş zannedersin.Türk malı da diyemezsiniz ayrıca buna, bunu da hatırlatırım.Zaten o sayfada da tartıştık bunu yeterince.

İş yapabilir, iş yeri yürütebilir, geliştirebilir düzeyde tecrübeye dayalı ticaret bilgisine sahibim en azından, kalite ve strateji konusunda da özellikle eğitim almasam da güçlü iletişime dayalı kullanabildiğim bilgilere sahibim.Kimisi bölümünü okur eğitimi alır da kullanamaz o bilgiyi, bir işe girip de alanındaki işi yapamaz çoğu mezunlar gibi.

Dışardan bakınca begendiğim stilde tasarlanmış bir bisiklet sedonadaki tüm modeller.Fakat eleştirilecek tarafı olmayan bisiklet olmadığını da size bahsetmek istemiştim. Bianchinin gerçekten hiçbir şeyini bilmem ama bende salcano var, ve kötü marka olduğunu düşünmüyorum. Ülkemiz sınırları içinde üretip de yurtdışına satabilen günlük 600 üretim kapasitesine sahip,İngiltereye Çine Tayvana* satan marka neticede. Türk malı bu olur olsa olsa. Yapıldığı /üretildiği yerdir üretildiği o yer neresiyse..

Tabi hoş güzel 100lerce gramın hesabıyla hafifletmenin derdine düşenler de var, azmini takdir ve tebrik etmek lazım ama en azından bisikletini bizim gibi yeni almış,memnuniyetle kullanan, daha yeni oluşundan dolayı hala hevesiyle binmese bile sırf yanına gidip inceleyen bizlerin de hevesini kırmasın bari.

Ben günde 1 paketten aşağı sayıda sigara içmeyen biriydim, 6ay oldu bırakalı çok şükür ciğerlerim açıldı ama yetmedi vücut fazlasını istiyor, eskisi gibi ortamım olmadı burda top oynardım burda ne güzel ama kendi ortamımı yaratıyım dedim, haftada en az 2 gün binip sahil kenarlarında, evime yakın yeşillik alanlarda sürmek üzere, amacıma tam hizmet edicek düzeyde bir bisiklet olduğunu düşündüğüm markalara modellere, yani en ekonomiklere baktım, yetmedim ekipmanlara baktım.Kıyasladım, en son da bütçemi koydum ortaya ve hepsine uyan ve dengeyi bozmayan ng 650mi aldım, boy boy fotograflarını koydum aldığım ilk gün.Kolisi 16kiloydu pttden gelirken.Koli de kocaman karton yani.

Scudo

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
peki sessiz dj kardeşim saolasın fikirlerin için :)
bu arada fikrimi sormuşsun saolasın bugün km saatimdeki hesaplara göre 19.5km yol aldım, uzun süre bayadır yorulmamıştım bu kadar, moda,fenerbahçe,kalamış ve caddebostan sahillerini dolaştım bugün arkadaşımla, arkadaşımda en az 20yıllık hatta jantları pas tutmuş eski markasız bir bisiklet vardı, valla ne yollardan geçtik modaya girip çıkarken çok şükür ikimizin de keyfi yerindeydi, ve benim hala yerinde.

Sen de denizkenarında bir memlekettesin, alışık olduğundan anlarsın demek istediğimi, gerçekten müthiş bir keyifmiş sahil kenarında bisiklete binmek, bir de bisikletlere özel şeritler ayrılmış, ayağında pateni ipod kulaklıkları kulağında tempo tutarak yürüyeni bile vardı. Orda düşünmedik bile kimin ayağında hangi bisikletin pedalı dönüyo diye, umrumuzda olmadı, ara ara dinlendik.Ayrıca eminim başkalarının da umrunda olmadı bizim bisikletlerimizin ne olduğu. Neticede 2 teker üzerinde stres atıyorduk resmen.Zamanında akşamları o sahillerde içki içerdik, deli gibi fosur fosur sigara yakar tinercilerle muhatab olurduk bazen de akşam akşam belaya girerdi başımız, şimdi farkındayım yani hayat değildi bu diye.

Gerçekten baya enerji sarf ettim, halı saha maçında bile ancak bu kadar yorgun çıkıyorum..

uzun lafın kısası, yani toparlıyorum muhteşemdi bugün.

kusura bakmayın ama artık tartışmıycam, kıyaslamadım benim bisikletimi zaten.

hatta bisikletlerin kendileri hakkında hiçbir fikrim olmadı neredeyse,

sizin elinize geçmeden önceki sürecini
ilgisini,servisinin olmayışını
fiyatını eleştirdim

bisikletleri açıkçası ben de beğeniyorum, ama gerçekten ben sıkıldım artık, sizi de sıktım yeterince, gerçekten tartışmıycam daha fazla. Elimde olsa şimdi yazdıklarımın hepsini silerdim, dileyen dilediğini alsın.Gerçekten yani, ciddi ciddi fikrim değişti, rahatım şu an çok şükür. Benim süreceğim alan belli; böyle trafiksiz alanlarda, sahil kenarlarının dışına çıkmamak mecbur kalmadıkça, tek sorun var, orada araba minibüs gürültü falan yok ama çok köpek var.

sessiz_dj

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Sedona
tsk ederım kardesım bende bu gece saat 23.30 gıbı bısıkletımle dısarı cıktım gece 15 - 20 km yol yaptım arkıleerımı gordum gece sohbet ettım denız kenarında; bu arada dediğin gıbı kardesim denız kenarında bısıklet keyfı bir başka ben bunu en kısa zamanda profesyonel olarak dusunuyorum seneye allah kısmet ederse profesyonel olarak bu işe başlıyacam bende artık. onun ıcın elımden geldığınce fazla zaman harcıyorum bısıkletle.... umarım kardesım sözlerimde seni kırmamısimdır...

• Beğen
Tepkiler: celil.mayaoglu

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@sessiz_dj

yok sessiz dj ayıp ettin, ne kırılması, bunlar fikir, ben de yorum yaparken taşıyorum farkında olmadan ama gerçekten de kastım yok cevap verdiğim kişilere, bu gönül alırcasına gösterdiğin hassaslığın hoşuma gitti doğrusu unuttum gitti,saolasın hatta bakmıyorum önceki yazına hatta şimdi.

pro bisiklet demişken ben de özendim 28jant ince lastik bisikletlere, süren adamların araba sollayışına şahit oldum trafik içinde aralarından vızır vızır süzülüyolar harikaydı. Yani o bisikletler de sahil kenarına fazla :D
Onlarla çevireceğim 2 devir pedal, benimkinin 10devrine bedel. Ama boşver kondisyon yapıyorum şimdi, dayanıklılığım artıyo, zaten bir başlangıç amaçlı bir de yollarıma en uygun bisiklet diye aldım, en önemlisi de bütçe.

Emin olasın ki senin bisikletin bile çok çok fazla gelir benim yollarıma.Bisiklete ait tüm metal parçaların etrafını koruyucu maddeyle kaplayabilmeyi becerebilsen havadaki oksitlenmeden koruyacak biçimde(hiçbir metal oksitlenmeden etkilenmez diye bir şey yok çünkü.), torununun torununa kadar miras gider,
hatta o kaplamaları söksünler; şimdi neyse o zaman da aynı kalacağından emin olabilirsin. O maddelerin standart torku ve diğer dayanıklılık ölçümleri bellidir zaten, o sınırı asla aşamazsın istesen de yıllar boyunca.Yani eline balyoz alıp da yamult demiyorum :D Lastiklerine garanti veremem bir tek, o da olsun yani ;)

Sırf asfalt,hatta sahil kenarındaki yollarda patenle kayan bile var, buz pisti gibi süper yol,(bazı magandalar gece yarısı alem yaparken bira şişelerini kırmış onu katmıyorum..) sadece sahil kenarının bitiminde 30-40m kadar stadın(Şükrü Saracoğlu) dibindeki boklu derenin orda bozuk yollar var, orada iş değişiyo biraz, köpek de çok var, altındaki bisiklet de ne olursa olsun bir yere kadar kurtarır seni zaten, iş sende bitiyo o anda.

Tepki
45
@slx
tamam, biraz geç oldu ama oldu zoom marka alüminyum sele borusu göndermişler.
teşekkür mesajı yazmadan hemen bunu yazdım. fikri takip olsun di mi yani?:)

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@slx

merak ettim de, para verdiniz mi?

Biz de isteyebiliyor muyuz? bana da kısa geliyo benim biiskletimin sele borusu, yarın hatta servise gidicem.

Orada adamların elinde varmış salcanodan gelen, 20günlük bakımla sele borusunu arada çıkarmış olucam yarın.

Sele borusundan hiç memnun değilim doğrusu. Hem de zoom sele borusu almışsınız, hayırlı olsun.

Dizlerim çok fena ağrıyor bazen dayanamayıp yukarı yükseltiyorum sele borusunu.

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
alın bu da unisex olmayanı,

http://www.professionalcycles.co.uk/uploaded/thumbs/thumb3_MountaineerGBS.jpg

ammaco marka asıl adı, salcanonun yurtdışında sattığı versiyonu..

hatta burada çoğumuzun bindiği salcanoları merak eden varsa bakabilirler..

(link)

zugor

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar bende bu biskletten almayı düşünüyorum 35 yaşındayım boyum 1.70 ve75 kiloyum ve bisikleti spor amaçlı haftasonları ve şehiriçinde kullanmayı düşünüyorum acaba kadronun küçük olmasının ne gibi dezavantajları oluyor vites grubunu sonradan daha iyi bir modelle değiştirebilirmiyim. yardımcı olursanız sevinirim

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@zugor

pedalı çevirirken, pedallardan birisi tamamen en aşağıya indiğinde alt bacak ve üst bacak açılı olmıycak, yani tam açılmış olucak bacağınız,

bacağınız sürekli açılı biçimde pedal çevirmemelisiniz, ağrılar yapar, erkenden yorar sizi bisiklet. Bir de komik olur, sele yükselmek zorunda olur bu sefer bisiklet aşağıda, sele fazla yukarda olunca da popo çok yukarda komik olur.

alacağınız bisiklet ne olursa olsun binin deneyin, ve apış arasından 4-5cm aşağısında olmasına dikkat edin, yüksekse almayın sakın.

• Beğen
Tepkiler: zugor
Tepki
45
@celil.mayaoglu
yok ,hayır 1 ytl bile vermedim.sağolsun ,salcano ilgilisi hanımefendi çok kibar davrandı. bir haftaya yakın sürdü ürünün elime geçmesi,zira ürünü direkt bize gönderemiyorlarmış. ancak servise gönderebilirlermiş. ve de kargo ile değil nakliyat ambarları ile (servislerin talebine göre parça gönderildiğinden ).
servis de aslında benim iş yerine yakın bir yer. salcano nun motor servisi . çocuklar çok alakalı davrandılar. istese, banane bisikletten git kendi servisine diyebilirlerdi. ama demediler.
şimdi haftaya 30 günlük bakım için bisiklet servisine gideceğim.bakalım ne olacak onu da yazarım.
20 günlük biniş sonrası izlenimim :
biliyorsunuz profesyonel binici değilim. günde 1,5 saat (20+45+15+15 dk ) biniyorum. benim için yeter de artar bile . şüphesiz herkes ister 2,000 ytl lik bisiklete binmeyi ama, benim gittiğim yollardaki 15/20 yaşında boyaları bile sökülmüş bisikletleri görünce benimki ferrari gibi kalmakta.
ha bu arada sigarayı da bıraktım.
son 20 yılda en iyi yaptığım iş bisiklete binmek

Tepki
45
@zugor
sonradan değiştiremezsin . tabii paran çok değilse, zira bi şirkette bisikleti değiştirmeye kalktım. daha fatura garanti herşey var .sadece 5/10 km binmiştim.kafam da bozuktu.telefon ettim adam 100 ytl değer biçti iyi mi?( bisikletin sıfır değeri 300 ytl .ben 200 e almıştım)
her halde bir /iki ay binsem 5 ytl falan değer biçerdi...
eğer paraniz var ise ve binecekseniz alabileceğiniz en iyi bisikletten bir ötesini bile alın. bir de çaldırmayın.dikkat edin.ben çaldırdım:D

• Beğen

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
bisikletlerin hepsi çeşitli seviye bakımında parça yükseltmelerine yatkın, tamircilere sordum bunu özellikle, ng 650nin neredeyse tamamen aynı kadroya sahip oldugu için dert etmeyin parçaları tabiki değiştirebilirsiniz daha iyisiyle.

• Beğen

zugor

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Salcano
yorumlarınız için teşekkürler bu arada hepsiburda.com'dan bisikleti aldım 199 ytl yanında 2 kişilk northland çadır hediyesi de var.Bisiklet gayet güzel boyuda hemen hemen tam geldi bana 2 gündür kullanıyorum herhangi bir şikayetim yok.

davuty

Üye
Tepki
4
Hocam iki kisilik cadir hediyesi hepsiburada.com da yazmiyor. Bir de sizin boyunuz kac. Ben de esime almak istiyorum. Boyu 1.68 ona olur mu acaba?

zugor

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Salcano
@davuty

benim boyum 170 sanırım eşinize de olur.şimdi kontrol ettim çadır hediyesi devam ediyor tekrar bir bakın isterseniz.

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
hayırlı olsun

bu arada dikkat ederseniz bisikletinizin de kadro boyu 14" olarak yazmışlar oraya..
SALCANO MOUNTAINEER ALÜMİNYUM GÖVDE 26 JANT 14" DAĞ BİSİKLETİ - UNISEX yanında NORTHLAND 713071 2 KİŞİLİK ÇADIR bedava !

bu sayfaya girin, boyunuza uygunluğunu ölçebilirsiniz, ama gidip de satan bir satıcı varsa ona erişip bakın yakından görün öyle alın derim yine de..

Tepki
45
hocam o 14 inch notunu benim şikayetimden sonra eklemişler:) dikkat ederseniz , diğerlerinde kadro boyu yazmıyor. eğer 14 olduğunu bilseydim ,zaten almazdım ürünü.ürün kötü değil. yanlış anlaşılmasın. ancak 18 inch kadrolu bir ürün alırdım

bir ayı doldurduk servise gittik . adamlar demez mi şu ücretli bu ücretli diye...
ben de : size iyi günler mahalledeki bisikletçiye yaptırayım bari dedim.
bu arada pedalın birini çarpıp kırmışız,plastikti malumunuz,kalitesiz,çocuk oğuncağı türünden bir malzeme ile yapmışlar.
gittim başka bir plastik'lastik karışımı bir pedalla değiştirdim. çiftine 7,5 ytl istediler 5 verdim.metal olanı da 7,5 a takarlardı belki ama ben vermek istemedim

• Beğen
Tepkiler: celil.mayaoglu

atahualpa

Üye
Tepki
19
Aferim bana afferimmmm... Bisikletin ne olduğunu bilmeden, terimleri öğrenmeden alırsan olacağı budur. 1.87cm boyumla gittim aldım bu bisikleti iyi mi ? Düdük gibi kalacak altımda. Keşke önceden okusaydım burayı.

Tepki
45
eveeeet, aradan 5 ay geçti ve biraz daha yazalım neler olup bittiğini...
bir kere bu bisikletle gezerim diyorsanız yanılıyorsunuz en fazla 10/15 km lik bir yolda gezilir. yoksa atayım kendeme şöööyle bir gezeyim saatlerce diyorsanız,bu bisikletle olmaz.
gidin eli yüzü düzgün birşey alın derim.
şimdilerde bisikletle daha da haşır neşir olduktan sonra,bu bisikletin ancak bu kadar bir işe yarayabileceğini düşünüyorum.
evet shimano tourney den daha aşağı komponentleri olan bir bisiklete para verilmez. bana geçmiş olsun. bir dengini bulursam bu bisikleti sallıyacağım bi yere.yada başka birşey

imhoteb

Aktif Üye
Tepki
46
Bisiklet
Salcano
Bence sadece şehir içinde kısa mesafelere gitgeller için uygun tabi boya da uygunsa tadından yenmiyor.Bence tek eksiği komponentleri ve sele borusunun kısa olması kendimi yırttım ama hala uzun bir sele borusu bulamadım.