Salcano Hector Son Durum :)

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Zincir capraz durmucak işte mumkun oldugu kadar düz olucak. Yani aynakol en alt dişlide iken arka dişli 1-2-3 aynakol ortadayken 4-5-6 aynakol en üstte iken 5-6-7 gibi falan mümkün oldugu kadar düz olcak zincir aynakol ve ruble arasında. Capraz olunca zaten ses yapmaya baslar cok zorlarsan zincir atar falan .Ön kaldırmak içinde gidonu kendine cekerken pedala yüklen ama belli bi devirde olman lazım bunun için. Yeni baslıosan 1. vitese tak dururken dene fakat pedal hızlanınca ön iner yani kısa süreli olur. O yüzden zamanla 6. vitesteyken falan belli bi hızla giderken dene pedal cevirerek ve gidon ile dengeniş saglarsın.

işin bi üst kısmıda pedala yüklen kaldır sonra pedal cevirmeden yükü arkaya vererek cok uzun süre gidebilirsin fakat bunda denge cok daha zordur ve düşme riskin vardır .manuel deniyor onada

• Beğen
Tepkiler: CanerG
Scudo

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Birde bisikletin agır olması cok sorun degil ön kaldırıken fakat ortadaki amortsoru sıkarak oynamaz hale getir yoksa yaylanırken daha cok dengen bozulur

• Beğen

CanerG

Aktif Üye
Tepki
27
İsim
Caner G.
Bisiklet
Salcano
@Uğur Recep AKGÜL

Aynakolun yanında koruma var plastik pantolunu vs. takıp yırtılmasın diye, ondan almıştım benimki kırılınca en büyük dişlide sıkıntı yaratıyor. Birde vites değişince yerinden çıktı zincir yanlış vites attırdım sanırım. Vites kullanımını o yüzden istemiştim. Bulabilirsem orjinal korumasını alacağım. Bugün biraz deneme yaptım ama bisiklet durma halinde iken bile kaldıramadım.

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Ön kaldırmak yerine bunny hop öğrenmeni tavsiye ederim. Çok kullanışlı bir hareket. Kaldırımları bisikletten inmeden direk çıkarsın, aniden bir çukur gördüğünde üstünden atlayabilirsin vs.

• Beğen