Salcano deneme sürecine girdi

naczu

Üye
Tepki
3
arkadaşlar umarım okursunuz. bugün sedona bayii ne gittim eskişehirde. eskişehirliler bilir.vişnelikte, bisikletimle gittim sedona bayine. adam dedi 6 ay sonra hurda olur bu dedi. bende hor kullanıcam dedim. bakalım nolcak 6 ay sonra . sonra internet sitesinde shimano komple tekerlek seti diyordu. cantın üzerinde Alloy pro life yazıyor. tekerdede show... bişeler yazıyoor anlamadım yani. herneyse. ama donanım 530 ytl lik değilmiş gibi geldi. bide ben arka attırıcı fiyatlarına baktım o kadar pahalı deilmiş ne alivio nede altus 20-30 arasında değişiyor. sedonanı üzerinde alivio var benimkinde altus. bugün moralim bozuldu bisikletle uçtum heryerden daha akorları yapılmadan yüksek yerlerden uçtum. yüksek kaldırımlara inmeden çıktım. böle nasıl desem bisikleti deli gibi kullandım moralimin bozukluğundan. ama bişe olmadı :D herneysE bisikleti en zor koşullarda kullanıcam. bisikletin garantisi var diye deli gibi kullanıcam hor kullanıcam bu hemde bir deneme olcak benim için. eğer gerçekten kötü ise 2 ay sonra belli olcak. devamı yine gelicek arkadaşlar. hangi parçaların nasıl bozulduğunu herbişeyini anlatıcam. ayrıca fotolarını eklicem. aslında hangi bisikleti horkullanırsan bozulur. ama yinede en azından bu konu hakkında bilgimiz olucak. bu sayede yeni bisiklet alıcaklarda fikir sahibi olmuş olcak. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim. ayrıca buraya kendi yaşadığınız deneyimleri hikayeleri de anlatırsanız çok güzel olur. TEŞEKKÜRLER BİSİKLETLİ TÜRKİYE.

Scudo

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@naczu

Bak dostum sana söylenenlere neden kulak asıyorsun yaa. Adam sana sedona satamadı kimbilir nasıl iç geçirmiştir vay adama satamadık ürünü diye.

Karşındaki şahıs bir ticaret adamı ya.

Biraz bilinçlenmelisin artık.

Altus ve aliviyo arasında pek bi fark yok kardeşim.

Alivyo aktarıcı 25 ytl altus aktarıcıda olsun 22 ytl.

Bisikleti yapan firmada para kazanıcak tabi.

İster sedona olsun ister herhangi x marka salcano da dahil BU BİSİKLERDEN YÜZDE 70 LERE VARAN KARLAR ELDE EDİYOR

İthalatçı firmalar ne kadar vergi ödüyor onu bilemem ama salcano firması yerli üretici olarak devlete hatırı sayılır bir vergi ödüyor. Ve çalıştırdığı işçilere maaş ödemesi yapıyor. İşçilerin sosyal hakları var.

Üstelik bayilerde bunun uzerine bir miktar kar payını koyuyor.

Kısaca her üründe aynı şey geçerlidir.

O yuzden bu kücük seyleri kafana takma, bisikletinide hiç bir malınıda hor kullanma.

Unutma dunyada en az 2 milyar insandan daha şanslısın. Karnını doyuramayan insanların da varlığını unutma.

emin ol o beyenilmeyen 3. sınıf bisikletler afrika kıtasında olsa ne kadar çocuğu sevindirir .

:(( içim burkuldu gene keşke elimden bir şey gelse dünya gencliği ve cocukları için bir şey yapabilsem.

Dostum bazı şeylerin bedeli para ile ölçülemez. Ülkemizde onlarca işçiye ekmek veren bu firmanın ürettiği ürüne, bu ürünün üretilmesi için çalışan işçinin emeğine saygı duy ve sonuna kadar kendine güven besle.

Sedona bayisindeki adamada şu mesajı ilet.

Asla kendisinin gerçek bir esnaflık - iş adamlığı karakterine sığmayacak bir davranışta bulunduğunu, bir başka firmanın ürettiği ürünü karalayarak bir yere varamayacağını söyle.

saygılar kardeşim.

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
dostum bisikletini hor kullanma,güzelce idare et.seneye istediğini al bence.

naczu

Üye
Tepki
3
25 yaşındayım. eski performansımı yeniden yakalamaya çalışıyorum. ama şu bi gerçek ki arkadaşlar sedonanın kalitesi daha iyi geldi. kim ne derse desin. ben sonuçta salcano aldım ve kullanıyorum. insan kendi malını kötülermi hayır kötülemez. ben tamamiyle konuya objektif açıdan yaklaşmaya çalışıyorum. evet salcano firmasını arayıp destek hattından bi adamın çıkıp bisikletin kaç kilo olduğunu bilmemesi güzel birşey değil bence. ayrıca shimano tekerlek seti demişlerdi değil. fakat malın nerde veya kim tarafından üretildiği önemli değil bence japon çin veya taiwan. bana kalırsa kalitesi önemli. burdaki amacım insanların oluşturduğu bazı yargıları yıkabilmek yada onların haklı olduğunu kabul etmek. zaten bu bisiklet benim için formumu yakalama amaçlı bir iki yıllık bir bisiklet olucak daha sonra trek almayı düşünüyorum

naczu

Üye
Tepki
3
evet haklısın gukhancan. sana bu konuda katılıyorum. firmaları kötülememe konusunda. herkes çıkardığı sattığı ürünle konuşsun bence tabiki. ssedonada türk markası aynı zamanda aslı bisikletin modifiye ettiği bir bisiklet. ama şu bi gerçek ki. firmanın kalitesini belirleyen müşterisine olan hizmeti ve teknik desteği. tabiki orada çalışan işçiler var. ekmek yiyenler var. tabi ki bu kadar para veripte bisiklet alamayan onca insan var. iktisatta her zaman şöyle geçer ,

insan doyumsuzdur.

zaten dünyada insanlarda doyumsuzluk olmasa dünya çok daha güzel bir yer olurdu,,

bi düşünün arkadaşlar en vahşi hayvan bile kendine yetecek kadar yer, huzuri masraf etmez bizim gibi. dünyayı bozan insanoğlu,

ordaki insanların aç olması yine bizim suçumuz insanların suçu,

keşke herkes senin gibi düşünse,,,

başımdan geçen bir olayı anlatayım size

arkadaşımın babası anlatmıştı. bi gün bi yere misafirliğe gitmişti. adama lütfen yemeği kendiniz koyun yiyeceğiniz kadar demişler arkadaşın babası koymuş yemiş. ve birazda artmış tabağında. adam kızmış arkadaşın babasına, demiş dünyada okadar aç insan varken sen önündeki yemeği ziyan ediyosun diye kızmış

böyle hassas insanlarda var arkadaşlar. gerçekten öyle ama .

bilmem duydunumuzmu ama araştırırsanız görürsünüz. pareto ilkesi denen birşey var

bu ilke şunu der

bir kekin %80 ına %20 sahiptir.

dünyada öyle değilmi arkadaşlar. dünya malvarlığının %80 ı %20 lik gibi topluluğa ait. arkadaşlar maalesef insan oğlu o kadar nankör ki bunu toplumsal boyutta baktığınız taktirde anlıyorsunuz ve büyük bir hayal kırıklığına uğruyorsunuz. TEŞEKKÜRLER

keşke bu konuda yapabileceğim birşey olsaydı.

• Beğen
Tepkiler: Onur Kahraman

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@naczu

Aslında yapılacak çok şey var ama bunun için mangal gibi yürek lazım.

Dünyadaki yaşam amacın kalite mallar, zenginlik, yemek içmek ise hayattan bir yere kadar zevk alırsın.

Ama dunyada paylaşmayı ve kıymet bilmeyi becerirsen her zaman zevk alırsın.

Sorun en iyiye sahip olabilmekmi ? yoksa sahip olduklarınla mutlu olmayı becerebilmekmi.

Bir adet zen şiiri.

Ey kör ! Bu yer, bu gök, bu yıldızlar boştur boş !

Bırak onu bunu da gönlünü hoş tut hoş !

Şu durmadan kurulup dağılan evrende

Bir nefestir alacağın, o da boştur boş !

teampasha

Forum Demirbaşı
Tepki
227
Naczu, herşeyden önce o senin birikimin ve üzerinde kendi canını tehlikeye attığını unutma, kontrolsüz hareketlerden kaçınmanı, olan bisikletini kazasız günlerde kullanmanı dilerim, hayırlı olsun, tabiyki insan hep daha iyisi olsun ister ancak bi başlangıç noktası önemli olan ve sen bunu başardın zaten.

• Beğen
Tepkiler: naczu ve gokhancan

naczu

Üye
Tepki
3
Güzel şiirdi gerçekten şu. ey kör şiiri :) . cumartesi pazar nerden baksanız 30-40 km yol yapmışımdır. eldivenim yoktu. elcikte yoktu. ellerimin derisi soyulmak üzereyken gittim bir eldiven aldım avcumun içi hala ağrıyor. bisiklette bi problem yok şu ana kadar sağlammış arkadaşlar. alanların işini göreceğini tahmin ediyorum. 75 kg lık bi insanın bisikletle sağdan soldan uçması ve bisikletin hala zinde kalması güzel birşey :D . çok memnunum bisikletimden alıcaklar olursa şimdiden hayırlı olsun. amatörde güzel bi bisiklet.

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@naczu

merhaba dostum. Bisikletin güzeldir. Aşşağı yukarı her gun 30-40 km yaparsan kondüsyonuna etkisi büyük olucak.

Bende daha ng650 var ve inan yokuş tırmanışlarımı görsen kafayı yersin.

Bacaklarım da hiç bir yorulma olmuyor ve cok seri pedal çevirerek çıkıyorum.

Önemli olan antreman yapmasını, kadanslı kullanmayı öğrenmen.

Bisiklet basit bir spor değildir. Bilakis çok zorlayıcıdır. Vücudun en fazla enerji harcayan yeri bacak kaslarıdır.

bu arada sağdan soldan atlama, uçma. Başına tehlikeli bi şeyler gelebilir. Bak umulmadık bir anda umulmadk bişey olabilir.

Taşa takılma, zincir kopması denge kaybı, lastik patlaması, vs vs o yuzden stabil bir hızda kullanmaya özen göster. 25-30 km / sa gibi güvenli olmayan bir kısa bir yolda bisikleti elinde taşı.

Carpal tünel sendromu denen hastalığa yakalanmamak için bilek antremanları yapabilirsin. 4-5 kiloluk ağırlıklarla bileklerini kuvvetlendirebilirsin.

Çeşitli bilek egzersizleri var.

Birde bisikletten iyi anlayan birisine git bisikletini senın boyuna göre iyi ce ayarlayın . Yanlış duran sele bile bilek uyuşmlarına sebep oluyor.

Bu arada kaza ve yaralanmalara karşı bilinçlenmelisin. Genelde ne tür bisiklet yaralanmaları oluyor bunların önlemini alıcak derecede bilincin olmalı.

iyi sürüşler..

• Beğen
Tepkiler: nidaakiz ve naczu

naczu

Üye
Tepki
3
çok güzel bilgiler teşekkür ederim. ama servis bisikletin B sinden anlamıyor gerçekten. sadece orasını burasını tamir ediyor. koltuğu bile adam indiriyor. bu arada ben bu salcanodan biraz soğur gibi oldum nedenini ise bak buraya yazdım. forum kalabalığı olsun diye yazmıyorum burayada. aslında buraya yazmalıydım ama gittim başka yere yazdım. neyse asıl buraya yazılması gerekti onun yaadur hemen kopy paste yapim oraıda düzeltim geliyorum...

selamlar bu tartışmada direk kron diyorum. ikisinide test ettim. 1 ay önce salcano ngf24 aldım ve şu an bisikletin heryerinden gacur gucur ses geliyor. bakım gerek diceksiniz. iki gün önce bakımdan aldım bisikleti her yeri yağlanmış bakımı ayarları yapılmış bindim gidiyorum gacır gucur gacır gucur her pedal bir gacır gucur. orta göbek problemli. kadro çok kaba ve ağır gerçekten. ama amarsitör sağlam. Salcano firması bisiktletin net ağırlığını yada kadronun ağırlığını bile bilmemekte. o yüzden kron daha iyidir bence. arkadaşlarımın birinde kron diğerinde sedona var boy ve kilo olarak aynıyız aynı şehirdeyiz. ve onlarla salcano arasında ciddi farklar var arkadaşlar. bence salcano firması işini özenerek yapmıyor.

Şimdi gelelim sonuca. Eğer benim gibi takıntılı biriyseniz bekleyin salcano almayın derim. ama yok ya ben ucuza beni götürecek bisiklet alırım diyorsanız hayırlı olsun iyi seçim derim salcano. ona göre düşünün. biz burda yazıyoruz ki, tüketici toplum bilinçlensin. arkadaşlar bir tüketici olarak tamamiyle objektif konuşuyorum.

Salcano bisikletler ucuz dayanıklı olabilir ama takıntı dercesinde benim gibi bisikletten ses gelmesinden göbeklerin 8 çizmesinden vesaire hoşlanmıyorsanız ve ben aldıktan sonra donanımı yenilemeyle uğraşmam da derseniz salcano iyi değil bence. hizmette de profesyonlellerle çalışmıyorlar. beyaz eşya satan yerlerde falan satılıyor.

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@naczu

Şimdi dostum bende. Salcano NG650 var ve 2100 km civarındayım. Ama senın yaşadığın hiç bir sorunu yaşamadım.

Bisikletten ses gelmesi gacır gucur ses geliyosa pedallar gevsemiş, göbek gevsemiş olabilir. Atlayıp zıplamalardan lastik göbeğin bozuluor olabilir.

Bunların cozumler 15-20 ytlye yapılıyor.

240 ytlik bisikletle hiç bir deişiklik yapmadan 2200 km yol aldım görüyorsun dmi dostum. Şaka yapmıyorum burda.

2000 km de GÖBEK DAĞALDI Ne yaptım ? gittim rulmanlı taiwan malı göbek aldım en az bi 6000-8000 bekliyorum. Kaç para? 20 milyon evet.

Bisikletimdede hiç bir sorun yok taş gibi vala :)

Sadece bana yetmiyo ama onu da halledicez. her bisiklette gacır gucur sesi olur sen zannediyormusun kron sana problem cıkarmıcak.

yeni alınan bisikletlerin sisteminin oturması için zamana ihtiyac var.

Fren telleri vites telleri gevsicek göbekler yola uyum sağlıcak vs vs vs.

Ben bisikletimden memnunum hafta sonu cumartesi sabahı 200 kmlik bir seyahate cıkıyorum.

saygılar.

• Beğen
Tepkiler: naczu

naczu

Üye
Tepki
3
Teşekkürler gökhan can. ys benim takıntı oldu galiba. bisikletten bi ses gelince rahatsız oluyorum. hafta sonu servisine gidiceğim. sesler nie geliyor falan die. ama adam başından savma hareket ediyor. bakıma 2 gün önce verdim. bakımdan aldım sesler var. üstüne üstlük ön disk fren bakıma vermeden önce sürtmüyordu şimdi sürtüyor. off yaa canımı sıkıyor böyle şeyler.

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@naczu

Kendini boş yere üzüyorsun kullan bisikleti iyicene kullan. Sistem anca oturuyor.

cengizakgün

Daimi Üye
Tepki
122
bendede ngf 27 var çok memnunum biskilet adeta akıyor hatta bu akşam
yarış bisikletli volkan arkadaşımızla akşam turu yaptık boğazda beraber
gezebildik şimdi senin sorununa gelince ben ufak tefek ayarlarını kendim
yapıyorum bisiklete binipte biraz yol yapmak isteyen her bisikletçi
kendi bisikletini ufak tefek tamirlerini kendi,yapa bilecek durumda olamalı
yada öğrenmeli tabik bu demek değilki servise bisikleti göndermemek
eğer servisten yeterli alakayı bulamadıysanız salcano yu arayıp servisi şikayet ettinizmi yada hangi servis seze kötü davrandı bildirdinizmi
ben bisikletimden çok memnunum hiç servise götürmedim götürmemde
bu demek değilki sizde götürmeyin fakat bisikletçi dediğin bisikletinin
tamirini az çok bilmeli çalışan parçalar arıza yapabiilir fren kopabilir
benim gibi yolda giderken akord teli kopabilir şimdi ben 103 kiloyum
akord teli koptu diye vay bu ne biçim bisiklet desem olurmu aceba
size brakıyoru m saygılar sunarım