Salcano City

alpG

Üye
Tepki
3
İsim
Alp
Merhaba arkadaşlar.Bisikete çocukluğumdan beri bir ilgim var ve bu yaz biraz daha işi ilerletmek istiyorum.Çocukluktan kalma çift süspansiyonlu çelik kadro dağ bisikletim yerine bir şehir bisikleti almak istiyorum.Her gün 30-100 km arası kullanmak gibi bir planım var.Bütçem 2000 TL'ye kadar.Marka olarak Salcano City Sport veya City Wings düşünüyorum.Bütçemin yettiği en pahalı bisiklet City Wings 20.Deore Lx vites sistemi ve deore disk frenleri var.Şimdi aklıma takılan konu ise ben City Sport 10 HD veya City Wings 30 alsam çok mu fark eder.Yani City Wings 30'da Deore vites sistemi var ve fren sistemi Altus hidrolik disk.City Sport 10'da ise Altus set ve fren var.Siz ne önerirdiniz?Bütçem yetiyorken en iyisini almamı mı yoksa biraz daha ucuz bir bisiklet de işimi görür mü?

Scudo

Ömer ÇOLAK

Daimi Üye
Tepki
210
Merhaba, yazınızı okudum bir şey yazmadan geçmemek için şunu belirteyim. Bende Salcano City Sport 40 kullanıyorum. İstanbul içinde amörtisör gereksiz. Boşuna ağırlık. Sabit maşalı bir model bakmanızı tavsiye ederim. Zira kullanırken keşke sabit maşalı alsaydım diyorsunuz.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Ömer Bey'e katılıyorum, araziye girmiyorsanız amortisör gereksiz.

Salcano'nun city sport ve city wings modellerin hepsinde aynı kadro, aynı jantlar ve aynı lastikler var. Amortisörlü bir bisiklet istiyorsanız City Sport 20 ve 40 gibi modeller fiyat/performans açısından çok başarılılar ama o kadar para verip 14-15 kiloluk şehir bisikleti almayı anlamsız buluyorum ben. Şehirler arası tura veya araziye çıkmıyorsanız o donanım gereksiz; amacınız şehirler arası tur veya arazi ise de tur veya dağ bisikleti bakmalısınız.

Benim size önereceklerim ise:
(link) (hepsinden hafif)
(link) (donanımı çok iyi)
(link) (görüntüsü güzel)

• Beğen
Tepkiler: alpG

alpG

Üye
Tepki
3
İsim
Alp
Murat ve Ömer Bey cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum.Sedona Sram Via set olarak söylediğim bisikletlerden düşük kalıyor.Cannondale ise hafif olabilir fakat donanım olarak çok düşük.Açıkçası bisikleti çok uzun olmasa da 100-200 kmlik turlarda kullanmayı düşünüyorum.Düz maşa istemiyorum çünkü stabilize yollarda,hafif arazi üzerinde de dolanma ihtimalim var.Carraro Sportive 330 çok güzel mesela arka aktarıcısı xt.Fakat o donanıma sahip bir bisiklette br m355 yani altus hidrolik fren sistemi kullanılmış.Sırf bu yüzden Deore lx set ve deore br m615 hidrolik frenli city wings 20'ye yakınım.Bir br m615 deore ile br 355 altus arasında çok fark var mıdır?

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Günlük 100km için yol veya tur bisikleti daha iyi olabilir.

alpG

Üye
Tepki
3
İsim
Alp
Yol bisikleti için yaşadığım coğrafya biraz fazla engebeli.Yüksek ihtimal tur bisikleti alacağım Ali Bey.

alpG

Üye
Tepki
3
İsim
Alp
Önerilerinizi bekliyorum.

Tepki
5
Bisiklet
Salcano
Hocam ben de city sport 10 var ve şimdiye kadar vites sisteminden yana herhangi sıkıntım olmadi bu arada vitesler acera. Doere sistem bana soracak olursaniz fazla olur ondan dolayi tavsiyem city sport 10 olur.

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
ben city sport 01 kullanıyorum erdoğanlar bisiklette bu günlerde 1300 dolaylarında bir fiyatı var city wings kullandım test amaçlı güzel bir bisiklet fakat city wings 20 yada 10 almanı öneririm çünkü 30'un city sports 01'den farkı yok. Bunun yanında çok önemli bir gerçek varki bisikletin donanımına çok fazla takılmamalısın yani bisikletleri test et kadro geometrisinin sendeki ergonomisi bence donanımdan daha önemli.
üzerindeki donanımlar her zaman değişebilir.

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
264
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
@Murat B.
kesinlikle. 900tl veriyorsunuz 14.1 kg pedalsız agırlıklı bisiklet alıyorsunuz(alıp iade ettim). decathlon'da btwin çelik kadro 14.4 kilo bisiklet 350 tl.

alpG

Üye
Tepki
3
İsim
Alp
@eren konu
Öncelikle cevaplar için teşekkür ederim.Büyük ihtimal city wings 20 alıcam.Önerilerinize açığım arkadaşlar.

Bu arada Salcano City Sport/Wings serisine ağır diye eleştiriler geliyor.Maşası 2.5 kg civarı.Düz maşa alıp sonradan da takılabilir.14 kilodan 12.5 civarına düşülebilir.Bu da bence tur bisikleti için normal bir ağırlıktır.

hakankurt

Üye
Tepki
18
İlk olarak eğer kirikkalede yasiyorsaniz ve dediğiniz kadar bisiklet sürme ve turlara gitme planıniz varsa çok mutlu olduğumu belirtmek isterim çünkü ilk defa şehrimde bisiklete merakli birini görüyorum:)
Bisiklet içinse o modellere o kadar para vermeyin derim.hidrolik yerine v freni tercih edebilirsiniz..city sport 30 işinizi görecektir.hidrolik diyorsanız cs 20 yada 10 tercih edilebilir.(toplam butcenizi bilmiyorum ama)hem işinizi görür hemde ekipmana rahat bir şekilde harcama yapabilirsiniz.

alpG

Üye
Tepki
3
İsim
Alp
Hakan Bey aslında Kırıkkale'de üniversite okuyorum.Yaşadığım yer Tokat.Yaz için kendi çapımda ufak turlar düşünüyorum.Bisikleti her zaman almıyoruz sonuçta.Ben de almışken bütçemin yettiğinin en iyisini almaya çalışıyorum.Bu konuda acaba yanlış mı yapıyorum diye başlığı açtım.Yani dediğiniz gibi Cs 10 da bütün ihtiyacıma cevap verirse neden iki katı fiyata City Wings 20 alayım ki?

hakankurt

Üye
Tepki
18
Doğru diyorsunuz tabikide ama fikriniz olmasi açısından söylüyorum city sportun 50-40 ve 30 modelleri ile turlara katılan hatta 50 modeli ile 20 bin kmden fazla yol yapan ve sikinti yaşamayan arkadaslarim var o yüzden sizinde bi sorun yasayacaginizi sanmam ki bu dediğim modelleri sizin bütçe olarak ayırdığınız miktarin yarı fiyatından daha aza alabilirsiniz:)
İleri aşamalarda da isteğinize göre yukseltmeler yapabilir yada yol bisikletine gecebilirsiniz:)

alpG

Üye
Tepki
3
İsim
Alp
Neyse bakalım az daha düşünüp kararımı vereceğim.1 haftaya kalmaz da alırım bisikleti.Cs Cw kullananların önerilerini bekliyorum.

hakankurt

Üye
Tepki
18
Bisikleti kirikkaleden alacaksaniz haber verirseniz yardımcı olmaya calisirim

m/yalcin

Aktif Üye
Tepki
130
İsim
YALÇIN
Bisiklet
Salcano
city fun 70 v de değerli bir seçenek.ben yeni aldım ve gerçekten hafif ve konforlu .inceleyin derim hem daha makul fiyat.

alpG

Üye
Tepki
3
İsim
Alp
City fun serisi düşünmüyorum teşekkür ederim.Arkadaslar City wings 30 deore komponentli(freni hidrolik altus br m355) bisikleti almaya karar verdim.Ancak butcem City Wings 20'ye de yetiyor.City wings 20 full deore lx komponente sahip(fren de dahil).Aralarinda 350 TL gibi bir fark var.Bütçem ikisine de yetiyor.Görüşlerinize ihtiyacim var acil olarak.

Cw 30 1500 TL,CW 20 1800 TL civari fiyata sahip.

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
264
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
ne alırsanız alın ama o kadar para veriyorsunuz bari 11.5 12kg olsun. mosso'lara da bakabilirsiniz.

alpG

Üye
Tepki
3
İsim
Alp
@erencaner bey ağırlığa fazla takılmışsınız.Sonucta aluminyum kadrosu var ve 2464 gramlik suntour nex maşası var.Orta kalite bir düz maşa 800 gram ağırlıkta.Bu değişiklikle birlikte bisikletin ağırlığı pedal dahil max.13 kilo olur bu da tur bisikleti icin gayet makul bir agirlik bence.