Salcano City Wind 40’mı yoksa City Life 30V’mi?

Tepki
1
İsim
ikarus lilikas
Uzun zamandır bisiklet kullanmayan biri olarak tekrar bisiklet sporuna dönmeyi düşünüyorum. Uzun araştırmalarım sonunda salcanoya fiyat ve servis konularında ulaşılabılır olması nedeniyle ilgimi çekti ve 1099 tl ye city wind 40 ve 699 tl ye city life 30 v arasında kaldım. City wind 40 gerçekten çok hoşuma gitti fakat daha ucuz city life 30 v işimi görür mü....

Scudo
Tepki
1
İsim
ikarus lilikas
teşekkür ederim benim içinde city wind 40 daha çekici aslında, Mossoyu hiç düşünmedim ve salcano sanırım biraz daha kaliteli bir marka...

Rüzgar Inoğlu

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
@Celiko29

Bana neden öneriyorsunuz? Arkadaşa önerin. @ikaruslilikas iki seçenek sunduğundan city wind tavsiye ettim. Ayrıca 1621 ve 1624 ön amortisörlü modeller. Bahsi geçen Salcanolar sabit maşalı.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

mfmayliba

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Mustafa Ferruh
Bisiklet
Bianchi
City life 20 kullanıyorum. Senin yerinde olsam 300 kusurluk farkı verip wind alırdım ki 1000 liraya çok iyi . Hemde daha hafif . Lastikleri bile o fiyat farkını kapatıyor . Bir süre sonra tourney kesmeyecek , wind in vites sistemi daha iyi . Her türlü wind diyorum .
Benim bütçemiz olmadığı için life 20 aldım.

• Beğen
Tepkiler: ikaruslilikas
Tepki
1
İsim
ikarus lilikas
evet sabit maşalı bisikletler tercihim, internetten birçok markaya baktım ve maalesef yanlızca internetten inceleyebileceğim gerçeğini ancak satın alıp getirtirsem görebileceğim modeller. Yoksa en hesaplı modeller trek fx 7.0, giant escape 3 ya da merida speeder 200 harika modeller ancak bütçemi aşıyorlar. Bunlardan sonra salcano city wind 40 görüntüsü ve fiyatı ile ilgimi çekti. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim...

Tepki
25
İsim
Ersin Gürel
Bisiklet
Salcano
city sport 30 v kullanıyorum jantlarından başka sıkıntım yok düşünürseniz önerebilirim.

Tepki
1
İsim
ikarus lilikas
jantlarda ne gibi sıkıntı var, birde ben düz maşa istiyorum asfalt dışında kullanmayacağım.

Tepki
25
İsim
Ersin Gürel
Bisiklet
Salcano
Özel Örüm zırvasından dolayı galiba yük dağılımı eşit olmuyo benim 30 km.de jant ayarları bozuldu,servisteki eleman amörtisörü açıp lastikleri daha az havayla kullanmanı öneririm dedi bende o zaman bu bisikletin sportluğu nerde kaldı dedim,uygun bi jant takımı arıyorum şuan

Tepki
1
İsim
ikarus lilikas
wind jant seti diyor ama sizin bisiklet jantınızla aynı görünüyor resimlerde, sanırım aynı jantlar ve aynı sorunla karşılaşabilirim...

• Beğen
Tepkiler: ersin gürel

Celiko29

Aktif Üye
Tepki
80
İsim
Orhan Çelik
Bisiklet
Mosso
@ikaruslilikas (link)
Hocam düz maşa şehir bisikleti size acizane önerim sedona 410 daha bu bisiklet hakkinda herhangi bir şikayet duymadım
Sıfırlari 1300 lira civarı olması lazım

• Beğen
Tepkiler: Eto3401

Eto3401

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Ahmet Ertuğrul Y.
Bisiklet
Salcano
Evet,sedona 410 daha mantıklı olur.Hiç olmazsa kuruluma götürdüğünde para isteyen servisleri yok.

Tepki
1
İsim
ikarus lilikas
salcano dışında öneriler gelince gözüm korktu bu kadar problemli mi bu marka.... sedona 410 güzel bir bisiklet, birde çarraro sportive 327 gördüm bunu nasıl değerlendrirsiniz

Tepki
25
İsim
Ersin Gürel
Bisiklet
Salcano
carraro&bianchi aynı tedarikçinin topladığı bisikletler manisa organizede fabrikaları var ikisi de aynı üretim bandından çıkıyo diye biliyorum, daha bilgili arkadaşlar detaylı açıklayacaktır. Ben tercihimi carraro 227'den yana kullanmayı düşünürken salcanoyu aldım keşke almasaydım demiyorum ama jant meselesi canımı sıktı ayrıca akıcı bi bisiklet benim bi memnuniyetsizliğim yok sadece jant konusu can sıkıcı, ayrıca ben izmirdeyim sundu bisikletten aldım ve servisi esnaflığı çok iyi bi firma 2 haftadır bisikletim orada işi bitmesine rağmen gel al bile demediler.

• Beğen
Tepkiler: ikaruslilikas

Eto3401

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Ahmet Ertuğrul Y.
Bisiklet
Salcano
Genel olarak sikayet var.Carraroyu bilmem de Sedona gercekten de en iyi Turk markalarindandir.

• Beğen
Tepkiler: ersin gürel
Tepki
0
İsim
Salih Onur
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
abi bende de city wind 40 var memnunum fakat bisikletçi jant ayarını tam düzeltemedi ve bunun jant tellerinin azlığından dolayı yapamadığını söyledi ve oluru bu dedi var mı böyle bir şey söylediği şey mantıklı geldi ama pek anlamıyorum bisikletten yoksa başka yere gideceğim çünkü yaptığı halde yoku aşşağı inerken zıplatıyor

Son düzenleme:

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.917
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Corelli Fit Bike 1.0 alın. Bunlardan iyidir.

Tepki
6
İsim
Bedirhan
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Diğer
Corelli Fit Bike 1.0 alın. Bunlardan iyidir.
Şehir içinde kullanım olarak corelli fit bike 1.0'ı tavsiye eder misiniz? Asfaltta betonda süreceğim yani. Amacım sporuma katkıda bulunmak ve kardiyomu eğlenceli hale getirmek açıkçası.