Salcano Astro (MTB) Kullanıcıları Kulübü

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
@Mesut A.. Hayırlı-uğurlu olsun, güle güle kullanın. 2013' te açılan ve en son 2014 Ağustos ayında yazılan konuya yazmanız sevindirdi beni :) Ben de Astro 2015' i sipariş verirken 16" kadro boyu olmadığını öğrenince şehir bisikletine yöneldim. 18" kadro belki olabilirdi ama risk almak istemedim. Siz kaç kadro boyu aldınız. Boyum 171 cm, iç bacak boyum 77 cm. gibi.. Astro 50 nasıl, tavsiye eder misiniz, kaça aldınız ayrıca..

Scudo

zekiari44

Üye
Tepki
14
İsim
zeki
Bisiklet
Salcano
bende 1 ay oluyor alalı gayet güzel memnunum sana da kasasız belasız sürüşler kardeş

Mesut YB

Daimi Üye
Tepki
230
İsim
Mesut
Bisiklet
b'Twin
@7haiku
Teşekkür ederim. Kadro boyunu bilmiyorum ama boyum 1.83 ve bana gayet uygun :) 1.70 civari boyu olan bir arkadaştan almıştım. Ben gayet memnunum. 2 senelik olmasından ötürü on vites arttiriciya ayar gerekiyor. Ortadan küçüğe bazen zor atıyor. Dediğim gibi yillarin etkisi ve ayarla giderilir. Bunun dışında cihazfan memnunum :D

• Beğen
Tepkiler: 7haiku

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
@Mesut A.. :) Tamamdır, teşekkür ederim. Bu kafa karışıklığı ne olacak bilmiyorum; şehir bisikleti ile Astro arasında sıkıştım kaldım :) Bu arada Astro alıp memnun kalmayana rastlamadım. Fiyat ve verim bakımından oldukça iyi anladığım kadarıyla.

Mesut YB

Daimi Üye
Tepki
230
İsim
Mesut
Bisiklet
b'Twin
@7haiku bence en iyisi ağır olmayan bir mtb ve buna ince teker takilmasi. Kilitli ön maşa olursa ihtiyac halinde daha keyifli oluyor. Hatta aradq keyfi aciyorum kasti olarak cukurlarw giriyorum. Sadece keyif... Ha keyfi bosver direk performans diyorsan o zaman amortisörsüz sabit maşalı bir şehir al en incesinden de tekeri olsun daha ne olsun :)

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
@Mesut A.. Keyif her şeyden önemli tabii :) Astro alırsam burada, aklımdaki Mosso şehir bisikleti alırsam da bir başka sayfada paylaşırım :)

DOKTORBEY

Forum Demirbaşı
Tepki
268
İsim
Samet
Bisiklet
Bianchi
kaç kg bu velespit

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar. Bisiklet alacağım zaman burada da paylaşacağımı söylemiştim; MTB idi, Salcano Astro' ydu, şehir bisikletiydi derken, bugün şunu aldım: Mosso Legarda 1521 MSM V. Akşam bir saati aşkın pedal çevirdim, maşayı kilitlemeden birkaç yokuş tırmandım, hızlanması çok çok iyi, frenleri de güzel, estetik olarak da daha ilk günden beğeni topladı.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Mesut YB
B

BF Okuru

Misafir
Merhaba, Salcano ASTRO kullanıcılar kulübüne hoşgeldiniz. Evet arkadaşlar bu başlık altında sahip olduğumuz Salcano ASTRO bisikletlerin fotoğraflarını paylaşabilir,tavsiyeler verebilir ve yaşadığımız sorunlar ile ilgili sohbet edebiliriz. İlk olarak benim yakışıklıdan başlayalım 2017 model Salcano Astro 29 V 19" saraçhane bisikletçiler çarşısından 1050 TL'ye aldım alalı pek fazla olmadı ve araya ramazan girince pek fazla kullanma fırsatımda olmadı bu yüzden simdilik kullanıcı yorumunda bulunamam fakat ilerleyen zamanlarda kullanıcı yorumlarımı ve yeni fotoğraflarıda buraya ekliycem.

ASTRO 29 V

TİPİ = MTB
KADRO = 29" Hydroform Aluminyum Kadro
MAŞA = Sr Suntour 29" XCT HLO hidrolik kilitlemeli maşa
ARKA VİTES = Shimano STEF65 / RD-M360 Acera 24 vites
KADRO ÖLÇÜLERİ = 17" - 19" - 21"
ORTA GÖBEK = Chin Haur CH51
AYNAKOL = Shimano FC-M311 42t/32t/22t krank takımı
FREN TAKIMI = Tektro 837 Alüminyum V Fren sistemi
VİTES KOLLARI = Shimano ST-EF65
RUBLE = Shimano CS-HG31 32t/11t kaset
ÖN DEĞİŞTİRİCİ = Shimano FD-TX50-6
GİDON = Zoom FOV Alüminyum Gidon
BOĞAZ= Zoom TDS-C369 3D Forged Alüminyum Boğaz
SELE BORUSU = Zoom C208 Alüminyum Sele Borusu
FURŞ TAKIMI = Chin Haur CH-9280TBW
JANT SETİ = Salcano XPRO HT01 32H Jant Seti
TEKER SETİ = Continental Race King 2.20 Lastik

120964 dosyayı görüntüle

120965 dosyayı görüntüle
120969 dosyayı görüntüle

120966 dosyayı görüntüle

120968 dosyayı görüntüle

efkodayi

Üye
Tepki
1
İsim
Efekan
Bisiklet
b'Twin
@kaptanreis6060 ben de aynı renk aynı kadro aynı jant bisikleti sipariş etcem 1 2 hafta sonra. ben de paylaşırım resimleri. ama hd ile v frenlisinin arasında kaldım biraz. ağır araziye gireceğimi sanmıyorum sence yeterli midir v fren

B

BF Okuru

Misafir
@efkodayi Merhaba hocam tabikide hd feren v ferene göre her yönden daha iyi ben alırken bisikletçi astro nun HD ferenli modeline 300 tl fark isteyince bütçem yetmediği için V ferenli modelini almak zorunda kalmıştım yani eğer bütçeniz yetiyorsa HD frenli modelini alın eğer bütçeniz yetmiyorsa ve ağır araziye girmeyeceksiniz V fren modelini alın HD fren modeline 300 tl fark vermeye gerek yok ağır araziye girmeyecekseniz bisikletin üstünde gelen tektro 837 V fren sistemi gayet yeterli.

B

BF Okuru

Misafir
Arkadaşlar Selamun aleyküm, ben Salcano Astro 29V kullanıcısıyım. Bildiğiniz üzere kalınj lastikler çokça yoruyor. Bu yüzden ince lastiğe geçmeye karar verdim. Size bir sorum var, ben bisikletime en ince kaç inch/mm lastik takabilirim? Bisikletim şuan da yanımda olmadığı için iç jant genişliğini ölçemiyorum. Benim için birisi ölçüp buraya yazabilirse çok sevinirim.

seljuk11

Aktif Üye
Tepki
365
İsim
selçuk
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Olaya bak şehir tur bisikleti konusuna yazmışım da buraya atmışlar fotoğrafı, bir kere o fotoğraf yeni açılan bir konuya cevap olarak atılmıştı. Hadi başlık kapatıldı, bari de ki başlık kapatıldığı için buraya taşındı fotoğraf ne demeye başka bahane buluyorsun ? Zaten iki kişi fotoğraf atmıştı biri başlığı açan biri de ben.

Dosyalar

Son düzenleme:
B

BF Okuru

Misafir
Arkadaşlar Selamun aleyküm, ben bir Salcano Astro 29V kullanıcısıyım. İnce lastik arayışı içerisindeyim. En ince hangi lastiğin uyacağını bilmek için iç jant genişliğini bilmem lazım. Lakin bisikletim yanımda olmadığı için lastiği söküp iç jant genişliğini ölçemiyorum. Benim için bir Salcano Astro kullanıcısı iç jant genişliğini ölçüp bana bildirebilirse minnettar olurum.

alinon tor

Üye
Tepki
96
İsim
Ali T.
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
strava.png

2016 Astro'cuğum ile yeri geldi kaydım, yeri geldi park halindeki arabanın bagajına yapıştım, yeri geldi pedal kilidim ayrılmadı ve ışıklarda yere düştüm, yeri geldi bisiklet yoluma yaya çıktı yapıştım kendilerine, kasislerde hopladım, kaldırımlardan son sürat asfalta indim, yaya yollarındaki boyalardan dolayı 50 metre kayarak fren yaptım ama hiç bir zaman kadronun sağlamlığından şüphe etmedim. Bugün de bir akşam gezmesi yaparken kendimi yokuş aşağı vurdum, kadroya kitlendim birazda pedalladım test için. Çok büyük ihtimalle hatalı bir sonuca ulaştım tabi :D. Bırak kendi rekorumu, komple tüm Pendik'in hız rekorunu kırmış durumdayım. Bunu da 8x3 bir ASTRO ile başardım :p. Yarın teyit için tekrar o yokuştan ölümüne bir geçiş denemeyi planlıyorum. Umarım tek parça halinde aşağıya ulaşırım :).

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.811
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
274423 dosyayı görüntüle

2016 Astro'cuğum ile yeri geldi kaydım, yeri geldi park halindeki arabanın bagajına yapıştım, yeri geldi pedal kilidim ayrılmadı ve ışıklarda yere düştüm, yeri geldi bisiklet yoluma yaya çıktı yapıştım kendilerine, kasislerde hopladım, kaldırımlardan son sürat asfalta indim, yaya yollarındaki boyalardan dolayı 50 metre kayarak fren yaptım ama hiç bir zaman kadronun sağlamlığından şüphe etmedim. Bugün de bir akşam gezmesi yaparken kendimi yokuş aşağı vurdum, kadroya kitlendim birazda pedalladım test için. Çok büyük ihtimalle hatalı bir sonuca ulaştım tabi :D. Bırak kendi rekorumu, komple tüm Pendik'in hız rekorunu kırmış durumdayım. Bunu da 8x3 bir ASTRO ile başardım :p. Yarın teyit için tekrar o yokuştan ölümüne bir geçiş denemeyi planlıyorum. Umarım tek parça halinde aşağıya ulaşırım :).
Hayırdır dünya ile tüm ilişkini bitirmişsin. Öte diyara uçmağa varmaya uğraşıyorsun. Her iniş bir önceki gibi olmaz. Her zaman da bu kadar şanslı olmazsın. :harika: