Salcano Astro 270 SV Sahiplerinin Ortak Konusu

Scudo

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
Dün yaşanan bir sorun nedeniyle parça parça bisikleti toplamak yerine nakit olarak toplamayı düşünüyorum, üniversite bitince ve bu kaldığım yerden kurtulunca ya mtb ya yol bisikleti toplayacağım biriken parayla da... hatta duruma göre ikisi birlikte bile olabilir.

yaşadığım soruna gelirsek:
zaten bisiklet sürekli dışarıda kalıyordu mecburi olarak ve bundan rahatsız olsam da idarelik çözüm olarak motosiklet brandası almıştım üzerini örterek korumak için.
dün branda ve brandayı koyduğum kutu çalındı. bisiklet park alanını gören tek bir kamera bile yok(hala!) aylar önce istek yaptığım halde. kısacası yeterince güvenli olmadığından üst düzey parça toplamak çok riskli olacak... :confused:

Tepki
10
Bisiklet
Salcano
Arka teker mazgala girdi dün giderken, böyle ufak bir çatlak olmuş. Bu reflektörlü şerit jantın üstüne yapıştırma mı yoksa jantın kendisi mi çatlamıştır?
http://img.tapatalk.com/d/14/03/02/e4u5ajyz.jpg

Düzenleme: Şimdi kurcalayınca belli oldu, çapak atmış sadece şerit, jant çatlamamış. Buradan çıkaracağımız sonuç, 2.2 lastiğe güvenip mazgala düz girilmeyecek :)

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@İsmail Buçgün

reflektörlü şerit değil o :D fren yüzeyi jantın...
çatlama/atma vs. yaptırsa fren pabucunu biraz daha çabuk aşındırabilir, jantın kendisinde hasar yoksa başka sorun çıkarmaz sanırım.

1.5 lastiğe geçtim, artık mazgala girme şansım kalmadı zaten benim :) ama ıslak asfaltta yol tutuşu mükemmel... bugün denedim yine, 2.2'lerin kuru performansının çok daha fazlasını ıslakta veriyor.

• Beğen
Tepkiler: İsmail Buçgün

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
3 aydır konu mesajsız kalmış.
http://i.imgur.com/KoSU77h.jpg
http://i.imgur.com/rTRqcIz.jpg

• Beğen
Tepkiler: alieren

alieren

Üye
Tepki
4
Arkadaşlar merhaba.İki gün önce kadıköy-pendik arası sahil yolunda ilerlerken continental race king 2.2 lastiğim sallanmaya başladı çok geçmeden balonun patlaması gibi patladı.Baktığımda jant ile birleşme yerinde büyük bi açılma gördüm.Bisikletimi 2013 Aralık ayının sonunda aldım o zamandan beri en fazla 1.500 km yol yapmışımdır.Lastiği arazide de asfaltta da sıkça kullandım bir kere kaldırıma sert çıktığım için patladı.Bu yarılma lastiğin kötülüğünden mi yoksa benim hatam mı ? Ayrıca önerebileceğiniz ucuz lastik var mı ? Yada ön lastiğim iyi durumda arkaya yeni bir race king 2.2 alayım mı 20150117_142353.jpg 20150117_142403.jpg 20150118_132822.jpg 20150118_132903.jpg ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@alieren
benimde race kingim neredeyse her turda patlıyor ve rezil oluyordum,en sonunda balon yapmış ve dediğin gibi güm diye patlamıştı.100tlye smart sam aldım 1 çift daha 1 kere patlamadı öneririm.

alieren

Üye
Tepki
4
@alperK
Rica etsem fotoğraf koyabilir misiniz? Ayrıca ıslak yol tutuşu, hızlanması, ağırlığı nedir acaba?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@alieren
racekingi çöpe attım ,ben burdan aldım tavsiye ederim ,yol tutuş vs iyi dönüşlerde bisikleti baya bir yatırıyorum güvensizlik vermiyor.çamurda vs iyi 1000kmdir patlamadı.

Tepki
157
İsim
Cengizhan TOPCUOĞLU
Bisiklet
Salcano
Öncelikle merhabalar, bende beyaz 270 sv'm ile aranizdayim. İyi günler.