Sahibinden sitesindeki dolandırıcı

suat akman

Forum Bağımlısı
Başlık
18
Tepki
3.651
Bisiklet
Mosso
@Cevat_MD

Orbea CARPE serisi aynı bisikletleri donanımlarına gore kendi sitesinde sıfırı 590.-€ (2.500.-TL) baslayan fiyatlarla satiyor. Ben sorun gormedim acikcasi...

Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Son Selim

Daimi Üye
Başlık
8
Tepki
1.567
İsim
Selim A.
Bisiklet
Carraro
Açıklamaya bakılırsa sahte değil. Genelde o sitedeki sahte ilanlarda irtibat telefonu olmamakla birlikte, önce kapora talep ediliyor, fotoğraflar da zaten yabancı sitelerden kopyala yapıştır yapılıyor.

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Başlık
37
Tepki
6.444
İsim
Cevat Bayhan
Bisiklet
Corratec
@suat akman
İlanın reklamını yapmış olduk...:)

• Beğen
Tepkiler: suat akman

Özcan

Forum Bağımlısı
Başlık
12
Tepki
4.213
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@Cevat_MD

Şu anki fiyatına çok da bakmamak lazım. Geçen yıl aldıysa 3000'in altında almıştır. Web arşivi aralık ayında ürün fiyatı için 3270 diyor. Başkaları gibi şişirmemiş, adil bir fiyata satıyor bence.

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Başlık
37
Tepki
6.444
İsim
Cevat Bayhan
Bisiklet
Corratec
@Birhan K.
Hiç kullanılmamış demesi ve fatura kesip garantili olarak verecek olması nedeniyle gerçekten ucuz. Ben de bu nedenle kıllandım en başta. Sanki test aracı olarak kullanılmış. Bazı firmalar çok az km yapmış test araçlarını böyle kelepir fiyattan verebiliyor. Sanırım bu da öyle bir şey...

• Beğen
Tepkiler: Emirhan Kılıç

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Başlık
37
Tepki
6.444
İsim
Cevat Bayhan
Bisiklet
Corratec
Pazar günü İstanbul'da olacağım. Eğer açık olursa gidip gözümle göreceğim...

• Beğen
Tepkiler: Özcan

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Başlık
42
Tepki
2.100
@Yusuf_AZE @Cevat_MD Evet bence de en iyisi gidip yüz yüze incelemek. Ben de geçen yıl bu sitede piyasa fiyatı 1300 lira olan 1 yıllık tertemiz ve bakımları yapılmış bisikletimi 650 liradan satmıştım. Daha fazla da isteyebilirdim çünkü aynı bisiklet için farklı ilanlarda 1000-1100 lira falan isteniyordu, ama bunun hakkı budur dedim ve o fiyattan verdim. Yani bu iş biraz da satıcının insafına kalmış. Dolayısıyla her ilana dolandırıcı gözüyle bakmamak gerek.

Totanic

Üye
Başlık
0
Tepki
76
Bisiklet
b'Twin
Fotoğraflar bisiklete aittir deniliyor ama fotoğraflarda tekli aynakol ve 9 lu ruble görünüyor, fakat ilan açıklamasında 14 vites yazılmış, sol elcikte vites değiştirme kolu bile yok 14 olamaz yani.

• Beğen
Tepkiler: Cevat_MD ve Özcan

isosel

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Başlık
11
Tepki
3.405
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
almaya talip olacakların gidip gördükten sonra alması faydalı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Cevat_MD

Saru

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
313
Bisiklet
b'Twin
Ilan düzgün bir ilana benziyor, diğer satılan bisikletlerde aynı yerde çekilmiş ve arka plan aynı yani o klasik ebay, amazon ve tanıtım sitelerinden alınan fotoğraflardan değil. Teknik özellikler içinde fiyat makul bana kalırsa ama orbea gibi bir kadro var üzerinde orası insani tereddüte bırakabilir. Açıklamada yazıldığı gibi gidip görmek en güzeli. Alınırsa hayırlı olsun hoş bir bisikletmiş. :)

• Beğen

mahden

Forum Demirbaşı
Başlık
13
Tepki
883
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar Emirhan temiz bir çocuktur, atölyesi de iyidir, elden geldiğince de herkese yardımcı olmaya çalışır, her şeyden önemlisi bir dükkanı bir de adresi vardır.
"Sahibinden sitesindeki dolandırıcı" gibi ağır ifadeli bir başlığın altında adının anılması ayıptır, bence yolunuz düşerse bu ayıp nedeniyle bir özrünüzü de iletebilirsiniz.
"şüpheli ilan" dersiniz anlarım ama "dolandırıcı" ifadesi aynı zamanda bir hakaret suçudur..

Keşke buraya post atmadan önce bir arayıp teyit alsaydınız..

not: ilana baktım çocuk altına faturası da kesilecek yazmış, daha ne desin, cidden ayıp..

Başlık
1
Tepki
125
İsim
Oktay AKGÜL
Bisiklet
Cannondale
@Cevat_MD bana normal geldi fiyat ucuz değil abartıda değil şehir bisikleti gibi bir tür sanırım

• Beğen

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Başlık
37
Tepki
6.444
İsim
Cevat Bayhan
Bisiklet
Corratec
@mahden

Konu önceden açılmış, konu kalabalığı olmasın diye buraya yazdım. Zaten tanıyan biri varsa sorsun diye de belirttim. İlanda çelişkiler var ve bunları da arkadaşlar yazdılar. Kişisel olarak tanımadığım için şahsı hakkında bir yorum da yapmadım. Forumu takip ediyorsa, bu yazılanları okursa ve incindiyse kendi adıma özür dilerim.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Başlık
42
Tepki
2.100
Bence ilgili kişinin ismini başlıktaki mesajlardan silmek gerek. Adamın ismini Google'a yazdıklarında ilk çıkacak sonuçlardan biri "Sahibinden sitesindeki dolandırıcı" olmasın, ayıptır ya.

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Başlık
37
Tepki
6.444
İsim
Cevat Bayhan
Bisiklet
Corratec
@Birhan K.

Konu başılığını "Sahibinden sitesindeki ilanlar" şeklinde değiştirmek lazım. Bunu da ancak admin yapabilir. Ya da konu tümden silinebilir.

anzolot

Daimi Üye
Başlık
26
Tepki
1.022
İsim
murat yücedemir
Bisiklet
Cannondale
Fiyata bakıp direk kıllanmayın, Cannondale Quick 6 bisikletimi 1.000 TL.'ye satmıştım, Specialized Sirrus Sport'u 1.500. Bu bisiklete ikinci el rakamı için gayet normal, hani adam ortaya telefon numarasını yazmasa yada Not: Fotoğraflar bisiklete aittir. Ayrınlıtı bilgi için arayabilir, bisikleti Kalamış Fener Caddesi. No :62-C Atölye 25.4'de görebilirsiniz. demese bende -buyurun birlikte sövelim derdim

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Başlık
37
Tepki
6.444
İsim
Cevat Bayhan
Bisiklet
Corratec
@anzolot
Biz de sövmedik zaten...