SADDAM ı yakan ifadeler.....

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Önder Özdoğan tarafından paylaşıldı.

 1. Önder Özdoğan

  Önder Özdoğan Onursal Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  2.329
  Beğeniler:
  1.291
  Seviye:
  Irak devrik lideri Saddam Hüseyin'in yargılandığı duruşmada görgü tanıkları konuştu. Tanıklar, Saddam tarafından 1982 yılında Duceil'de 148 Şii'nin öldürtülmesi olaylarında yaşadıklarını anlattı. Saddam ayrıca, ABD ve İsrail'in kendisinin idam edilmesini istediğini söyledi.

  Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin, bugün yapılan duruşmasında konuşan ve ismi açıklanmadığı için "Şahit A" olarak kaydedilen bir kadın, olayın geçtiği 1982 yılında 16 yaşında olduğunu ve o tarihte tutuklanarak 4 yıl hapishanede tutulduğunu ve burada çeşitli işkencelere maruz kaldığını ifade etti. "Şahit A" yaşadıklarını, "Bana elbiselerimi çıkarmamı söylediler. Sonra da içlerinden biri bana silahıyla vurdu ve elbiselerimi çıkardı. Daha sonra da bacaklarımı kaldırdılar ve kablolarla vurmaya başladı ve bana konuş diye bağırdı. Benim gençliğimi yok ettiler" şeklinde anlattı. "Şahit B" olarak kayda geçen diğer bir tanık olan 70 yaşındaki kadın da, olayın meydana geldiği tarihte kendisiyle birlikte kocasının ve 7 çocuğunun da tutuklandığını belirterek, 4 ay boyunca hapishanede tutulduğunu söyledi.

  "Şahit C" olarak kaydedilen diğer bir tanık ise, Bağdat'taki istihbarat karargahında tam 19 gün boyunca dövüldüğünü söyleyerek, elektrik şokuyla işkence yapıldığını ve günde bir öğün verilen yemeği de 4 kişiyle paylaştığını ifade etti. "Şahit C", yakalandığında sadece 12 yaşında olduğunu ve annesiyle beraber babası ve kız kardeşinin de toplanıp götürüldüğünü belirtti.

  Saddam duruşmada ayrıca, "Amerikalılar ve İsrailliler Saddam Hüseyin'in idam edilmesini istiyor" dedi. Kendisinin 3 kere idama mahkum edildiğini söyleyen devrik lider, "Ne Saddam ne de yoldaşları idamdan korkuyor" diye konuştu.

  saygılar....