Ruhun şad olsun sevgili GIANT'ım!

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Öncelikle herkese selamlar, saygilar. Kendimi kisaca tanitayim. Eski bir Giant kullanicisi; İzmir'den Aydin ben. Uzunca bir suredir is, guc, askerlik vs.. gibi nedenlerle bisikletten uzak kalmistim. Bu bana +10 kg olarak yansidi tabi :D Neyse askere gitmeden once muhtemelen metal yorgunlugumdan canim Giant'imin kadrosu arka ucgen-vites kulakcigi onunden kirildi. (daha 15 yasinda gencecik bir kadroydu halbuki!) Agir bir kullanici olmam nedeniyle ve kadronun da yasini dusununce kadro degisikligine gideyim dedim. En sonunda zar zor bir Apenin kadro buldum. Bisiklette minimalizmi seviyorum. (Param yok! demenin baska bir yolu) :D Teferruattan kacinarak ilk resimde gordugunuz Giant'im evrim gecirerek paril paril bir bisiklete dondu.

Bisikletin en son hali Apenin Kadro - Deore Dx arka, Alivio On Aktarıcı, LX parallax gobekler, Acera V fren takimi, Avid Fren- Alivio vites kollari,XT furs takimi, emektar Exage aynakol, M324 pedallar.

Bu arada 91 model GIANT'imin sokulen kadrosunu elime alinca hafifligine inanamadim. Ne kadar bilmiyorum bir ara tartacagim ama bir cromoly kadroya ve o senenin teknolojisine gore inanilmaz! O kadar zorlamaya cok iyi dayandi, GIANT'a burdan saygilar. Olen kadromun ruhu sadolsun.

Not: Ikı sene sonra en sonunda bisikletime kavustum, bu ne mutluluk!

http://img221.imageshack.us/img221/7469/gokaragolas0.jpg

http://img80.imageshack.us/img80/8683/newgiant3ov9.jpg

http://img85.imageshack.us/img85/4141/newgiant4ra1.jpg

http://img85.imageshack.us/img85/7884/newgianthx3.jpg

• Beğen
Tepkiler: sare
Scudo

İdris ACA

Forum Bağımlısı
Tepki
1.425
etkileyici bir hikaye;)
Allah bir daha böyle acı yaşatmasın diyim.:)
bisikletin yeni halide fena değil.Şöyle düşük açılı bi gidon boğazı oldukça yakışıklı yapar bisikletini.
kazasız belasız sürüşler dilerim

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Güzel bir geçmişi varmış, eski binicilerden olduğun parçalardan belli oluyor :)
Yalnız Exage'ın mtb türüne uygun aynakolu olduğunu bilmiyordum, yaprakları kaç kaç? (diş sayıları)
Aramıza hoşgeldin Aydın.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Var tabe fatihim Bizim Erkalın eski bisikletindede varı Bianchi Thomiusus mu ne öle bi bisikleti vardı İtalyan 15 yaşında felan oda hayata veda etmişti... full exage dı frenler aynakol felan...

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Oncelikle tesekkurler, hosbulduk.

Evet Fatih, Cagri'nin da belirttigi uzere Exage'in mtb serisi de var. Ki aynakolu sanirim biladerim eski thomisus (Cagri'nin bahsettigi model benim abide de vardi) uzerinden sokmustu. Ve yine sanirim ki aynakolu ben hasat etmistim (orjinali Deore Dx idi.) Bak aklima geldi de Bianchi neydi o zaman, her yerinden kalite akardi. Pehhhhhhh

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@athletic

Tabii ki var Fatih..Benim 80 li yıllar sonunda Milano"dan aldığım Specialized Rock Hopper bisikletimde ful Exage 400 LX vardı.. Fren kolları motosiklet fren koluna benziyordu. Kaçkar dağından inerken fren sıkmaktan parmaklarım kaskatı olmuştu.. Aynadişli 28-38-48 idi sanıyorum..Hey gidi günler hey..

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Tabii ki çağrının dediği gibi Exage komple bir shimano gurubuydu. Aydın aramıza hoşgeldin yeni kadron hayırlı olsun...

seko123

Daimi Üye
Tepki
71
taktıgın fren kolarını kaca aldın acaba o fren kolalrını bn bmx te kullanıyorum:D:D:D

buarda aramıza hos geldin

sare

Üye
Tepki
167
geçmişi roman olması gereken,çok güzel bir bisiklet:)

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Tekrar tesekkurler, sagolun...

Seko; fren kollari Avid olup ciftini 20 ytl'ye aldim. Gayet memnunum.

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
bisikletin ve sana mutluluk diliyorum

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Hoş geldiniz bisikeltiniz gerçekten hikayesi gibi çok güzelmiş..Ama nacizene tavsiye olarak siyah bir sele borusu ve İdris abinin de dediği gibi daha kısa bir gidon boğazı ile çok daha tatlı durabilir...

İyi günlerde kazasız belasız kullanmanız dileklerimle...

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Gidon ve bogazla ilgili biraz sıkıntı var zaten, boyun fitigiyim biraz alcak kaliyor benim icin. Kadro ust borusu Giant'a gore biraz daha uzun sanirim. Maddi durumu toparlayinca bir elden gecirecegim bakalim.