Ruble 8 Çiziyor

mertcan kurtcebe

Aktif Üye
Tepki
22
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba 0 km mosso deore aldım fakat aldığımdan beri ruble 8 çiziyor ve enterluck göbeklerinde freni sıkıp ileri geri yapınca oynuyor bu sanırım kronik sorunmuş. ruble için ise tamircim sorun olmaz diyor ne yapmalıyım bilgi veren olursa sevinirim iyi geceler saygılar.

Scudo

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Yeni bisikletlerde bazen böyle sorunlar olur.
Siz o çok akıllı biskletçinize söyleyin,rubleyi sıksın.Bence ruble gevşekliği ciddi bir sorundur.

eRay.Akdeniz

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
Specialized
Shimano rublelerin tourney serisinden Alivio serisine kadar göbekte hafif dalgalanma olduğunu gözlemlemiştim. Zaten el kitabında fabrikasyon olarak böyle olduğunu ve vites atım esnasında SİS özelliğini daha etkin kılmak için ruble dişlileri içeri girerek vitesin küçülmesinde, dışarı çıkarak vitesin büyümesine zincire kılavuzluk etmek ve geçişleri rahatlatmak için yapılmış bir teknolojiymiş. Bende bu bilgiyi okuduktan sonra bunu gözlemlemek için pek çok bisikleti ters çevirip arka tekeri hızlıca döndürdüm. Tourney, Altus, Acera, Alivio serisi böyleydi. Şuan bende Deore var ama o özellik yok. Neden? Çünkü daha gelişmiş bir sistem olan Dyna-Sis varmış. Onun teknolojisi daha farklı tabi ki.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Ruble gevşek olabilir. Bisikletçinizden rubleyi sıkmasını isteyin. Eğer hala düzelmezse göbekten kaynaklanan bir sorunda olabilir belki.

eomerkaya

Üye
Tepki
10
İsim
Ömer
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar bisikletimi alalı 50 gün oldu ama az önce bisikletimi temizlerken arka rublenin 8 çizdiğinin farkettim.bisikleti toplam 510 km yapmışım ama ruble 8 çizerken arka teker yanlara oynamıyor sizce problem nedir ?
bu arada rublem shimano

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Alt grup jant göbeklerinde normal dostum. Bende de aynı problem vardı. Göbekleri değiştirince adam oldu. Ciddi anlamda bir 8 çizme söz konusuysa belki vidası gevşemiş olabilir rublenin bir baktırın yinede.
@eomerkaya

eomerkaya

Üye
Tepki
10
İsim
Ömer
Bisiklet
Salcano
@M.Burak KARADAĞ
yani göbekte bir sorun mu var yoksa alt model olduğu için mi ?

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@eomerkaya Alt grup olduğu için. Şayet rublede gevşeklik yoksa tabii :)