rubena lastikler

cedrick41

Forum Bağımlısı
Tepki
1.390
@ilkerturker

(link)
burda ki listeye bak lastik modeline

Scudo

ilkerturker

Forum Bağımlısı
Tepki
197
Bisiklet
Merida
50 - 559 26 x 1,90 Classic 22 BC APS+RS 450 129 810 hobby 1,3
sanırsam bu :)

hayır baktım şimdi classic yada başka birşey yazmıyor.sanırsam daha eski bir rubena :(

cedrick41

Forum Bağımlısı
Tepki
1.390
@ilkerturker

seninki aps yoksa sport29 veya classic 22 nin diğer modeli:(

ilkerturker

Forum Bağımlısı
Tepki
197
Bisiklet
Merida
evet öyle galiba.Rs dediği reflektörse eğer ,benimki o diger ikisinden :/
yanlış aldık geldik galiba :)

• Beğen
Tepkiler: cedrick41

semih24

Aktif Üye
Tepki
283
arkadaşlar,yaklaşık 1 senedir kullanıyorum.gayet memnunum.fiyatına göre gayet tatminkar...tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Ozicu
Tepki
2
(link)
sitesindeki lastiklerde APS (Anti-Puncture System) ibaresi yok, Walrus lastiklerde APS özelliği yok mudur arkadaşlar?
Bir de İstanbul'da nerede satılıyor bu lastikler acaba?

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@Serden Us

Benzincide lastiği şişirirken basıncı yüksek tutmam ve önemsemeyip yola çıkmam sonucu 20. kilometrede (%5 asfalt + % 70 stabilize yol + %25 arazi sürüşü) yere basan tarafından baloncuk yaptı. Ancak düz asfalta çıkınca hoplayarak gitmemden farkedebildim. Ve böylece ömrünü normal şekilde nasıl tamamlayacağını öğrenemeden lastik değiştirmek zorunda kaldım. (Kullanım hatasıdır, lastiği kötülemiyorum).

Ancak kullandığım süre içinde dikkatimi çeken ve anlatmak istediğim bir nokta var. Yüksek hızlara (50 ve üstü diyelim) çıkmaya kalktığımda sanki yol tutuşu belirgin şekilde azalıyor gibi bir his veriyordu. Daha önce ve şu anda kullanmakta olduğum Schwalbe Little Albert lastiklerde tam ters his vardı. Sanki hızlandıkça bisiklet yere daha çok ve sağlam basıyor gibi bir his (ki çok uzun ve dik bir dağ yokuşundan inerken 80 küsur km hıza bu lastiklerle çıkmıştım 2-3 sene önce). Verdiği his açısından memnun kalmadım.

Bu konuda bana hak veren ya da karşı çıkan varsa bilmek isterim doğrusu. Sadece bana mı öyle geliyordu yoksa gerçekten de yüksek hızlarda sorun yaşayan var mıydı... Bu arada lastikler yuvaya iyi oturmuş durumda ve jant ayarı da tam olduğu şekilde bu hisse kapılıyordum.

Şimdi de Schwalbe Smart Sam almayı düşünüyorum ama 800-850 gr gibi bir ağırlığı var. Acaba alsam pişman olur muyum?

bozokaydin

Daimi Üye
Tepki
156
Benim bir elemanim su an Sirkeci de su modelleri bir turlu bulamadik:
rubena flash 26 1.50 aps+rs, rubena cobra 26 1.90 aps+rs ve rubena chardybsis racing pro 26 2.00 bunda aps+rs ten daha iyi bir sistem var. Hicbir modelin patlak onlemeli sistemlisi yok ya da bulamiyoruz.

bozokaydin

Daimi Üye
Tepki
156
Rubena Flash 26 1.75 Aps aldım, şu an 50km'ye yakın kullandım. Bir sorun şimdilik yok. Orjinal lastiklere göre ortalama hızım 6.5km arttı.

bozokaydin

Daimi Üye
Tepki
156
Sirkeci'de Pedal Bisiklet'ten aldım.

(link)

Bu adreste de var. Tanesini 22TL demişlerdi. Ben kendime ve eşime 4 tane aldım, 80 lira verdim.

• Beğen
Tepkiler: İlker Bayraklı

bozokaydin

Daimi Üye
Tepki
156
Biz 2 kişi 1.75 Flash'ları CST 1.95 lik orjinal iç lastikle kullanıyoruz. Bir problem olmadı, yaklaşık 50km kullandık. Şimdi iç lastikleri Hutckinson Air Light ile sadece ben değiştirip kullanacağım. Lastikte APS olduğu için hafif iç lastikle bir problem olmayacağını düşündüm, bir bisiklette deneyeceğiz. Problem olmazsa diğerinde de hafif iç lastiğe geçeceğiz.

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
bnede bu lastikten almayı düşünüyorum...
tanesi 15 liraya...

izlak zeminde nasıllar??

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@gvenc

Yolda giderken yağmur başladıysa yani yerler ve lastik yeni ıslanıyorsa ilk etapta kayabiliyor. Bir süre sürdükten sonra, yani lastik iyice ıslandıktan sonra farkedilir bir tutuş artışı oluyor. Islak virajlarda oldukça zorlamıştım ve iyi sonuç vermişti.

Ayrıca dişli lastiklere göre daha az su sıçratıyor. Yani şöyle örneklendireyim; dişli lastiklerin sırtınıza su atması 10-12 km/h hızda başlıyorsa bunlarda 16-18 km/h gibi bir hızda başlıyor. Tabi yoldaki suyun miktarı da önemli. Çok suluysa daha düşük hızda, sadece ıslaksa daha yüksek hızda su atmaya başlıyor.

• Beğen
Tepkiler: Güvenç Terzierol

marule

Daimi Üye
Tepki
406
3 gün önce rubena flash 1.75 aldım, 18 km arazi (patika yollar, yüksek otlar ve dikenlerden oluşan bir dağ bölgesi), 240 de stabilize ve asfalt yolda (yalova-bursa arası) kullandım. turun sonlarına doğru yağmur yağması ile yağmurda da test etmiş oldum. tecrübelerim şöyle,

arazi performansı 1.75 ve dişsiz bir lastiğe göre gayet güzel, önceki lastiklerim 2.20 ve dişli idi, aralarında bir kaç rampada tutuş problemi dışında bir şey görmedim. seleden kalkmazsanız ramplarda da çok rahat çıkarsınız.

normal yolda ise adeta uçuyor, daha önceden 18 km olan ortalama hızım şimdi 22 lere çıktı. Eskiden 25 km ile geçtiğim yerleri artık 30 ile geçebiliyorum.

yağmurlu hava da hem rampa indim hem de düz yol yapatım, tutuş problemi yaşamadım. Frenleri dengeli kullanırsanız kayma yapmaz.

Yanlarında dişi olmadığı için virajları geniş almakta fayda var. 2.20 lastikle nasıl giriyorsam şimdi de öyle giriyorum, kayma sorunu yaşamadım ama aklımın bir köşesinde geniş almak gerektiği var :)

Gelelim muhteşem patlak önleyici katmana :) arazi sürüşünde bayağı dikenli, otlu..vs yollara girdim ve patlamadı. Ama şehiriçi veya şehirlerarası yolda 1 kere patladı. Zımba teli gibi bir şey girmiş, bence bunda katman falan yok, sadece öylesine yazmışlar. yol kenarındaki camlardan, kırık parçalardan geçerken çok dikkat etmek gerekiyor.

Lastiğin bir başka kötü tarafı imalat hatası olabiliyor, ben lastiği alırken 6 tane lastiğe baktım ve lastiğin janta temas eden kısımlarında kesikler gördüm. Lastiği basan kalıbın izlerine benziyor. En sonunda depodan 2 tane getirdiler onlar sağlamdı. Alırken lastiği iyice incelemek gerek. Zaten bu fiyata kalite kontrol yapmadan almamak lazım :) Bir de sanki arka lastiğimde hafif bir bombe oluyor ama bunun sebebi, dış lastikten mi, iç lastikten mi, janttan mı henüz çözemedim. O yüzden lastiğe çamur atmayayım şimdi :)

iç lastiklerim michelin airstop C2 25/35x559, ağırlığını bilmiyorum. 3 tane iç lastik almıştım dış lastiklerimi alırken. 2 tanesinde imalat hatası çıktı ve havayı vurunca daha binmeden patladı (ek yerinden yırtıldı). 2 tane koca yama yaptım ama bu benim yolda 1buçuk saatime sebep oldu. Bu lastikleri de Rubena üretiyor galiba, üstünde made in çek republic yazıyor. Bu lastikleri alırken veya tura çıkmadan hava vurup dikkatle inceleyin.

Sonuç rubena flash fiyat/performans olarak 10 numara, bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekebilir ama değiyor :) muadili swalbe marathona 55 tl den 110 tl vereceğinize 2 rubena flash, 3 tane iç lastiğe 66 tl vererek sıyrılabilirsiniz. (gerçi iç lastiklerin 2si gümledi ama olsun). Ucuz fiyatı dolayısı ile tavsiye edilir.

• Beğen
Tepkiler: Kadir.Celik

Ahmet Bolgi

Forum Bağımlısı
Tepki
776
@cedrick41

93kg sürücü artı bisiklet artı diğer yükler ve 35 hava ile seri hareket edermi oldunuz? arkadaşım bir hatanız olmasın bende yaklaşık aynı kilodayım 40 hava basnmama rağmen özellikle arka teker nerdeyse yere yapışıyor . tur sırasında bide 10-15kg lık exra yük olacak . lastikte max. hava 40 alacak olan arkadaşlar bunu düşünsün çünki ben 150km yapmadan lastikleri değiştirmek zorunda kaldım.

• Beğen
Tepkiler: Kamil Tabak

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
30-35 psi basılmaz bu lastiklere. Zaten üzerinde yazan minimum değeri 40 mı 45 mi neydi. Maksimum da 50 60 civarı olması lazım tam hatırlayamıyorum şimdi. Hava basarken ölçtüğünüz cihaz yanlış ölçüyordur.

Bu arada benzincilerdeki aletlerin ayarına da pek güvenmeyin. Bizim burda bir tane var, hep asıl değerinden fazla basıyor. Atıyorum 35 ayarlıyorsunuz, ama o 40 falan basıyor.

bozokaydin

Daimi Üye
Tepki
156
Ben de asfalt (yaklaşık 50km) ve çok hafif stabilize yolda (5km) kullandım ve arka lastiğimde bombe oldu. Lastik modelim Rubena Flash 1.75. Bu tarzda hafif lastik de bulamadım, bulduğum anda fiyat önemli değil alacağım.