Rotor'a yardım yok mu

çarga

Üye
Tepki
38
Merhaba arkadaşlar, direk konuya giriyorum maruz görün sorunu halletmek istiyorum artık biran öncede. Geçen gün bisikletim ile takla attım kendimi dağa taşa vurmuşken tam yaptım yani kelimesi kelimesine. Bu takladan sonra neyse ki bir şeyim yok fakat ön rotor'um yamuldu çok az. Fren sistemi hidrolik sistem. Balataların olduğu kısmı alyanlarından gevşetip freni sıkar haldeyken tekrar alyanlarından sıkarak bir şekilde tekrar ortalanırmı diye uğraştım fakat beceremedim. Sürekli sürtmeye devam etti balatalar rotora. Bende bisikletçi(lere)ye götürdüm hemen hemen aynı şeyi yaptı sayılır benimle, ve ne yazık ki toplamda 3 bisikletçi bunu yapamadı... Sorunsuz sürtmeyen bir sistem varken (demek ki olabiliyormuş) sanki normal olanı sürtmekmiş gibi birde bana en düzgün hali böyle bu şekilde kullan, balataya sürte sürte düzelir gibi şeyler söylediler. Sinir katsayım gittikçe arttı. Lütfen biri çıksın şunu nasıl yapabileceğimi bana ayrıntılı bir şekilde anlatsın, yapıyım rica ediyorum.

Scudo

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Rotorun yamuksa allame-i cihan gelse o sürtmeyi kesemez. Önce onu tam düzelttirmen lazım. Sonrası kolay. En kötü ihtimal hidrolik sistemin yağı değişip veya havası alınıp pistonlar tam geriye ittirilir. Ustası için kolay bir iş...

çarga

Üye
Tepki
38
Teşekkür ederim. O zaman bana birde şu ustayı söylermisiniz :)