Romanya bisikletle denize turu (cu bicicleta la mare)

Tepki
252
İsim
K.Bahadır Usta
Bisiklet
Cervélo
Herkeze selamlar,

Örnek olması adına Romanya'da yapılan bu tur organizasyonunu sizinle paylaşmak istedim. 400 kişinin katılacağı iki gün sürecek 245km'lik bir tur. Bu sene 10cusu olacakmış ve inşallah katılımcılardan biri de ben olacağım. Tur boyunca konvoya polis, sağlık ekibi, tamir ekibi eşlik ediyor olacak ve yorulanlar için de arkada otobüsler ve bisikletleri taşımak için tırlar olacakmış.

İşte tura ait site; (link)
Geçen seneki turdan resimler; (link)

Ve bu da tur sırasındaki bir video;

İnanılmaz güzel bir organizasyon, 7'den 70'e her yaştan katılımcı var. Videoda bir de protezli bir abimiz bile var.

Bu seneki turdan resim ve yorumlarımı bu konudan paylaşmaya çalışacağım. Böyle bir organizasyonla egeyi gezdiğimi hayal bile edemiyorum...

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çok keyifli bir organizasyon gibi, umarım sizin için de sorunsuz ve keyifli geçer. Organizasyonla birlikte paylaşımlarınızı bekleyeceğiz.

Bekir EREN

Üye
Tepki
220
Bisiklet
Lapierre
@caner1405 İnşallah birgün kısmet olur da bizde katılırız diyelim o zaman. Aslında kastım resimlere baktıktan sonra çoluklu çocuklu insanları destekleyen birşeyler olması idi. Şuana kadar kamplı bir etkinliğe katılmamış olsamda çevremde katılan arkadaşlardan duyuyorum. Resimlerini görüyorum. İnşallah birgün Gökovada bende bulunurum :harika::harika::harika:

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
@Bekir EREN Dostum gökova bisiklet turunun aile verisiyonu da var onuda haziran sonu gibi yapıyorlar o dahada güzel oluyormuş (Bizde aileyiz sonuçta) (link)
İnşallah birgün hep beraber katılırız hem eğlenir hem pedallarız.

Tepki
252
İsim
K.Bahadır Usta
Bisiklet
Cervélo
Geçen seneki turdan birkaç güzel resimi paylaşmak istedim, bu arada bende hazırlıklara tam gaz devam ediyorum (antreman olsun, gerekli malzemeler olsun).

400 kişi kaybolmadan nasıl gidiyorlar anlamadım, grup 1 km kadar uzayabiliyormuş. Muhtemelen o gün trafiği felç ediyoruz. gerçi ana yol değil burası. Asıl yol otoban.

kalabalık.jpg
kalabalık 3.jpg

Buradaki Giant bayisi sponsorlardan biri, sahibiyle tanışmıştım çok iyi esnaflar. Ne yazıkki onlarla bir alışverişim olamadı (markaya bir türlü ısınamadım - çok iyi marka olmasına rağmen, yoksa gerçekten çok dürüst esnaflar). Grubu takip eden tamir araçlarını da onlar sponsor ediyor.

Giant.jpg
giant servis aracı.jpg

Geçen sene Lidl sponsor olmuş (bizdeki BIM), bu sene de Mega Image (bizdeki Migros). Her 1 saatte durup su ve yemek ihtiyacını gideriyorlarmış (çikolata, meyve).

stop cadırı.jpg
yayılma.jpg

Bu abiye saygı duydum, tum parkuru arkasında kızı ile bitirmiş, arkadaki beyazlı kızımız da kendi 245km'yi bitirmiş (helal be ne aile)

efsane abi.jpg

Ve son olarak bu abimiz de Romen @Kudret Kurtcebe - Her turda var ve bayağı biliniyor, sayılıyor gibi (her turda muhakkak herkez bu abiyle foto çektirmiş, burdan çıkarım yapıyorum), gerçi Kudret abiden daha yaşlı 70'li yaşlarındaymış

romen kudret abi.jpg

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Tepki
252
İsim
K.Bahadır Usta
Bisiklet
Cervélo
Bugün tamir takımını tamamladık. Hazırlıklar nerdeyse tamam gibi. Yanıma bunları alacağım.

20160405_184013.jpg 20160405_184122.jpg

Hepsi siyah taşıma kabına sığıyor. (Resimi nasıl döndürüyoruz bulamadım).

20160405_184334.jpg

Son görüntü de bu şekilde

20160405_184442.jpg

Aslında şu şekilde Triatlon için kullanılan aparatlar var ama görmeden cesaret edemedim. Bu şekilde katılacağım büyük ihtimal;

65349-largest_super_wingsm.jpg images.jpg

*Suleyman*

Üye
Tepki
64
Bisiklet
Diğer
@directedby Birebir aynısı olmasa da decathlon da bulabilirsiniz. İçine yedek iç lastik, levye, 24 lü anahtar seti rahat sığıyor.

(link)

ebay den alışveriş yapıyorsanız da bu linkten alabilirsiniz. Türkiye'ye ücretsiz kargo.

(link)

Tepki
252
İsim
K.Bahadır Usta
Bisiklet
Cervélo
@directedby Teşekkür ederim, ben bike24'den aldım;
(link)

@Murat Ak. Çok sağolun, hazırlıklar tamam yarın 8:30'da yoldayız.

Geçen haftaki antreman turundan birkaç kare. İlk kez katılacaklar için turun ilk gününe benzer bir antreman yaptılar (135 km civarı). İlk izlenim olarak 8 saat selede oturmak tam bir işkence, bir de antreman turu organizasyon kadar kurallı değildi, o yüzden önde molalara kadar full gaz giden bir gurup oluştu (full gaz dediğim 25-30 km hızla). Bende günün heyecanı ile 4 saat bu gurupla beraber gittim. Grup dönüşte de canavar gibiydi ama ben turu zor bitirdim (15km kala pes ettim). Bu sefer olduğunca yavaş ve turu bitirme odaklı süreceğim. Tek sıkıntı pazar günü yağmur olabilir, eğer yağmur olursa 2.güne katılmayacağım. Bakalım :).

Buluşma yerine ilk ben geldim :)
20160417_074800.jpg

100 kişi kadar katılım vardı, pazar sabah 7:30..
20160417_083756.jpg
20160417_083801.jpg

Buda artık bittiğim andan bir kare :)
20160417_170725.jpg

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato