RockShox Psylo YARDIM....

Bülent Onutkan

Forum Bağımlısı
Tepki
943
Merhaba arkadaslar.Ben psylo race kullanıyorum ve ufak bır problemım var:( Hydrolıc eksıldı! Bu eksıgı ne ıle tamamlamamı tavsıye edersınız?Sıradan bır hydrolıc ılemı?Yoksa rockshox orjınal ıle mı( ki ne olarak satılıyor bılemıyorum da).Bır problemde hıcbırzaman 120 calıstıgını gormedım...!Acaba nedenı ne olabılır?Sımdıden tesekkur ederım!

Scudo

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Bildigim karayıyla bi çok kişi 5 w lik hidrolik yağ kullanıyor.TAbiki orjinal rock shox yağ bulsan daha iyi olur ama zor biraz.Bildigim kadarıyla motorexin ve castrolun 5 w lik amortisör hidrolik yagları varmış.Motorexinki 30 ytl idi...(1 lt)

Bu arada yagı nasıl eksittigini sorabilirmiyim? KEndiligindenmi eksildi yoksa senin müdehalelerin sonucumu eksildi? Amorsiörün full 120 olarak kulananamam nedenini ise bilemiyecegim...

• Beğen
Tepkiler: Bülent Onutkan

Bülent Onutkan

Forum Bağımlısı
Tepki
943
Nasıl eksıldıgını ınan bende bılmıyorum,belkı benım mudehalem sonucu olmusta olabılır:( ama bı ara eksıldıgınde sılıkon takvıyelı yag kullanmıstım:( Zaten en buyuk hatamda bu oldu.Nıe yaptıgımıda bılmıyom bı anlık gaflet yada cahılce bı davranıs her neyse:( :( :( calısmasında bı sıkıntı olmustu o zamanda....!

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Psylo normalde 125 mm'lik bir amortisör olmasına rağmen ben de henüz 118 mm.nin üzerine çıkanını görmedim :(. Genel bir problem bu, belki de böyle tasarlandılar bilemiyorum.
Yağ eksiltme konusunda; silikon takviyeli yağ çok büyük bir hata. Çünkü maşanın yapısında bulunan contalara zarar verebilirsin. Hatta onları tamamen iş görmez hale sokabilirsin. Yağ eksiltmesinin nedeni büyük bir ihtimalle odur.
Bisiklet canavarı 5W demiş ancak benim gözlemim daha sık kullanılan numaranın 7,5 W yağ olduğu yönünde.
Rebound kontrolü olan bir maşada yağın yoğunluğu çok fazla çalışmayı etkilemez. Rock Shox'ın orjinal yağı diye bir şeyin var olduğunu sanmıyorum, önemli olan kaliteli bir amortisör yağı kullanıyor olman. Motorex'in yağları gayet iyi. Şu ana kadar şikayet edenini duymadım.
Kolay gelsin ve biraz daha dikkat diyorum ;).

Bülent Onutkan

Forum Bağımlısı
Tepki
943
Tavsıyen ve ılgılendıgın ıcın cok tesekkur ederım halıl.:D En kısa zamanda sonucu bıldırırım ok....!

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
Buarada ben olctum kabacana psyolumu 118 acıldıgında çalısma mesafesı tam 125 oluyor aslında(tam olarak eastın yazan kısmın a gore calıstıgını hesaplayınca)yani ustundekı rakamlama yanlıs yapılmıs bence...Yag kaybı sorununu bende de mevcut psylolar hep yag kacırıyor alt piminden...

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
valla Erkal bende de psylo race var daha hiç yağ mağ bişi görmedim eksildiğini de hiç sanmıyorum...

Sanırım bu kullanıma göre de fark ediyor... :)

okan_ergun

Daimi Üye
Tepki
40
maşalarına kesınlıkle hıdrolık yağ koymayın ne olacağını biliorum maşanız bellı bi üre çok güzel çalışcak mukemmel çalışcak fakat soora kıtlencek ve tum conta-o rıng lerı değişmenıs gerekçek kulanabıleceğiniz en idel yağ motorek 1ow onu bulamassanıs ATF adı ile satılan otomatık şanzıman yağı dır bunun da 10w sı çok iyi ben kullanıorum çalışmda bi problem yok...

dümenci

Daimi Üye
Tepki
215
dayı bendeyken ole bı problem yoktu mükemmel çalısıyodu ******* sende göka gıbı kurcalıyosun sonra yardım istiyorsun dayı bian önce hasarın giderilmesi dileğimle

• Beğen
Tepkiler: behcetatinc

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Bu tarz kelimelerin kullanılmaması gerektiğini artık hepimizin öğrenmiş olması gerekiyor. Tekrarında daha ağır yaptırım yapmak zorunda kalırız.

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Evet psyloların yağ kaçırdıgını bu forumdan başka bi başlıkta duymuştum.GArip bi durum yaa.BEnde psylo almak istiyorum ama bu sorunlardan çok tırsıyorum.Ah şu dukeda 100 mm lik olsa ve u-turn bulunsa (var aslında duke sl de ama Türkiyedekiler race modeli ;-) )

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Arkadaşlar lafa gireyim.. (link)geldi. Bilenleriniz vardır ama hatırlatayım. 1,7 kg, alu borulu, havalı yağlı ve rebound'lu (geri tepme ayarlı) amortisör 189 EU. Teker mil oturma yerleri ve disk fren bağlantı yerleri çelik takviyeli.. Biz çok beğendik.. Selamlar..

• Beğen
Tepkiler: Tugfox ve Alican

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Sonunda özelliklerini merak ettiğim maşayı da öğrendim...Sağol Gürsel abi...

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Gursel abi bu on bilgi icin cok tesekkurler.. ben bu masayi uzun vadede merak ediyorum.. yani kullananlarin yorumlari zamanla ne olucak acaba.. magura ismi bana her zaman guven veriyor.. yorumlara gore ileride sahip olabilecegim bir masa..

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@Tugberk Tezel

Selam
Bu amortisör ABD'deki kullanıcı yorumlarında 5 üzerinden 4,80 almış ki çok iyi bir derece.. (Mountain bike review com'da)
Gerçi yorumcu sayısı az ama olsun.. Yine de fikir veriyor..
Selamlar

• Beğen
Tepkiler: Tugfox

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
Konuyla alakası yok ama bu Gürsel beyin bahsettiği mountain bike review müthiş bir site.Özellikle bu kullanıcı yorumları çok faydalı oluyor ürün (ne olursa olsun) hakkında bilgi edinmeye.

• Beğen
Tepkiler: Tugfox

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
@gürsel

Yillarin tecrubesi olarak siz de begenmissiniz zaten artik kafamda takilan bir sey yok masa hakkinda :) tesekkurler yorumlariniz icin:)

• Beğen
Tepkiler: Alican

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
valla full bakım istiyor pshylo.içinin temizlenmesi o ringlerinin değişmesi ve dot 4 yağ ile işlemin tamamlanması gerekiyor.

fazla bir masraf ta tutmaz.benim trekte kullanıyorum.evvelki sene alanya yarışında lock outu kilitli unutmuşum araziye bir girdim haşat oldu.:Skull-175 baya yağ eksiltmişti. origlerde haşat olmuştu.kolay gelsin

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
@scream7007
Yedek parçalar zorlanmadan bulunabiliniyormu? Bide aklınızda avrsa bi kaçının fiyatını yazarmısınız?