Rockrider 560 fiyat performans bakımından nasıldır?

Scudo

Caner Od

Üye
Tepki
47
İsim
Caner
Bisiklet
Salcano
Merhabalar,

Çok uzun süredir incelemeler yapıyorum. Piyasada alınabilecek en iyi F/p ürünü diyebiliriz. Üstündeki donanımı bu fiyata almak başka markalarda mümkün değil. Gövdesine ömür boyu, donanımlarına 2 yıl garanti veriliyor olması ayrı cezbeden noktalar. Bisikletçiden alacağın x markasının servis durumu bisikletçinin oldukça insiyatifinde. Profesyonel yerlerle ya da çirkeflikle mahalle esnafıyla iş yapmak ne kadar hoş olur ve cep yakar belli değil. Btwinde decathlonun sağladığı servis hizmetleri garanti koşulları insanı çeken diğer yanlardan. ANCAK! btwin aldığında, genelde decathlonun sattığı diğer third part donanımları ( heybe vs ) almak durumnda kalıyorsun. çünkü piyasadakileri kullanmada sorun çıkarabiliyorlar.

Alternatif gözümden kaçan ürünler olabilir. Bu donanımlarda bütçeyi kasmayan başka bir bisiklet marka ve modeli olursa(yerli olmasın) yazarsanız sevinirim.

Barzef

Üye
Tepki
20
İsim
İbrahim barış çağlar
Bisiklet
b'Twin
Merhaba

RR560 27.5" olanı yeni aldım 26" ile arasında bariz donanım farkı mevcut. 26'dan bahsedersek, kısaca deneme fırsatım oldu fren hissiyatı daha yumuşak ve güzel, maşa kesinlikle daha konforlu hissettriyor daha yumuşak, kilitli pedal mevcut 27.5'tan 1kg daha hafif.. Detaya girmeden ( vakit sıkıntısı ;) ) her iki modelde artırıcılarla ilgili bariz fark hissetmedim (26 ön artırıcı çok daha üst seviye) sadece gidonu fazla çevirdiğinizde sanki 26 daha kolay denge kaybedecek gibi stabil olmayan bir hissiyat verdi, 27.5 bu durumda sanki daha başarılıydı. RR 560 26" sanırım hala varsa 1799 gibi bir fiyatta kesinlikle kaçırılmaması gerekli diye düşünüyorum bileşenler oldukça iyi en önemli sorun 2 hafta önce sadece XL kadrosu kalmıştı. Decathlondaki arkadaş bana XL önermedi boyum 1.78. bir de tabi 26 istemiyorum diyenlerdenseniz olmaz. çok kısa kullandım o nedenle çok detaylı yazamıyorum. Firmalar 26'dan uzaklaşıyor gibi geldi bana ve kadro büyük olduğundan 27.5 L kadro aldım memnunum

Tepki
39
İsim
Ardan Pakyürek
Bisiklet
b'Twin
@Barzef
Btwin in 2016 model bisikletlerinde donanım olarak bir düşüş var. Ben btwin rr 520 (2015) kullanıyorum ve 2016 model rr 540'tan bile yüksek donanımı var.

• Beğen
Tepkiler: muratturan2121

Barzef

Üye
Tepki
20
İsim
İbrahim barış çağlar
Bisiklet
b'Twin
@Ardan pakyurek
katılıyorum diğer modelleri pek incelemedim ama sanki 2015 rr560a 27.5 teker takip rr580 gibi piyasaya sürülmüş ve fiyat 2500 tl. 2016 rr560 bir önceki seneye göre donanım olarak bariz geride - yine de iyi olduğunu düşünüyorum -

muratturan2121

Aktif Üye
Tepki
275
İsim
Murat Turan
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
26 jant 560 modeli için sevgili decatlon beni yaklaşık 2 aydır oyaladı.Ha gelecek,bugün gelecek,yok bilmem gümrüğe takılmış,yok bilmem ne derken bisikletten vazgeçmek zorunda kaldım, linkte paylaşmış olduğum bisikleti aldım. :)

(link)