Rockrider 560 fiyat performans bakımından nasıldır?

Umut Yayla

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Diğer
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. İş yoğunluğum nedeniyle uzun bir süredir bisiklet kullanamıyordum, bir kaç gündür kendime orta seviye bir bisiklet almayı düşünüyorum ancak boyum uzun ve kadro boyu sıkıntısı yaşadığım için seçeneklerim çok fazla değil. Decathlonun web sitesinde gördüğüm rockrider 560 modelini forumda arattım ancak detaylı bir bilgi bulamadım.

Sizce 1899 liraya alınabilecek bir bisikletmidir eğer öyleyse hazırda xl kadro varken kaçırmak istemiyorum.

İyi forumlar...

Scudo

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
Bence güzel bir bisiklet deore vites kolları slx arka attırıcı var.
Fiyat performans olarak ideal ve şekil olarak da güzel çok az bir deneme sürüşü yaptım akıcı bir bisiklet.
Kalıbına göre de hafif duruyor.
Bence düşünmeden alınabilir ama illa dağ bisikleti diyorsan tabiki.
Bence fitness ve hybritler de düşünülebilir derim

• Beğen
Tepkiler: Umut Yayla

Umut Yayla

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Diğer
Cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim. Peki bu fiyatlarda alabileceğim alternatif marka modeller nelerdir daha üst donanımlı modeller var mıdır alabileceğim?

Bu aralar 27.5 modeller de dikkatimi çekiyor daha çok arazide kullanacağım için avantaj mı sağlar dezavantaj mı karar veremedim.

olympos

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Enes
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çukurlar vb. için 27.5 ideal mtb'de. 26 kolay hızlanır 29a oranla daha yavaştır çukur veya tepeciklerde daha çok takılır. 29 yavaş hızlanır çukur ve tepeciklerde daha rahattır. ikisinin ortası da 27.5 oluyor

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
Bana sorarsan çok fazla donanım önceliğin olmasın.
Bisikleti almadan önce biraz daha araştır test sürüşleri yap derim fiyatı biraz daha arttırıp trek'lere bakabilirsin.
Benim yaptığım pek çok marka test sürüşleri sonrası düşüncem trekler için mühendislik harikası oldukları.
Bisiklette kadro geometrisi çok önemli.
Donanım sonradan da değişebilir.

Umut Yayla

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Diğer
Rockrider siparişimi bu gün verdim bakalım. Geldiği zaman izlenimlerimi hoşuma giden gitmeyen şeyleri yazarım artık.

@eren konu Dediğim gibi kadro boyu bende sıkıntı kolay kolay bulamıyorum, trek kadrolarının ne kadar güzel olduğunu biliyorum ancak almaya kalksam süreç oldukça uzayacak ve cebime de biraz ağır gelecek. İlginiz için teşekkür ederim.

İyi forumlar tekerleriniz yere bassın...

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
@Umut Yayla
Çok güzel ve kalite bir dağ bisikleti aldığından emin olabilirsin.
Memnun kalacağından eminim.
Hayırlı olsun.

farukbursali

Aktif Üye
Tepki
160
İsim
Faruk Bursalı
Bisiklet
Mosso
bende o bisikletle scott voltage yz10 arasında kaldım 2side çok farklı alanların bisikletleri tabi ben scott voltage ı apaçilik yapmak için istiyorum ne biliyim tek teker yapıyım bunny hop yapıyım falan bmx geçmişimde var ama tabi rockriderın donanımı çok acayip cezbediyor scott a göre baya donanımlı ama scott daha uzun ömürlü olur gibi valla yazarken bile bi kafam karıştı ne yapıcam bennnnn :(

Umut Yayla

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Diğer
@farukbursali Her fırsatta dağa bayıra kaçabilecek imkanın varsa ve doğayı, araziyi, çamuru seviyorsan mtb. Yok ben şehirde kullanacağım şekil yapacağım akrobasi yapacağım diyorsan street alacaksın hocam, bu haftasonu kullanabilirim muhtemelen deneyimlerimi yazarım. Belki fikir sahibi olmana yardımcı olurum.

• Beğen
Tepkiler: farukbursali

Keya

Üye
Tepki
5
İsim
Kemal y
Bisiklet
b'Twin
@Umut Yayla, merhaba bisikletiniz geldi mi ve denediniz mi?
Bende rockrider 340-500...derken 540 aldım geldim, amacına yönelik kullanılırsa çok memnun kalınacağını kullandıkça gördüm, f/p bana göre gayet iyi. Bende çok klasik bir konuya takıldım şimdi, 1,75 lastik kullanmayı düşünüyorum, bu siteden birkaç tavsiye aldım. Lastik araştırırken rubena marka lastikleri gördüm ve özellik ve fiyat olarak Hoşuma gitti. Memnun kalınmasa bile çıkarır koyarsın kenara gibi. bilen/deneyen varsa diye araştıracağım.

Herkese merhaba, resimlerdeki lastiklerden düşünüyorum nedersiniz? Bisikletim rockrider 540, üzerinde kenda 26x2,10 mevcut.
Rubena marka ve zırhlı olduğu yazıyor, 26x1,75 düşünüyorum. Ilgilenen olursa şimdiden teşekkürler.

Dosyalar

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
Bende aynı bisikletten xl kadroda almak istiyorum. Bisikletiniz geldiyse biraz görüş belirtmenizi rica ediyorum.

Umut Yayla

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Diğer
@Keya Evet bisikletim geldi ancak iş yoğunluğum nedeniyle sadece kısa bir tur atabilme şansım oldu kontrol etmek amaçlı. Bisiklet gerçekten çok güzel, akıcı ve seri bir bisiklet ancak size lastik konusunda çok fazla yardımcı olamayacağım şehir içinde çok fazla kullanmadığım için 2.0 dan daha ince lastik hiç takmadım kullandığım bisikletlere.

@enqinHLC Eğer boyunuz 1.80 altındaysa hiç düşünmeyin xl kadroyu çünkü benim boyum 1.98 ve sele yüksekliği sonda kullanıyorum. 180 cm altı birisi için yorucu bir bisiklet olabilir. Bunun dışında kesinlikle verdiğiniz paraya değecek bir bisiklet fakat fazla acele etmeyin derim çünkü sık sık indirim oluyor bisikletlerde, ben sabırsızımdır biraz, bisikleti aldım ve bir hafta sonra indirime girdiğini gördüm ve bir bardak soğuk su içebildim ancak.

oguzhan0101

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
oğuzhan tekkardeş
Bisiklet
b'Twin
Bu bisiklet alınırmı?? f/p bisikletimidir daha iyisini bu fiyata bulabilirmiyim

IMAG0062.jpg IMAG0063.jpg IMAG0065.jpg IMAG0066.jpg IMAG0067.jpg IMAG0068.jpg IMAG0071.jpg IMAG0072.jpg IMAG0074.jpg IMAG0081.jpg IMAG0083.jpg IMAG0086.jpg IMAG0087.jpg IMAG0088.jpg IMAG0089.jpg IMAG0092.jpg IMAG0093.jpg IMAG0094.jpg IMAG0097.jpg IMAG0098.jpg IMAG0101.jpg IMAG0102.jpg IMAG0103.jpg

• Beğen
Tepkiler: Hrii3y
Tepki
1
Ben de bu bisikleti almak istiyorum ama sitesinde sadece xl kadro olduğu yazıyor. Boyum 1.82 sizce sorun olur mu ?

Tepki
1
Bodrum mağazasında m boy varmış ama sanırım o da biraz küçük kalıyor

DOKTORBEY

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Samet
Bisiklet
Bianchi
@oguzhan0101 salcano insomina mı ne diye bir modeli var ona bakmanızı tavsiye ederim

Bisikletliyaşam

bisikletliyaşam
Tepki
378
Bisiklet
b'Twin
rockrider 560 27.5 jant olarak yenilendi.internette satışta.mağazalara da yakında gelir.

Tepki
1
@onur_özkan

Öyle ama 27.5 olanın özellikleri farklı. Maşası xcr mesela