Rockrider 300 hakkında yorum

Tepki
18
İsim
E.Y.
Bisiklet
Carraro
Sonunda fiyatı uygun ve sağlamlığına güvendiğim bir bisiklet buldum ancak ilerde bütcem oldukca ufak yükseltmeler düşünüyorum sorularım bununla ilgili. Öncelikle bisiklet bu: (link)

İlerde jant değiştirmek istiyorum çift kat alüminyum güzel bişey hatta uyarsa 28 jant filan düşünüyom sizce olurmu birde lastik olarakda bütçeme uygun güzel bir lastik.

Birde ilerde amortisörlü maşa özellikle kilitlenen bir model tabi yine bütçeme uygun.

Bunları bu bisiklete yapabilirmiyim ve memnun kalırmıyım sizce?
Ayrıca başka yapılması gereken birşeyde varmı?
Kullanım alanım daha çok bozuk toprak ve asfalt yol ve haftada bir hafif arazi koşulları.
Şimdiden teşekkürler.

Şunuda belirtim boy 1.80

Scudo

MTE

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
Focus
jantları 28 yapamazsın ama onun dışında sağına soluna ekleme çıkartma tabii ki neden olmasın . btwin bisikletler sağlam olur ama biraz da ağır :D

• Beğen
Tepkiler: silenceforme

Emre Örsel

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Emre
Bisiklet
Salcano
Ben de böyle bir konu açmıştım, ikinci el de araştırmalısın...

• Beğen
Tepki
18
İsim
E.Y.
Bisiklet
Carraro
@MTE

Hocam cevabınız için teşekkürler.
Acaba 28 olmama sebebi nedir? Hiçmi ihtimali yok?

Ağırlık başlangıc için sorun etmiyorum ileriki yıllarda bütçe sıkıntım olmazsa hafif kaliteli birşey almaya çalışacam ama şimdilik bütçe kısıtlı :)

@Emre Örsel

Hocam bilgi az olunca ikinci elden korkuyorum. Birde bu bisiklette bisikletin bakımını filanda öğrenmek istiyorum ondan dolayı uygun olacağını düşünüyorum.

MTE

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
Focus
@silenceforme

Haklısın az bilgi olunca sorun oluyor. Bütçe kısıtlı ise btwin doğru seçim en azından decatlon garantisi var arkasında... bu bisiklet 26 sanırım 28 neden olmaz cünkü daha büyük sığmaz :)

• Beğen
Tepki
18
İsim
E.Y.
Bisiklet
Carraro
Birde şu bisikleti düşündüm yaşadığım yerde ucuza satın alabileceğim yer var ama bununda maşa kilitlenmiyor ve sanırsam kötü bir marka maşası:
(link)

Ama şekil ve görünüş olarak çoook hoşuma gidiyor :)

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@MTE dostum bence uzak dur bu bisikletten..nedenmi ? vites sistemi seni çileden çıkarıcak ayrıca decathlon garantisi dediğiniz şeyi bir çok marka veriyor artık..üzerinde bu bisikleti iyi kılan bir aksamı yok..arkadaşım 2 ay önce bu paraya ikinci el kron xc150 aldı bilgin olsun..hevesini kırmak deil maksadım tamamen pişman olmanı engellemek : ) tekrar üstüne basayım bu bisikletin vites geçişleri sinir bozucu ve güvensiz..

@ERSN PK
@ERSN PK
PARDON @MTE mesajım @silenceforme arkadaşaydı :D

Tepki
18
İsim
E.Y.
Bisiklet
Carraro
@ERSN PK

Teşekkürler.
Hocam peki carraro için ne düşünüyorsunuz?

Birde ben zaman içinde maddi olanaklarla bir kac uygun parça alıp düzeltmeyi düşünüyorum bu bisikleti. İkinci elle ilgili hala bilgi azlığından güvenim yok birazda ilk bisiklet sıfır olsa daha iyi olurda diyorum :)

MTE

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
Focus
@silenceforme

disk fren sistemi mekanik olduğu zaman verimli çalışmıyor yani anlayınca sıktığında zıng diye durmuyor :) aksini iddia edenler yanlış biliyorlar.

dediğin gibi maşa çok kalitesiz bu bisiklette böyle bir maşa kullanacağına hiç kullanma daha iyi . ilk gün aa ne güzel yaylanıyor dersin 2 ay sonra eskisi gibi yaylanmıyor ve ses çıkartıyor olur :D bir sene sonrada taş gibi olur yaylanmaz da :) üzerindeki ekipmanlarda nerede tırt malzeme var koymuşlar.

btwin al üstadım sen ;) gerçekten bak forumda da hiç olumsuz tepki gelmedi bana :D bunu söylememin sebebi ne biliyor musun ? bak bu bisikleti alırsın yavaş yavaş üzerine ekipmanlarını ekler bazı parçaları revize edersin . Sonra bir gün gelir dersin ki ya bisiklet komple değişti e bare ben gideyim de bir Karbon kadro alayım dersin ya da daha hafif bir alimünyum kadro... anlatabiliyor muyum ;)

alacaksın bu bisikleti hepsiburadadan sonra gelecek kadro yamuk hadi anlat bakalım derdini ... btwin de öyle değil ama ;)

ahahaha :D zıt şeyler yazmışız :) ben vites sistemini hiç deneyimlemedim arkadaş o konuda haklı olabilir . Ama benim görüşüm hala btwin :)

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@silenceforme kardeşim sana şunuda diim parça tek başına pahalı olur ?misal deore sistemli bi bisikleti 1200 tl ye alırsın ama deore sistemi tek başına alırsan 500 600 tl tutar fiyatları ortalama örnek olsun die söledim..geliştiririm zamanla diosun ama cebinden çıkıcak para daha fazla olur ve böyle bir kadro için deymez...diğer bir konu btwin kaliteli bisiklet üretimini fransada ucuzlarıda romanyada yaptırıo..yani btwinden şikayet olmayabilir ama...bende bindim rockrider 340 vardı 1 ay dayanabildim ağır hantal yerinden kalmıyo ve vitesleri cinayet..dersenki vitesleri değiştiririm : )) fiyatlarına bak önce bisiklet parasını geçer aldığın parçalar..bilgi olmadan hareket istemem bende yaşadm yıllar önce

• Beğen
Tepkiler: Murat Inan
Tepki
18
İsim
E.Y.
Bisiklet
Carraro
@MTE

Hocam teşekkürler tekrardan. Ürünü burda bir mağazadan alacam ama anladığım kadarıyla parasının hakkı değilmiş. Satıcı indirimde yaptı alacak olursam carraroyu. Ben btwin alırsamda zaten jantı filan bu bisiklete benzer birşey bulmaya çalışacam şu an bendede btwin ağır basıyor.1-2 güne karar verip şiparişi vermek istiyorum :)

@ERSN PK

Teşekkürler hocam.

Ucuz ama ömür boyu garanti varsa sağlamdır kesin diyor insan :)
Peki bu carraro 500-550 yi hakedermi?

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@silenceforme carraroda o parayı haketmio..benim sana tavsiyem ikinci el piyasayı araştırsıfır bisiklet olması şart deil alacağın bisikletin vitesi sistemini onu bunu deiştirmeye 200 300 lira para vereceğine 300 400 e ikinci el bisiklet alır 50 lirayada adam akıllı bakıma sokarsın bindiğinde keyif alırsın en azından..yinede sen bilirsn dostum bnmki sadece tavsiye..bisiklet alırken fevri olmamak lazm para kolay kazanılmıo : )) 300 lira verirsin alırsın btwini ömür boyu garanti dediğide kadro bu arada btwin hiç birinin vitesine frenine maşasına garanti vermez..zaten üzerinde set yok toplama bisiklet btwinin alt modelleri..vitesi ayrı marka freni ayrı her şeyi ayrı..çok bok attım biliorm ama decathlondan almayı düşündüğün bisikletin kadrosu hariç ii bi yanı yok..kaldıki çok ii kadro olsa emin ol o fiyattan mümkün deil satmazlar..arayan bulur dostum (link) bir göz at

• Beğen

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@silenceforme rica ederim kardeşim..emin ol baktığın bisiklet btwinle kıyaslanamaz bile..bu konuda güvenebilirsin bana her açıdan üstün :)