rock shocs tora

Tepki
177
bu amortisör nasıl dır. tora modeli kilitlimidir havalımı ayarlımı iyimidir yani adını yanlış yazmış olabilirim.

Scudo

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Bildigim kadarıyla rock shox pilotun 2006 versiyonu diyebiliriz.Özellikleri hava ile yaylanan hidrolik yağ ile geri tepme ve kilitleme sistemi olan, kilitli unutupta bir kasise fln girdigimizde kilitleme sisteminde sigorta görevi gören floodgate sistemi bulunan bir amortisör.Bence harika bir alettir.(görmedim test etmedim bende duke race var tahmin yürütüyorum)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Tora ile detaylı bilgiyi (link) dan fork bölümünden öğrenebilirsin...Fakat şunu söyleyebilirim ki gayet güzel çalışan giriş sınıfı bir amortisör fakat iki modeli var hazır satışa sunulan bunların dışında bvirde firmalar için üretilen modelleri var bunlarda Floodgate var ama mesela u-turn özelliği olan model yok bildiğim kadarıyla scott ın üstündekide bu yada trekteki...ama dediğim gibi gayet iyi çalışan kaliteli bir alet...Arazide deneme fırsatım olduğu için biliyorum iyi ayarlanmış bir duke göre biraz daha hantal çalışıyor fakat ondan aşağı kalmaz özelliklede flood gate özelliği varken...

• Beğen
Tepkiler: Uğur Taşdemir

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Çağrı gerekli bilgi ve en önemlisi tecrübelerini aktarmış Asiruh :). Sanmıyorum ki üzerine söylenecek pek fazla bir söz olsun.
Ancak, bisikletcanavarı'nın söylediği "Pilot'un 2006 versiyonu" lafını kesinlikle kabul etmiyorum. Çünkü artık amortisörler daha sert koşullar için üretiliyorlar. Daha üst teknoloji kullanılıyor. Reba için de Duke'ün 2005 versiyonu deniyordu bir aralar. Ancak Reba, SID ayarında biraz daha sert kullanım için üretilmiş bir maşaydı örneğin. Tora'nın da bir sürü artı yöne vardır Pilot'a göre.

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
HAlil sen yazdıklarımı biraz yanlış anlamışsın galiba :) Tora pilotun 2006 versiyonu derken tabikide şu anki tora ile 2005 pilot arasında teknoloji olarak fark vardır ona birşey demiyorum.Ama insanların kafasında bu amortisörün yerini belli etmek için geçmişte zihinlerde kalan bazı materyalleri kullanmak gerekiyor.Örn olarak yeni bir otomobil çıktıgında atıyorum şu modelin abisi diye tanımlanıyor.NEye göre diyebiliyorlarki bunu? akrabalıgımı var bu arabakarın? Hayır. Buda onun gibi birşey işte.Ya da şöyle özetleyeyim geçen sene judy vardı bu sene j serisi judy ile atıyorum j3 arasında teknoloji farkı var.Pilotla Tora arasın da da olacaktır.GEçen seneki pilotun yerini bu sene Tora aldı demek en mantıklısı olacak galiba

• Beğen
Tepkiler: Hasan Çağri

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120

aslında enes doğru 1 örnek vermiş maşanın sınıfını belirlemek açısından, kankamda zaten çok iyi anlatmış ama ben çalışma performansı açısından toranın duke den geri kalacağını zannetmiyorum ama halilin dediği gibi daha sert koşullar için hazırlandığı için iç boruların hacmi arttırılarak esnemenin nispeten de olsa önüne geçilmiş...

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Bu arada perakende olarak satışa çıktımı bu tora? Fiyatı ne kadar? Yanında pomp averiyolarmı?

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Hayır şuanda tr piyasasında yok bikaç trek modeli ve scott modelinde var...