RC arabası olanlar?

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Hpi sprint 2 flux sahibiyim selamlar :)

• Beğen
Tepkiler: aeneskral
Scudo
Tepki
6
Bisiklet
Cannondale
HPI Bullet mt 3.0 aldım dört sene önce. Bu benim ilk rc aracımdı ve sanırsam bu araçları küçümsemişim. Ne yalan söyleyeyim beceremedim kullanmayı bir türlü. İnsanın içinden sınırları zorlayıp gazlamak geliyor ama araç öyle güçlü ki bu sefer yön ayarlayamıyorsunuz veya ben ayarlayamadım. Sonuç olarakta bir sene çeşitli yerlerini kırdım döktüm, sonra da bakıma verip durdum. Sanırım işe daha temelden başlayıp öğrenerek ilerlemek gerekiyor. Kendi aracını geliştirmek, onarmak kulağa hoş geliyor. Bu arada evde bir galon nitro yakıt olduğu(dört yıllık) şu an aklıma geldi :)

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
tek başına olmuyor maalesef bu hobi. Bir yere kadar dayanabiliyorsunuz. Ondan sonra araçlar en iyi rafa kaldırılıyorlar en kötü satılıyorlar. Ve böylelikle hobiye son veriliyor. Uğraşmayı seviyorum abi. Vakitse mesele en vakti olmayan insan benim. 6.30 21.00 arası mesaim var ve pazarlarıda çalışıyorum. Anlıyacağınız yedi işim gücüm var hamdolsuN. Ama ne yapıp edip vakit ayırırım aracıma. Gönül vermek kafi.

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda aşağıda görülen aracı satın aldım. Bugün dışarı çıkacaktım ama bir sorun meydana geldi. Başka bir foruma üye olmadığım için öncelikle size sormak istedim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. @aeneskral @Yavuz SOYLU @Özgür K. @Kahraman Süslü

Öncelikle aracımın 1500 mAh'lık NiMH pilini, 300mAh çıkışlı adaptör ile yaklaşık 5 saat şarj ettim. Daha sonra araca taktım ama alıcının ışığı yanmadı. Sanki pili hiç takmamışım gibi duruyor. Sorun pilde mi, yoksa alıcıda mı bilemedim. Henüz 3. kullanışım ve kullandığım malzemelerin hepsi aynı paketten çıkan ürünler. Kullanıma hazır bir setti. Bu da link ;
(link)
http://www.d-edition.de/images/product_images/popup_images/carson-1_10-rc-elektro-crawler-x-crawlee-pro-100-rtr-2.4ghz_CT-500404067_3.jpg

aeneskral

Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
crawler türünde bir çok marka var. tamiya tercih edilebilirdi. kullanıma devam edilecekse reaktör alınmalı. yani yüksek kapasiteli çok amaçlı şarj aleti. 1500 mah için beş saat anca kurtarmış. Şarja taktığınıza üzerinde aktif olduğuna dair bir kırmızı ışık olmalı. O ışık mevcut mu. Mevcut ise şayet şarj işlemi bittiğinde o ışık sarı olmalı doldu anlamında. Bu anlattıklarımın hepsi olduda hala çalışmıyorsa pil ile alakalı bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Sıfır pil sıkıntı çıkaracak son parçadır. pili takın önce kumandayı açın sonra esc yi açın ve tepkimeye bakın. Herhangi bir hareket var mı.

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
@aeneskral öncelikle teşekkür ederim. Açıkçası Tamiya modellerinden birini alacaktım ama zaman darlığından birkaç ay sonraya bıraktım. Toplamam 3 günümü alır diye düşünüyorum. Bu modeli de yorumlara bakarak aldım. Servosu hariç iyi bir araç.

Pil ile ilgili herhangi bir uyarı ışığı yok. Ne adaptörde ne de pilde. Neyse, biraz önce pilden çıkış alıp evde atıl duran küçük bir motoru çalıştırdım. Dediğin gibi pilde bir sorun yok. Düşünüyorum ki sorun ESCde ama esc için herhangi bir switch tuşu göremedim :( Çok mu acemiyim de göremiyorum yoksa olmaması doğal mı ?

edit:Hahaha :) insanın basiretinin bağlanması böyle bir şey olsa gerek. Sorun halloldu. Verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.

aeneskral

Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@Soner Közen

hmm araç yeni ama esc nin bozulması normal değil. türkiyeden aldıysan şayet yani yakın bir zamanda aldıysan bir göster derim. Ama pil de bir şey yok zannımca. Üç kullanmada esc bozulmaz. Bir de aracı suya soktunuz mu. Sulak bir zeminde kullandınız mı. Buda bir etken çünkü. Esc nin kenarında köşesinde veya on off tuşu esc den bağımsız ise şayet orada da ışık belirteç olabilir. Ama her yerine baktım göremedim diyorsanız yoktur yapacak bir şey yok.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Japon firması TAMIYA'nın ürünleri çok güzel gibi.Çok gerçekçi yapıyorlar :harika: ;)

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
@aeneskral dediğim gibi, tuşu buldum. Size de zahmet verdim, kusura bakmayın. Bu vesileyle hem kafamda net olmayan şeyler netleşti, hem de tanışmış olduk. Kısa bir süre içinde fotoğraflar koyup konuyu zenginleştiririm.

• Beğen

aeneskral

Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@Emre Yönlüer
Zaten tamiya model rc araçlar üretir. Kit halinde satış yapar. Aracların kepleri birebirdir. Hatta içerisinde şoför falanda vardır. O kadar ayrıntı yaparlar ışık kitleri vs. çok dikkat ederler.

@Soner Közen
Estağfirullah tam yardımcı olabilsem daha iyi olacaktı ama görmeden elimden gelen bu. Fotoları bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
Streetjam R31-Speed passion competition v3 6.5t-Hobbywing v2.1 60A - Sanwa ers971-lrp c3 stx drift setuplı bir aracım var.Uzun süredir kendisi ile ilgilenemesemde keplerimi duvar raflarımda sergiliyorum
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10615642_10152669703949577_3676864150434068134_n.jpg?oh=c41a4fbee2584b88438f707444ca4d0f&oe=555B3865&__gda__=1432524080_24170e6929ac24248be127a42e4b8277

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
Ben Tamiyanın şu modelini ( LandFreeder ) beğenmiştim. Gayet ucuzdu ama sadece modeli ve motor'u veriyordu.(galiba birçok modelde böyle) Ben de biraz ertelemeye karar verdim.

http://i.ytimg.com/vi/X1XeB6VCnbQ/maxresdefault.jpg

Bu da beğendiğim modellerden biri.

http://i.ytimg.com/vi/3TyQXeXBsKE/maxresdefault.jpg

aeneskral

Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
Araç toplamak çok zevklidir. Karma karışık onca parçadan bir bütün olulturmak ve bunun çalışması işlemesi çok hoş bir olaY. hazzı başkadır. Alttaki de toyota olmaLı. Güzel modeller. Siz münih'tesiniz imkan türkiye ye göre daha fazla olmalı.

• Beğen
Tepkiler: Milbert Hofen

Alpaslan.Savacı

Aktif Üye
Tepki
181
Bisiklet
Canyon
Çok güzel yıllardı, yarışlar, şehirlerarası rekabet, Ankara iyiydi o zaman, çok yarışçı vardı, MODEL Otomobil Sporları Derneği'ni kurmuştuk, EFRA'ya üye yapmıştık. Türkiye şampiyonaları düzenledik, çok ayaklı İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara vs..... Çok arabam oldu, ilki KYOSHO SuperTen'di 1/8, bir sürü 1/10 arabam oldu. 1/5 MCD arabam oldu, yerli malı, Zenoah benzinli motor hariç herşey İstanbul yapımı :) cayır cayır... Ayrıca birbuçuk metrelik teknelerim oldu, gene benzinli motorlu.

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
@aeneskral
Evet imkan çok ve fiyatlar da uygun. Araç toplamak severek ve özenerek yapacağım bir iş. Umarım en kısa zamanda bir modele başalayabilirim. En son 12 yaşında kendi arabalarımı yapıyordum. :)

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@aeneskral
Axial Honcho yu değişmem :) Bir de Tamiya c01 mi idi o vardı

• Beğen

aeneskral

Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@Alpaslan.Savacı
Hocam hep di li geçmiş zaman kullanmışsınız şuan bahsettiklerinizden hiç mi kalmadı kenarda köşede

@Soner Közen
ooo çok iyimiş. araç birleştirmek çok başka bir şey. Öyle rtr alıp kullanmak kolay. Kit olunca daha bi değerli oluyor sahibinin gözünde. ee onca emek oluyor tabi

• Beğen
Tepkiler: Alpaslan.Savacı

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
Aynen öyle. Kolaya kacmak istemezdim ama bir heyecanla aldim. Hem de bir set fiyatina tam arac aldim. Toplayacagim kitte bu aracin setini kullanabilirim.

aeneskral

Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@Soner Közen
Tabi tabi yedek parça niyetine kalabilir bence. Hex ler uyarsa lastikleri bile kullanabilirsiniz.

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Alpaslan bey sanırım rc 06 nin sahibi yada orada çalışanı idi az mı o pistte sürdük şuan mi yazın İzmir efmod da dunya şampiyonası var serpent serdar abi dükkanı kapatıyor Kıbrıs ncrc dükkanı kapatmayı düşünüyor neden herkes sokakta oynuyor parçalar yurt dışından geliyor bla bla bisiklet dünyasındaki sorunlardan nihayetinde gelecek olmadığından esnaf kapatıyor insanlar benim gibi uzaklaşıyor vs vs uzar gider

Türkiye'den en son 17 kişi kayıt yapmıştı ki biz Kıbrıs'ta 50 kişi yarış Yaptığımızı biliyorum ama olaylar silsilesi bu duruma kadar geldi

Kısaca d-li geçmiş zaman doğal olarak güzel günlerdi

2. Eldeki ölücu duruma hiç ama hiç girmiyorum bisiklet dünyasından daha berbat ve çekilmez