QR'mın bir yayı eksik

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletimin quick release'ının yani tekeri taktığımızın milin iki tarafındaki yaylardan biri kayboldu :( Bu önemli bir sorun teşkil eder mi acaba?

Acil cevap bekliyorum yarın tur var :)

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
1 sene önce arkadaşımın bisikletindeki yaylardan birini kaybettim. 1 hafta öncede benim qr da. sıkıntı yok. panik yapma.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Tek yayla kullanan, hatta yarışlara katılan arkadaşlarım var :D
Sorun yaşamadılar fakat bu sorun yaşamayacakları anlamına gelmez.

Yayın amacını düşünürsek, mandalı 2 uçtan ortalamaya yarıyor mandal gevşekken. Mandalı sıkınca yayın bir işlevi kalmıyor aslında

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Sorun yok tura gidebilirsin. bende aylarca binmiştim tek yay olmadan. mahalle bisikletçilerinin hurdalıklarında olur. önünden geçtiklerine sor olan verir zaten.

• Beğen
Tepkiler: Halil Emre Ozlu

yavz0r

Aktif Üye
Tepki
439
İsim
yavuz
Bisiklet
Merida
Dis lastik degisimi yaparken QR mandalinin yaylarindan birini kaybettim. Dedim neyse sonra dis lastigi degistirken ic lastigin yamasini incitmisim hava kacirdigindan ic lastigi de degistireyim dedim fakat baktim ki tek kalan yayi ters soktugum icin telin ucu kadro ile tekerlek arasina sıkışmış, çektim zorladim çikarttim tabi yay deforme oldu. Sonuc olarak arka tekerlegimin QR yaylari yok şu an :D

Sorun olmaz diye dusunuyorum ama gene de sorayim dedim.
Cok onemli degildir di mi? Qr'i sonuna kadar sıkarak durumu idare etme niyetindeyim.

Edit: ondeki 2 yaydan birini arkaya aldim nolur nolmaz diye