PTT'nin yaptığı rezillik... (yanlış anlaşılma ptt'den özür diliyorum)

smclk89

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
semih
Bisiklet
Giant
@volkan Öz adam gibi konuş dengesiz falan. anlatımdaki eksiklikleri ve dikkat çektiğim detaylara bakmıyorsun da her önüne gelene direk inanmayı mı tercih ediyorsun eğer öyle yapıyorsan da. nasıl oluyor da bir postacıyı görmeden dinlemeden vay hırsız diyebiliyorsun

Scudo

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Oha şaka gibi.

Yönetimin nereye gittiğini görüyoruz hep birlikte silsile usulü...

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
@smclk89 Bak ramazan ayı sakin olucam.Bu arkadaş benim ve bizim grubumuzda tanınan bilinen bir arkadaşımız.Senin muhabbetin bile yok.Tanımadığın insanlar hakkında nasıl konuşuyorsun böyle.Ne yani bu adam mı hırsız diyorsun.Sana böyle bir şey olsa senmisin hırsız.Koliyi bırakıp anında uzamış.Poşet alttan yırtık içindeki komple yırtık kutu..
Neden uğraşsın birde..Zaten ptt hiç bir şey yapmayacak biz bunu biliyoruz.Merlin de ürünü gönderir göndermez belli değil.İnsafına kalmış.Maceramı arıyor yani bu adam şimdi.

Ayrıyetten ptt görevlisinin cebi var arkasından telefon açıyor koli öyleydi yanıtını alıyor..

smclk89

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
semih
Bisiklet
Giant
@volkan Öz 40 yaşındasın ama boşa yaşamışsın bunca yıl. ben arkadaşa sen yalancı sen hırsızsın yazmışmıyım. ben senide tanımam arkadaşı da tanımam postacıyı da tanımam böyle bir olaya inanmadığımı ve gerekçelerini de muhteşem bir şekilde yazmışım. sen bu kadar panikleyip de bilinçsiz şekilde saldırarak ancak beni haklı çıkarırsın. kimin ne aradığını da ben bilemem. bu basit bir iş değildir herkesin yapabileceği de bir iş değildir. sana mantık doğrultusunda gayet güzel bilinçli bir şekilde yazmışım. benim kendi yorumum bu. kabullenmez işine gücüne devam edersin.

Holiganguc

Daimi Üye
Tepki
204
İsim
İlker Ü.
Bisiklet
Carraro
@smclk89

@smclk89 Arkadaş bu nasıl bir üslupla yaklaşmaktır? Gümrükte yurtdışından gelen her paketin açıldığını ve bantlandığını bilerek ilk yorumunu yazdın değil mi?

HAYATATRİBÜNDENBAKANLAR

• Beğen

smclk89

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
semih
Bisiklet
Giant
@Holiganguc gümrükte açılan paketlerin üzerinde sadece mor ptt müdürlüğü bandı olur. alelade açılmış ve geri bantlanmış bir pakette sıradan koli bandı olur. ama arkadaş ne batlanmış demiş. ne bir şey ve ağzı açık geldi demiş kocaman poşetin ağzı açık gelir de sen taşı nasıl görmezsin bu neden açık demezsin. bende başına böyle bir şey gelen birisinin kesinlikle bu detayları eksiksiz belirteceğine ve belirtmesi gerektiğine sonuna kadar inan birisiyim.

• Beğen

Gökhan Kuş

Daimi Üye
Tepki
544
İsim
Gökhan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Cyclocross
Taş bizim taşlara benzemiyor :kötü: :D Neyse işin esprisi bir yana herkesin başına gelebilir böyle şeyler. O taşı getiren şerefsize monte etmek lazım. Bu ne hadsizliktir. Keriz mi zannediyorlar milleti. Beni tek düşündüren, kutu yurtdışı kontrolünde mi açıldı, yoksa burada mı açıldı. Merlin'in taş gönderme olasılığı %0 ama bu vicdansızlığı kim yaptı çok merak ediyorum :mad::mad:

Saikou

Forum Demirbaşı
Tepki
336
İsim
Ali B
Bisiklet
Scott
Tasin kaynagi ne cikacak acaba?

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@smclk89 seni inandırmak için uğraşamam. istediğin şekilde inanabilirsin.
pazartesi bana gelen kargoyu olduğu gibi yanında dilekçe ile hakem heyetine başvuracağım. güvenlik kamerası görüntülerinide cd ye kayı edebilirim. sonuçta orada da belli oluyor kargoyu açıp açmadığım ne olduğu.
ptt nin kendisine oluşturuduğum şikayetten ümitli değilim. hakem heyeti de bişe yapamazsa iftardan sonra bi bardak soğuk su içerim artık

• Beğen
Tepkiler: volkan Öz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@smclk89

Peki bir postacının bireysel olarak bunu yapabileceği ihtimalini düşündünüz mü? Kargo dağıtım elemanına teslim edildi ve dağıtım elemanı kendisi yaptı? Çünkü aynı şey bulunduğum bölge de başımıza geldi.

Ayrıca Cihan Bey uyarı amaçlı konuyu açmış diye düşünüyorum, bence sizde geniş düşünün.

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
@Volkan AYAZ boşver kardeşim.Kesin ptt de falan tanıdık akrabaları arkadaşları vardır.Toz kondurmuyor.

unlike81

Aktif Üye
Tepki
210
Bisiklet
Giant
Adam zaten burnundan nefes alıyor bir de böyle inanmayan güruh çıkmıyor mu üstüne çilek misali.Hayır sanki Danimarka'da, Norveç'te yaşıyoruz da inanmakta güçlük çekiyor bazı arkadaşlar.Kimse neden "Merlin Cycles" den şüphelenmiyor da postacı ya da gümrüğe yoğunlaştı düşündünüz mü? Zamanında boğaz köprüsünün satıldığı bir ülkede yaşıyoruz herşeyi normal karşılamak lazım artık.Geçmiş olsun bu arada.

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
Çok geçmş olsun öncelikle.

Gönderi takipli miydi? Postacının bir bildiği var ki ses etmeden kaçmış, eğer ki masum olsaydı zaten 5 saattir yanında taşıdığı kutunun artık kutuluktan çıktığını anlardı ve size tutanak tuttum diye gösterir tutanağınıda verirdi. Postacılar taşıyacağı şeyleri teslim alırken dikkat ediyorlar paketin durumuna, ezilmiş mi yırtık mı diye, ama kayıtlı kargo ise tabiki.

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Serrchi herşeyi vardı..
dilekçeyi hazırlıyorum pazartesi gidip vericem.

takip.jpg

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
@chnkrmz Yahu bu postacı ya tam bir keko yada bu işte parmağı var.

Çin'den kindle cihazım için ekran siparişi vermiştim 2 kış önce. Malum gemiyle geliyor, tr gümrüğünden geçip geldiğinde dağıtımdan önce Pttden aradılar "bu paket gemide su almış ağzı yüzü yırtılmış sudan nemden, içindeki her ne ise zarar görmüş olabilir, tutanak yazıp paketleyip getiricem" dediler. Yani böyle bir uygulama olduğunu bizzat yaşayarak biliyorum. Yetkili "aman benden bilinmesin" diye önlemlerini alıyor " bak kardeş bize bunun gelişi böyle" diyor.

Tekrar geçmiş olsun. İnanıyorum ki ptt bu konu ile ilgilenecektir, teslim eden belli en nihayetinde,

Teslim alırken imza attınız mı? Yoksa imzasız bırakıp gitti mi?

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Serrchi malesef imza attım. kendimede kızıyorum. bu ilk oldu bana. artık 1 dolarlık kargoları bile kontrol edip almam.
bu benim için iyi tecrübe oldu ama keşke aliexpresten aldığım ucuz ürünlerde olsaydı bu tecrübe diye söyleniyorum.

Tepki
34
Bisiklet
Giant
Çok üzücü hocam. Keşke güven olayını bir yana bırakıp kargoyu teslim eden elemanı göndermeden açıp tutanak tuttursaydınız. Bu sayede savcılığa suç duyurusunda bulunabilirdiniz. Aslında geç değil. Siz yine de savcılığa başvurun, kameralı bir ortamda kontrol yapıldı ise ürününüz için mutlaka hırsızlık yapan şahıs ortaya çıkacaktır.

• Beğen
Tepkiler: bforummurat

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
Ayrıca 9 hazirandaki hareket şüpheli, "teslim edilemedi" diyor. İlkkez gördüm UKİMden çıkıpta kendi içerisindeki başka şubeye teslim edememeyi. Ne olmuşsa o arada olabilir, normalde o kısımlar gayet akıcı olur işlem bakımından @chnkrmz

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Serrchi paketün üstüne kapı no yazmamışlar. bu yüzden geri gitti ama teslim edilemedi ibaresini görür görmez telefonlara sarıldım adama yarım saat sonra ulaştım cebinden. bugünde bana öyle geldi diyor. ama ben bu işin peşini kolay kolay bırakmam